Michal Dalecký

Michal Dalecký

Datum narození: 10.5.1983
Místo narození: Holice
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Michal Dalecký se osvědčil v komediálních seriálech Kancelář Blaník či Kancl. Kromě herectví, tedy samozřejmě i divadelního, se věnuje hudbě.

Sto roků samoty, což je Michala Daleckého oblíbená kniha (napsali ji světoznámý Gabriel García Marquéz), si koníčků a volna herec ve svém životě rozhodně neužije. Kromě herectví, se věnuje nejen hudbě, ale zejména rodině, a pokud mu to čas dovolí, vyrábí věci ze dřeva.

Bez Žížaly, jak oslovuje svého „poskoka“ herec Marek Daniel v roli veleúspěšného lobbisty, majitele reklamní kanceláře Blaník, se seriál asi neobejde. Takového ňoumu, i když zároveň velmi snaživého pracovníka, aby svět pohledal. V seriálové trojici je mu pracovní partnerkou herečka Halka Třešňáková.

Herec Michal Dalecký působil v Národním divadle Brno, v Divadle Husa na provázku. Dostal role v představeních režisérů Daniela Špinara, Jana Mikuláška, Jana Antonína Pitínského. Jak odpověděl v rozhovoru na stránkách jednoho z divadel, když se jej ptali, čemu by se věnoval, kdyby to nebylo herectví: „Hudbě. Což dělám, pokud zrovna nehraju. A kdybych nedělal hudbu, což ale dělám taky... Takže já bych asi nežil, kdybych se věnoval něčemu jinému.“  

Jeho oblíbenou hudbou je Fink, Faith no more, The switch, Sting, Bombarďák, Meteor z Prahy; prózou Michail Bulgakov: Mistr a Markétka a Gabriel García Marquéz: Sto roků samoty. Rád má herce Ryane Goslinga, Leonarda DiCapria, a Morgana Freemana. Péči o rodinu považuje za součást svého odpočinku, ostatně stejně jako práci s dřevem.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Helena Houdová
Helena Houdová
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Leoš  Noha
Leoš Noha
zobrazit profil Irma Nici
Irma Nici
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Martin Konvička
Martin Konvička
zobrazit profil Jan Marek
Jan Marek