Michal Dalecký

Michal Dalecký

Datum narození: 10.5.1983
Místo narození: Holice
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Michal Dalecký se osvědčil v komediálních seriálech Kancelář Blaník či Kancl. Kromě herectví, tedy samozřejmě i divadelního, se věnuje hudbě.

Sto roků samoty, což je Michala Daleckého oblíbená kniha (napsali ji světoznámý Gabriel García Marquéz), si koníčků a volna herec ve svém životě rozhodně neužije. Kromě herectví, se věnuje nejen hudbě, ale zejména rodině, a pokud mu to čas dovolí, vyrábí věci ze dřeva.

Bez Žížaly, jak oslovuje svého „poskoka“ herec Marek Daniel v roli veleúspěšného lobbisty, majitele reklamní kanceláře Blaník, se seriál asi neobejde. Takového ňoumu, i když zároveň velmi snaživého pracovníka, aby svět pohledal. V seriálové trojici je mu pracovní partnerkou herečka Halka Třešňáková.

Herec Michal Dalecký působil v Národním divadle Brno, v Divadle Husa na provázku. Dostal role v představeních režisérů Daniela Špinara, Jana Mikuláška, Jana Antonína Pitínského. Jak odpověděl v rozhovoru na stránkách jednoho z divadel, když se jej ptali, čemu by se věnoval, kdyby to nebylo herectví: „Hudbě. Což dělám, pokud zrovna nehraju. A kdybych nedělal hudbu, což ale dělám taky... Takže já bych asi nežil, kdybych se věnoval něčemu jinému.“  

Jeho oblíbenou hudbou je Fink, Faith no more, The switch, Sting, Bombarďák, Meteor z Prahy; prózou Michail Bulgakov: Mistr a Markétka a Gabriel García Marquéz: Sto roků samoty. Rád má herce Ryane Goslinga, Leonarda DiCapria, a Morgana Freemana. Péči o rodinu považuje za součást svého odpočinku, ostatně stejně jako práci s dřevem.