Miluše Šplechtová

Datum narození: 13.11.1957
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Miluše Šplechtová, česká herečka, je manželkou principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Přijala jméno Miluše Hrušínská a s Janem Hrušínským má dvě dcery, herečku Kristýnu a neherečku Barboru.

Miluše Šplechtová, rodačka z hornické rodiny v Mostu, se s o dva roky starším Janem Hrušínským poznali v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde měli oba první angažmá. Slavné je ústecké představení Čechovových Tří sester.

Už tehdy byla Miluše Šplechtová krátce vdaná, kvůli vztahu s Janem Hrušínským se neváhala rozvést. Jejich následné manželství posvětili rodiče Jana Hrušínského - Rudolf a Eva Hrušínští. A jde o pevný svazek.

O DĚNÍ V NÁRODNÍM DIVADLE MLUVÍ MILUŠE ŠPLECHTOVÁ OTEVŘENĚ.

Miluše Šplechtová je jak divadelní, tak filmovou herečkou. Může se těšit ze stálého angažmá v Národním divadle. Exceluje také v konverzačních hrách Na Jezerce a nejen v nich. Známá je zdejší komedie Woody Allena Zahraj to znovu, Same. V ní na jevišti Miluše Šplechtová také se svým mužem Janem Hrušínským, ač jinak jejich vztah přese všechno zůstává spíše harmonický.

Filmovou kariéru Miluše Šplechtová začala v roce 1975 v československém filmu Tetované časom. O čtyři roky později zazářila v Panelstrory aneb Jak se rodí sídliště Věry Chytilové.

Z posledních počinů by bez Miluše Šplechtové nebyl myslitelný seriál TV Prima Všechny moje lásky. Hrála také v Ordinaci v růžové zahradě, s oblibou ji režiséři angažují do detektivek, nechyběla například v Kriminálce Anděl. Zároveň je vyhledávanou dabérkou zahraničních filmů, spolupracuje také s rozhlasem.

 

Články o celebritě

Tajná svatba u Hrušínských: Jiskra přeskočila v divadle! Tajná svatba u Hrušínských: Jiskra přeskočila v divadle! Jan Hrušinský (61) a Miluše Šplechtová (59) už v létě provdali svou starší dceru. Herečka Kristýna… číst článek
Miluše Šplechtová se věku nebojí: Do ulic vyrazila bez make-upu! Miluše Šplechtová se věku nebojí: Do ulic vyrazila bez make-upu! Před pár dny oslavila 59. narozeniny, ale stárne s grácií. Pro vrásky není na tváři Miluše Šplechtové… číst článek
Pekelný muzikál Mefisto přilákal zamilované hvězdy: Pánové vyvedli mladé kočičky! Pekelný muzikál Mefisto přilákal zamilované hvězdy: Pánové vyvedli mladé kočičky! Příběh ďábla Mefista v podání Josefa Vojtka (51) překvapivě nahnal do divadla zamilované dvojice.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek