Miluše Šplechtová

Datum narození: 13.11.1957
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Miluše Šplechtová, česká herečka, je manželkou principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Přijala jméno Miluše Hrušínská a s Janem Hrušínským má dvě dcery, herečku Kristýnu a neherečku Barboru.

Miluše Šplechtová, rodačka z hornické rodiny v Mostu, se s o dva roky starším Janem Hrušínským poznali v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde měli oba první angažmá. Slavné je ústecké představení Čechovových Tří sester.

Už tehdy byla Miluše Šplechtová krátce vdaná, kvůli vztahu s Janem Hrušínským se neváhala rozvést. Jejich následné manželství posvětili rodiče Jana Hrušínského - Rudolf a Eva Hrušínští. A jde o pevný svazek.

O DĚNÍ V NÁRODNÍM DIVADLE MLUVÍ MILUŠE ŠPLECHTOVÁ OTEVŘENĚ.

Miluše Šplechtová je jak divadelní, tak filmovou herečkou. Může se těšit ze stálého angažmá v Národním divadle. Exceluje také v konverzačních hrách Na Jezerce a nejen v nich. Známá je zdejší komedie Woody Allena Zahraj to znovu, Same. V ní na jevišti Miluše Šplechtová také se svým mužem Janem Hrušínským, ač jinak jejich vztah přese všechno zůstává spíše harmonický.

Filmovou kariéru Miluše Šplechtová začala v roce 1975 v československém filmu Tetované časom. O čtyři roky později zazářila v Panelstrory aneb Jak se rodí sídliště Věry Chytilové.

Z posledních počinů by bez Miluše Šplechtové nebyl myslitelný seriál TV Prima Všechny moje lásky. Hrála také v Ordinaci v růžové zahradě, s oblibou ji režiséři angažují do detektivek, nechyběla například v Kriminálce Anděl. Zároveň je vyhledávanou dabérkou zahraničních filmů, spolupracuje také s rozhlasem.

 

Články o celebritě

Šplechtová (60) v ŠOKU! Hrušínský (62) už má prý JINOU (30) Šplechtová (60) v ŠOKU! Hrušínský (62) už má prý JINOU (30) Týdeník Sedmička přišel s naprosto šokující zprávou. Podle jejich informací to vypadá, že oblíbený… číst článek
Jan Hrušínský: Pravda o emigraci kvůli výsledku prezidentských voleb! Jan Hrušínský: Pravda o emigraci kvůli výsledku prezidentských voleb! Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (62) ve volbách podporoval profesora Jiřího Drahoše. To,… číst článek
Jan Hrušínský: Moje žena se mi pořád líbí, navíc se na ni můžu spolehnout Jan Hrušínský: Moje žena se mi pořád líbí, navíc se na ni můžu spolehnout Před osmi lety prošlo manželství Jana Hrušínského (62) a Miluše Šplechtové (60) náročnou zatěžkávací… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová