Miluše Šplechtová

Datum narození: 13.11.1957
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Miluše Šplechtová, česká herečka, je manželkou principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Přijala jméno Miluše Hrušínská a s Janem Hrušínským má dvě dcery, herečku Kristýnu a neherečku Barboru.

Miluše Šplechtová, rodačka z hornické rodiny v Mostu, se s o dva roky starším Janem Hrušínským poznali v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde měli oba první angažmá. Slavné je ústecké představení Čechovových Tří sester.

Už tehdy byla Miluše Šplechtová krátce vdaná, kvůli vztahu s Janem Hrušínským se neváhala rozvést. Jejich následné manželství posvětili rodiče Jana Hrušínského - Rudolf a Eva Hrušínští. A jde o pevný svazek.

O DĚNÍ V NÁRODNÍM DIVADLE MLUVÍ MILUŠE ŠPLECHTOVÁ OTEVŘENĚ.

Miluše Šplechtová je jak divadelní, tak filmovou herečkou. Může se těšit ze stálého angažmá v Národním divadle. Exceluje také v konverzačních hrách Na Jezerce a nejen v nich. Známá je zdejší komedie Woody Allena Zahraj to znovu, Same. V ní na jevišti Miluše Šplechtová také se svým mužem Janem Hrušínským, ač jinak jejich vztah přese všechno zůstává spíše harmonický.

Filmovou kariéru Miluše Šplechtová začala v roce 1975 v československém filmu Tetované časom. O čtyři roky později zazářila v Panelstrory aneb Jak se rodí sídliště Věry Chytilové.

Z posledních počinů by bez Miluše Šplechtové nebyl myslitelný seriál TV Prima Všechny moje lásky. Hrála také v Ordinaci v růžové zahradě, s oblibou ji režiséři angažují do detektivek, nechyběla například v Kriminálce Anděl. Zároveň je vyhledávanou dabérkou zahraničních filmů, spolupracuje také s rozhlasem.

 

Články o celebritě

Pekelný muzikál Mefisto přilákal zamilované hvězdy: Pánové vyvedli mladé kočičky! Pekelný muzikál Mefisto přilákal zamilované hvězdy: Pánové vyvedli mladé kočičky! Příběh ďábla Mefista v podání Josefa Vojtka (51) překvapivě nahnal do divadla zamilované dvojice.… číst článek
Dagmar Havlová (63): Obří srdce pro manžela odhalila v... Dagmar Havlová (63): Obří srdce pro manžela odhalila v... Kvůli včerejším nedožitým osmdesátinám prezidenta Václava Havla (†75) byla na roztrhání a odstonala… číst článek
61. narozeniny Jana Hrušínského: Prožil nejdrsnější rok! Boj o život, hádka s kolegyní i usmíření s bratrem! 61. narozeniny Jana Hrušínského: Prožil nejdrsnější rok! Boj o život, hádka s kolegyní i usmíření s bratrem! Když loni slavil herec Jan Hrušínský šedesátiny, asi netušil, že následující rok pro něj bude snad… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová