Robert Sedláček

Datum narození: 7.6.1973
Profese: režisér, kameraman
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Robert Sedláček je patrně jediným nositelem státního vyznamenání na světě, které připnula hlava státu na mikinu místo na klopu saka. Hlavou státu, která takové vyznamenání připjala, byl Miloš Zeman.

Robert Sedláček je totiž režisérem, který o Miloši Zemanovi natočil film. Stalo se to už v roce 2007, kdy hlava státu nebyla hlavou státu, ale důchodcem z Vysočiny. Hlavou státu se stala až v roce 2013. Medaili za zásluhy Robert Sedláček dostal 28. října 2014.

CO CHTĚL ROBEERT SEDLÁČEK MIKINOU VE VLADISLAVSKÉM SÁLE DOKÁZAT?

Dokument o životě pozdější hlavy státu se jmenuje Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny. Robert Sedláček ho natočil jako už poměrně zkušený režisér. Na kontě měl už dokument o filozofovi Václavu Bělohradském. Jeho scénář o politkovi JIřím Čunkovi ze Vsetína byl však odmítnut.

Rok po Miloši Zemanovi se Robert Sedláček věnoval snímku o jiném prezidentovi, který už hlavou státu byl, o Gustávovi Husákovi. Nejen portrétů, dokumentů má na kontě Robert Sedláček řadu, vstudoval dokumentární tvorbu na FAMU. Věnoval se také Václavu Havlovi.

VÍCE O ROBERTU SEDLÁČKOVI ZDE.

Věnoval se i hraným filmům, převážně televizním. Z roku 2011 jsou Sráči, z roku 2012 Ženy, které nenávidí muže, z roku 2013 Kulka pro Heydricha. Pak se Robert Sedláček uchýlil k seriálům. Tvořil České století, Život a dobu soudce A.K., pokračoval v roce 2016 seriálem Bohéma.

Robert Sedláček natočil také celovečerní film Rodina je základ státu a Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Role kameramana se zhostil v seriálu Cestománie. Jeden z jeho prvních dokumentů pojednává o českých skinheads v 90. letech.

 

Články o celebritě

Zeman dal metál Bílé, Bohdalové a Hůlkovi. „Oceňuje své věrné i osobnosti“ Zeman dal metál Bílé, Bohdalové a Hůlkovi. „Oceňuje své věrné i osobnosti“ Prezident Miloš Zeman bude v sobotu večer už popáté a možná naposledy na Hradě udělovat státní vyznamenání.… číst článek
AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! Stačilo málo a slavný zpěvák nebyl. Před smrtícím vykrvácením zachránil Zlatého slavíka jen včasný… číst článek
Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Všechny televize vsadily opět na seriálové novinky nebo další série již zaběhnutých a divácky oblíbených… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Jiří Soukup
Jiří Soukup
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock