Robert Sedláček

Datum narození: 7.6.1973
Profese: režisér, kameraman
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Robert Sedláček je patrně jediným nositelem státního vyznamenání na světě, které připnula hlava státu na mikinu místo na klopu saka. Hlavou státu, která takové vyznamenání připjala, byl Miloš Zeman.

Robert Sedláček je totiž režisérem, který o Miloši Zemanovi natočil film. Stalo se to už v roce 2007, kdy hlava státu nebyla hlavou státu, ale důchodcem z Vysočiny. Hlavou státu se stala až v roce 2013. Medaili za zásluhy Robert Sedláček dostal 28. října 2014.

CO CHTĚL ROBEERT SEDLÁČEK MIKINOU VE VLADISLAVSKÉM SÁLE DOKÁZAT?

Dokument o životě pozdější hlavy státu se jmenuje Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny. Robert Sedláček ho natočil jako už poměrně zkušený režisér. Na kontě měl už dokument o filozofovi Václavu Bělohradském. Jeho scénář o politkovi JIřím Čunkovi ze Vsetína byl však odmítnut.

Rok po Miloši Zemanovi se Robert Sedláček věnoval snímku o jiném prezidentovi, který už hlavou státu byl, o Gustávovi Husákovi. Nejen portrétů, dokumentů má na kontě Robert Sedláček řadu, vstudoval dokumentární tvorbu na FAMU. Věnoval se také Václavu Havlovi.

VÍCE O ROBERTU SEDLÁČKOVI ZDE.

Věnoval se i hraným filmům, převážně televizním. Z roku 2011 jsou Sráči, z roku 2012 Ženy, které nenávidí muže, z roku 2013 Kulka pro Heydricha. Pak se Robert Sedláček uchýlil k seriálům. Tvořil České století, Život a dobu soudce A.K., pokračoval v roce 2016 seriálem Bohéma.

Robert Sedláček natočil také celovečerní film Rodina je základ státu a Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Role kameramana se zhostil v seriálu Cestománie. Jeden z jeho prvních dokumentů pojednává o českých skinheads v 90. letech.

 

Články o celebritě

AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! Stačilo málo a slavný zpěvák nebyl. Před smrtícím vykrvácením zachránil Zlatého slavíka jen včasný… číst článek
Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Všechny televize vsadily opět na seriálové novinky nebo další série již zaběhnutých a divácky oblíbených… číst článek
Kráska z Bohémy a Světa pod hlavou Judit Bárdos: Muži se mě bojí! Kráska z Bohémy a Světa pod hlavou Judit Bárdos: Muži se mě bojí! Blankytně modré oči, smyslné rty a štíhlá postava. To je vycházející herecká hvězda Judit Bárdos… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač