Hana Zaňáková

Související celebrity

Životopis

Milovaná maminka zpěvačky Lucie Bílé Hana Zaňáková v únoru 2016 zemřela. Boj o život po dva roky trvajících vážných zdravotních problémech vzdala ve svých 76 letech.

O smrti své maminka Hany Zaňákové, stálice české hudební scény Lucie Bílé informovala své půblikum na sociální síti. „Maminky by měly být nesmrtelné... Dnes mi opravdu není do zpívání,“ napsala ve smutný únorový den roku 2016 zpěvačka na Facebooku k fotce zapálené svíčky.

LUCIE BÍLÁ V SLZÁCH

Hana Zaňáková o život dva roky statečně bojovala po dvou těžkých mozkových příhodách. Následky mrtvic se ale staly se životem už neslučitelné. Zpěvačka tak zakusila jednu z nejkrušnějších událostí svého života

Maminka nejen Lucie Bílé, ale též syna, zpěvaččina bratra Karla Zeňáka, v únoru 2014 prodělala těžkou mozkovou mrtvici, po níž upadla do komatu. Přestože její stav byl velmi vážný, milující dceři se podařilo nemožné. Brala si ji domů a pečlivě se o ni starala. A stal se doslova vymodlený zázrak - paní Zaňáková se vrátila domů ke svému manželovi. Štěstí ale netrvalo dlouho, po osmi měsících přišla další příhoda, z jejíchž následků se starší dáma už nikdy nevzpamatovala.

V těžkých chvílích byl Lucii Bílé oporou nejen syn Filip, ale též její příznivci, kterých má několikanásobná zlatá slavice nepočítaně. Na Facebooku se jí snažili podpořit krásnými slovy plnými citu a pochopení. Například: „Lucie,nedávno jsem četla krásný moudro : Maminky neumírají, jen usnou, aby se každé ráno probudili v srdcích svých děti.... Upřímnou soustrast, držte se...“ Nebo: „Haničko, ale ona neodešla! Ona je stále s Vámi, ve Vašem srdíčku! Je Vašim strážným andělem a vždy, když budete potřebovat, odpoví Vám, poradí! Je s Vámi, ale už ji nic nebolí!“

 

Další Ostatní

zobrazit profil Aneta Savarová
Aneta Savarová
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů