Vladimír Polívka

Datum narození: 5.6.1989
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Polívka pochází z umělecky založené rodiny. Otec je skvělý „komediant“, moderátor a režisér Bolek Polívka, matka francouzsko-česká herečka Chantal Poullain.

Poprvé se herec Vladimír Polívka na stříbrné plátno dostal společně se svým slavným otcem Bolkem Polívkou ve výpravné české pohádce Řachanda (2016). Vtipný snímek je obdivuhodný dokonalými kostýmy, na jejichž tvorbě se podílel i v Hollywoodu uznávaný maskér Josef Rarach. Pohádka má hvězdné obsazení. V hlavní roli princezny uvidíte krásnou Denisu Pfauserovou. Prostě se tam sešla opravdová herecká smetánka: Oldřich Kaiser, Vilma Cibulková, Jan Hrušínský, Jaromír Nosek, Petr Čtvrtníček, Ester Kočičková. A některé postavy nadabovali Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

JAK VLADIMÍRA POLÍVKU POUČILA MÁMA CHANTAL

Hlavní roli si Vladimír Polívka střihnul v dramatu Místa (2014). Vidět jste ho mohli dále v televizní komediální pohádce Zdeňka Trošky Strašidla (2016), v muzikálu s příznačným názvem Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2014) nebo v TV snímku Zločiny v Polné (2016). Jeho talent se uplatnil v seriálech Kriminálka Anděl, Reportérka či Místo zločinu Plzeň. Na divadelních prknech se Vladimír Polívka předvedl v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Dejvickém divadle a také v Národním divadle. Tam hrál například v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí či v Manon Lescaut v režii Daniela Špinara.

Se svými rodiči, herečkou Chantal Poullain a Bolkem Polívkou, strávil dětství v Brně. Závodně se věnoval snowboardingu a zajímala ho výtvarná tvorba. Studoval v Kanadě angličtinu. Po návratu se rozhodl pro herectví na DAMU.

Přestože Vladimíra slavné příjmení spíše obtěžuje, se svou rodinou má výborné vztahy. Moc často se s příbuznými sice nevídá, ale vzájemná setkání si prý umí užít. Má pět sourozenců; nevlastních. Nejstarší je Kamila, kterou Bolek vychovával se Stanislavou Polívkovou. Dále je to též herečka Anna Polívková, dcera herečky Evelyny Steimarové. Bolek ještě své potomstvo rozšířil o syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu, které mu porodila Marcela Černá.

 

Články o celebritě

Vladimír Polívka v První republice! Do koho z rodiny Valentových se zamiluje? Vladimír Polívka v První republice! Do koho z rodiny Valentových se zamiluje? Na natáčení jedné z posledních scén nové řady seriálu První republika jsme vyzpovídali nováčka v… číst článek
Nováček v První republice Polívka: Měli bychom promyslet vztahy mezi dnešními muži a ženami Nováček v První republice Polívka: Měli bychom promyslet vztahy mezi dnešními muži a ženami Na natáčení jedné z posledních scén další řady seriálu První republika jsme si odchytili k rozhovoru… číst článek
Natáčení seriálu První republika: Fialová s Polívkou v zajetí historických aut Natáčení seriálu První republika: Fialová s Polívkou v zajetí historických aut Natáčení druhé řady První republiky je v plném proudu. Režisér Biser Arichtev má plné ruce práce… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná