Vladimír Polívka

Datum narození: 5.6.1989
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Polívka pochází z umělecky založené rodiny. Otec je skvělý „komediant“, moderátor a režisér Bolek Polívka, matka francouzsko-česká herečka Chantal Poullain.

Poprvé se herec Vladimír Polívka na stříbrné plátno dostal společně se svým slavným otcem Bolkem Polívkou ve výpravné české pohádce Řachanda (2016). Vtipný snímek je obdivuhodný dokonalými kostýmy, na jejichž tvorbě se podílel i v Hollywoodu uznávaný maskér Josef Rarach. Pohádka má hvězdné obsazení. V hlavní roli princezny uvidíte krásnou Denisu Pfauserovou. Prostě se tam sešla opravdová herecká smetánka: Oldřich Kaiser, Vilma Cibulková, Jan Hrušínský, Jaromír Nosek, Petr Čtvrtníček, Ester Kočičková. A některé postavy nadabovali Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

JAK VLADIMÍRA POLÍVKU POUČILA MÁMA CHANTAL

Hlavní roli si Vladimír Polívka střihnul v dramatu Místa (2014). Vidět jste ho mohli dále v televizní komediální pohádce Zdeňka Trošky Strašidla (2016), v muzikálu s příznačným názvem Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2014) nebo v TV snímku Zločiny v Polné (2016). Jeho talent se uplatnil v seriálech Kriminálka Anděl, Reportérka či Místo zločinu Plzeň. Na divadelních prknech se Vladimír Polívka předvedl v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Dejvickém divadle a také v Národním divadle. Tam hrál například v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí či v Manon Lescaut v režii Daniela Špinara.

Se svými rodiči, herečkou Chantal Poullain a Bolkem Polívkou, strávil dětství v Brně. Závodně se věnoval snowboardingu a zajímala ho výtvarná tvorba. Studoval v Kanadě angličtinu. Po návratu se rozhodl pro herectví na DAMU.

O VLADIMÍRU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přestože Vladimíra slavné příjmení spíše obtěžuje, se svou rodinou má výborné vztahy. Moc často se s příbuznými sice nevídá, ale vzájemná setkání si prý umí užít. Má pět sourozenců; nevlastních. Nejstarší je Kamila, kterou Bolek vychovával se Stanislavou Polívkovou. Dále je to též herečka Anna Polívková, dcera herečky Evelyny Steimarové. Bolek ještě své potomstvo rozšířil o syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu, které mu porodila Marcela Černá.

Vladimír Polívka chodil mj. s modelkou Karolínou Krézlovou, kterou koncem roku 2016 požádal o roku. Vztah ale místo svatby skončil rozchodem. Koncem léta 2017 byl fotografy přistižen, jak se líbá s krásnou kolegyní Brigitou Cmuntovou.

 

Články o celebritě

Vladimír Polívka z První republiky: Vždycky jsem miloval jenom Češky a Slovenky Vladimír Polívka z První republiky: Vždycky jsem miloval jenom Češky a Slovenky Vladimíra Polívku (28) můžeme pravidelně vídat každý pátek v druhé řadě seriálu První republika.… číst článek
Synové slavných otců se pěkně rozjeli v baru! Své táty v pití alkoholu rozhodně nezahanbili Synové slavných otců se pěkně rozjeli v baru! Své táty v pití alkoholu rozhodně nezahanbili Vystoupení Bena Cristovaa (30) pro ForMen bibli fashion přilákalo Vladimíra Polívku (27) a Adama… číst článek
Vladimír Polívka líbal svoji kolegyni: Už má náhradu za Krézlovou? Vladimír Polívka líbal svoji kolegyni: Už má náhradu za Krézlovou? Květen coby lásky čas je už dávno za námi, herci Vladimír Polívka (28) a Jiří Mádl (30) ale stejně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Jan Hájek
Jan Hájek
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková