Vladimír Polívka

Datum narození: 5.6.1989
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Polívka pochází z umělecky založené rodiny. Otec je skvělý „komediant“, moderátor a režisér Bolek Polívka, matka francouzsko-česká herečka Chantal Poullain.

Poprvé se herec Vladimír Polívka na stříbrné plátno dostal společně se svým slavným otcem Bolkem Polívkou ve výpravné české pohádce Řachanda (2016). Vtipný snímek je obdivuhodný dokonalými kostýmy, na jejichž tvorbě se podílel i v Hollywoodu uznávaný maskér Josef Rarach. Pohádka má hvězdné obsazení. V hlavní roli princezny uvidíte krásnou Denisu Pfauserovou. Prostě se tam sešla opravdová herecká smetánka: Oldřich Kaiser, Vilma Cibulková, Jan Hrušínský, Jaromír Nosek, Petr Čtvrtníček, Ester Kočičková. A některé postavy nadabovali Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

JAK VLADIMÍRA POLÍVKU POUČILA MÁMA CHANTAL

Hlavní roli si Vladimír Polívka střihnul v dramatu Místa (2014). Vidět jste ho mohli dále v televizní komediální pohádce Zdeňka Trošky Strašidla (2016), v muzikálu s příznačným názvem Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2014) nebo v TV snímku Zločiny v Polné (2016). Jeho talent se uplatnil v seriálech Kriminálka Anděl, Reportérka či Místo zločinu Plzeň. Na divadelních prknech se Vladimír Polívka předvedl v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Dejvickém divadle a také v Národním divadle. Tam hrál například v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí či v Manon Lescaut v režii Daniela Špinara.

Se svými rodiči, herečkou Chantal Poullain a Bolkem Polívkou, strávil dětství v Brně. Závodně se věnoval snowboardingu a zajímala ho výtvarná tvorba. Studoval v Kanadě angličtinu. Po návratu se rozhodl pro herectví na DAMU.

O VLADIMÍRU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přestože Vladimíra slavné příjmení spíše obtěžuje, se svou rodinou má výborné vztahy. Moc často se s příbuznými sice nevídá, ale vzájemná setkání si prý umí užít. Má pět sourozenců; nevlastních. Nejstarší je Kamila, kterou Bolek vychovával se Stanislavou Polívkovou. Dále je to též herečka Anna Polívková, dcera herečky Evelyny Steimarové. Bolek ještě své potomstvo rozšířil o syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu, které mu porodila Marcela Černá.

Vladimír Polívka chodil mj. s modelkou Karolínou Krézlovou, kterou koncem roku 2016 požádal o roku. Vztah ale místo svatby skončil rozchodem. Koncem léta 2017 byl fotografy přistižen, jak se líbá s krásnou kolegyní Brigitou Cmuntovou, v březnu 2018 opět s Karolínou Krézlovou.

 

Články o celebritě

Geislerová (42) ukázala výstavní postavu! Po třech dětech nakupuje v dětském i pro sebe Geislerová (42) ukázala výstavní postavu! Po třech dětech nakupuje v dětském i pro sebe Ve svých 42 letech je Aňa Geislerová trojnásobnou matkou, a přesto čím dál častěji fušuje modelkám… číst článek
Režisér První republiky odhalil zákulisí natáčení. Víme, jaká bude čtvrtá řada! Režisér První republiky odhalil zákulisí natáčení. Víme, jaká bude čtvrtá řada! Biser Arichtev (41) právě teď dokončuje v postprodukci třetí řadu seriálu První republika a máme… číst článek
Marián Labuda (†73) - Vdova popsala jeho poslední chvíle: Sedl si za volant a SPADLA MU RUKA I HLAVA. 60 minut boje o život… Marián Labuda (†73) - Vdova popsala jeho poslední chvíle: Sedl si za volant a SPADLA MU RUKA I HLAVA. 60 minut boje o život… Ani necelých sedm měsíců po smrti Mariána Labudy (†73) bolest v srdci jeho manželky Vierky (69) neutichá.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová