Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Nejtěžší chvíle Bohdalové nad rakví Štědrého: Dojemná slova pro životního parťáka Nejtěžší chvíle Bohdalové nad rakví Štědrého: Dojemná slova pro životního parťáka Těžké břímě na sebe vzala herečka Jiřina Bohdalová (86), která se coby dlouholetá kamarádka Karla… číst článek
Pohřeb zpěváka Karla Štědrého (†80): Rozrušený Gott a plačící Bohdalka! Pohřeb zpěváka Karla Štědrého (†80): Rozrušený Gott a plačící Bohdalka! Od 11 hodin ve strašnickém krematoriu v Praze proběhlo poslední rozloučení s oblíbeným hercem, zpěvákem… číst článek
Poslední rozhovor Štědrého (†80) pro Blesk: Udržuji své tělo v chátrání! Poslední rozhovor Štědrého (†80) pro Blesk: Udržuji své tělo v chátrání! Známá píseň ‚Mám malý stan‘ přišla už o oba své původní interprety. Po Waldemaru Matuškovi (†76)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Anna K.
Anna K.