Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Velká oslava osmdesátin Karla Štědrého: Gotta hlídala tchyně! Velká oslava osmdesátin Karla Štědrého: Gotta hlídala tchyně! V nové roli! Tchyně Karla Gotta (77) nemá na starost jen komunikaci s fanoušky svého zeťáka (Aha!… číst článek
Gott zlevňuje: Z 5000 na 200 Kč! Mistře, co se stalo? Gott zlevňuje: Z 5000 na 200 Kč! Mistře, co se stalo? Jedinečná příležitost. Karel Gott (77) vystoupí v pražském Divadle Hybernia na osmdesátinách Karla… číst článek
Bravo! Urbánková zachránila život Simonové s Chladilem Bravo! Urbánková zachránila život Simonové s Chladilem Psal se rok 1982 a Naďa Urbánková (77) se svými kamarády odlétala na vystoupení. Tenkrát se ale v letadle… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil