Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

Utrpení legendární Yvetty Simonové: Často je mi zle! Utrpení legendární Yvetty Simonové: Často je mi zle! Legendární zpěvačka Yvetta Simonová, která na podzim oslaví 90. narozeniny, má zdravotní problémy!… číst článek
Yvetta Simonová po kolapsu: Zmátořila jsem se! Yvetta Simonová po kolapsu: Zmátořila jsem se! Udělalo se jí špatně a musela před dvěma týdny vyhledat lékaře! Yvetta Simonová (89) přisuzuje své… číst článek
Poslední rozloučení s legendárním Bartákem (†89): S Vlachem (†74) si kradli muzikanty Poslední rozloučení s legendárním Bartákem (†89): S Vlachem (†74) si kradli muzikanty Orchestr měl dřív než Karel Vlach (†74). Vystupovaly s ním hvězdy jako Josef Zíma (85) či Yvetta… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů