Yvetta Simonová

Datum narození: 4.11.1928
Místo narození: Český Brod
Profese: zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Yvetta Simonová byla od 50. let stálicí československého hudebního nebe. Vládne sametově zabarveným altem, hlubokým ženským hlasem. Na kontě má řadu desek, vystupovala v rozhlase i v televizi.

Yvetta Simonová se narodila v roce 1928 jako Yvetta Roubalová. Záhy se vdala za Františka Spurného, s nímž zplodila syna Tomáše Spurného, posléze se manželství rozpadlo. Rozvodem skončil i druhý manželský svazek Yvetty Simonové se skladatelem Jaromírem Vomáčkou. Vydržely naopak její vztahy nemanželské ­ se zpěvákem Milanem Chladilem a dirigentem Karlem Vlachem.

VÍCE O SVÝCH PARTNERECH ŘÍKÁ YVETTA SIMONOVÁ ZDE.

Ke svému jménu přišla Yvetta Simonová na radu Jana Wericha, který jí radil, ať se kvůli kariéře zpěvačky přejmenuje, což učinila. Pěveckou průpravu dostala v Bratislavě jako muzikálová a operetní zpěvačka.

Některé hity v 60. letech jako Já jsem zamilovaná nebo Čas borůvkových koláčů vynesly Yvettu Simonovou na špici popularity. Překonával ji tehdy snad jen Waldemar Matuška.

Vrcholem bylo její filmové angažmá. Nazpívala v roce 1964 nejznámější písně ve filmu Limonádový Joe aneb koňská opera. Její hlas dal nezaměnitelný tvar písním Whisky, to je moje gusto a Když v baru houstne dým.

Do Limonádového Joea si Yvetta Simonová odskočila z pěveckého dua, které dlouho tvořila s Milanem Chladilem. Zpívali například v karlínském hudebním divadle a na dalších pražských a nejen pražských scénách. Yvettu Simonovou také od roku 1958 angažoval Orchestr Karla Vlacha.

Milan Chladil i Karel Vlach opustili Yvettu Simonovou v 80. letech 20. století, poněkud předčasně zemřeli. Zpěvačka pak vystupovala třeba s Karlem Hálou či s Milanem Drobným. Na kontě má Yvetta Simonová přes 500 vlastních písní.

 

Články o celebritě

SVATBA Drobného: Svědčila mu Simonová! SVATBA Drobného: Svědčila mu Simonová! Dvaasedmdesátiletý zpěvák si dnes vzal svou přítelkyni Danu (60). Romantický obřad proběhl v areálu… číst článek
Bára Štěpánová: I po 25 letech jsem zamilovaná do manžela. A jde to! Bára Štěpánová: I po 25 letech jsem zamilovaná do manžela. A jde to! V nákupním centru, kde jsme se sešly, přitahovala Bára Štěpánová (57) pohledy téměř všech. Už bezmála… číst článek
Král dechovky Zíma oslavil 85. narozeniny: První mu gratulovala Simonová! Král dechovky Zíma oslavil 85. narozeniny: První mu gratulovala Simonová! Přestože tvrdí, že nemá žádný důvod k juchání, král české dechovky Josef Zíma ve čtvrtek oslavil… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová