Milan Chladil

Milan Chladil

Datum narození: 8.2.1931
Datum úmrtí: 28.6.1984
Místo narození: Brno
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Milan Chladil byl idolem mnoha žen a dívek. Působil tak od 50. let 20. století, od nichž se držel mezi československou špičkou populární hudby, do své smrti v roce 1984. Zvlášť jeho podmanivý baryton se vrýval do podvědomí.

Milan Chladil se narodil v roce 1931 v Brně a v moravské metropoli studoval konzervatoř, jíž dokončil v Praze. V Brně začala jeho pěvecká kariéra a rozvinula se v Praze díky Orchestru Karla Vlacha. Milan Chladil měl jazzovou průpravu.

V Orchestru Karla Vlacha v 50. letech vytvořil Milan Chladil oblíbené duo se zpěvačkou Yvettou Simonovou. Baryton Milana Chladila a alt Yvetty Simonové se zapsaly do paměti více než jedné generace. Mezi jejich největší hity patří písně O nás dvou, Sladké hlouposti, Dáme si do bytu či Sentimentální.

Milan Chladil s Yvettou Simonovou nebyli partnery jen na jevišti., ve své době spekulace rázně odmítali. Milan Chladil byl šťastně ženatý se manželkou Annou Chladilovou, s níž vychovával dceru Alexandru, dnes Grygarovou.

Milan Chladil byl neobyčejně aktivním zpěvákem, přitahovaly ho jiné žánry, než jen populární píseň. Milan Chladil spoluzakládal kapely, koncertoval v Německu a Rakousku. V 60. letech se objevil v několika filmech, například v roce 1963 v televizní Revue pro banjo.

Vášeň Milana Chladila pro jazz se promítla do jeho zájezdů, na než s sebou bral ještě v 70. letech zpěváka Rudolfa Cortése.

Jako sólista Orchestru Karla VlachaMilan Chladil na kontě přes 350 originálních písní. Spolupracoval i s dalšími orchestry, třeba s tím televizním. Milan Chladil zvyklý žít na plno náhle zemřel při návratu z vystoupení v Příbrami v roce 1984.

 

Články o celebritě

AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! AUTONEHODA Karla Gotta: Sklo v hlavě, uříznutý nos, potoky krve! Stačilo málo a slavný zpěvák nebyl. Před smrtícím vykrvácením zachránil Zlatého slavíka jen včasný… číst článek
Bára Štěpánová: I po 25 letech jsem zamilovaná do manžela. A jde to! Bára Štěpánová: I po 25 letech jsem zamilovaná do manžela. A jde to! V nákupním centru, kde jsme se sešly, přitahovala Bára Štěpánová (57) pohledy téměř všech. Už bezmála… číst článek
Operní diva Pecková (55): Jsem nepovedenej kluk! Operní diva Pecková (55): Jsem nepovedenej kluk! Za roli Carmen získala Dagmar Pecková (55) v roce 1999 Cenu Thálie a vstoupila do povědomí českého… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal