Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.2016
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 169 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Eva Puskarčíková je pohledná česká biatlonistka. Jako členka ženského kvarteta se podílela v sezóně 2015/16 na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru.

Právě s holkami ze štafety, s Gabrielou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla svých největších sportovních úspěchů.

Ač se účastnila olympiády v Soči, mistrovství světa ve Finsku a objíždí závody Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu Eva Puskarčíková obětovala snad celý dosavadní život. Možná to tak chce její trenér Zdeněk Vítek.

I přítel Evy Puskarčíkové má často lyže na nohou. Je jím skokan na lyžích Antonín Hájek, s nímž se Eva Puskarčíková seznámila v Jablonci nad Nisou. Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to obvyke nevydrží.

Biatlonu,  konkrétně silovému tréninku běžkyň se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

 

Články o celebritě

Výborná Puskarčíková vystřílela 7. místo, Slovenka kousek za bronzem Výborná Puskarčíková vystřílela 7. místo, Slovenka kousek za bronzem Eva Puskarčíková v úvodním individuálním závodě nové sezony Světového poháru v Östersundu naznačila,… číst článek
Biatlonistka Landová už vyučuje tělocvik: Za bronz z OH dostane 10 učitelských platů! Biatlonistka Landová už vyučuje tělocvik: Za bronz z OH dostane 10 učitelských platů! Vystoupit pro medaili na olympijské stupně. To je sen, o který Jitka Landová (27) přišla kvůli dopingu… číst článek
Koukalová: Ať Rusové nesmějí na olympiádu a doping je trestný Koukalová: Ať Rusové nesmějí na olympiádu a doping je trestný Ke dvěma stříbrům ze Soči přibyl do její olympijské sbírky dodatečný bronz. Gabriela Koukalová je… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham