Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.2016
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 169 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Eva Puskarčíková je pohledná česká biatlonistka. Jako členka ženského kvarteta se podílela v sezóně 2015/16 na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru.

Právě s holkami ze štafety, s Gabrielou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla svých největších sportovních úspěchů.

Ač se účastnila olympiády v Soči, mistrovství světa ve Finsku a objíždí závody Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu Eva Puskarčíková obětovala snad celý dosavadní život. Možná to tak chce její trenér Zdeněk Vítek.

I přítel Evy Puskarčíkové má často lyže na nohou. Je jím skokan na lyžích Antonín Hájek, s nímž se Eva Puskarčíková seznámila v Jablonci nad Nisou. Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to obvyke nevydrží.

Biatlonu,  konkrétně silovému tréninku běžkyň se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

 

Články o celebritě

Štafeta biatlonistek: Místo Charvátové pojede Jislová, finišmanka Koukalová Štafeta biatlonistek: Místo Charvátové pojede Jislová, finišmanka Koukalová Ožehavá otázka čtvrté ženy do štafety českých biatlonistek na MS v Hochfilzenu už má řešení. Český… číst článek
Úžasná Koukalová! Po zmatcích na střelnici vydřela bronzovou medaili Úžasná Koukalová! Po zmatcích na střelnici vydřela bronzovou medaili Neuvěřitelný závod prožila Gabriela Koukalová na mistrovství světa v biatlonu a i přes velké problémy… číst článek
Zlatá jízda Koukalové. Pusa pro manžela, slzy, dojetí a děkování Zlatá jízda Koukalové. Pusa pro manžela, slzy, dojetí a děkování Mistryní světa byla biatlonistka Gabriela Koukalová jenom pár sekund a už se rozplývala v objetí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Ivan Horník
Ivan Horník
zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík
zobrazit profil David Limberský
David Limberský
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil André Reinders
André Reinders

Nejnovější profily celebrit