Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Domračevová vyhrála v Ťumeni sprint, Kuzminová malý glóbus Domračevová vyhrála v Ťumeni sprint, Kuzminová malý glóbus Běloruska Darja Domračevová vyhrála závěrečný sprint biatlonistek sezony v Ťumeni. Malý glóbus ve… číst článek
Jaká byla biatlonová sezona? Jako u Realu bez Ronalda. Češi se učili žít bez GK Jaká byla biatlonová sezona? Jako u Realu bez Ronalda. Češi se učili žít bez GK Nebyla neúspěšná. Nebyla špatná. Ale nebyla už jako dřív. Ani být nemohla… Jako by Real Madrid odehrál… číst článek
Rybář po sezoně: o trápení, úspěchu, absenci Koukalové i dřině na čtyři roky Rybář po sezoně: o trápení, úspěchu, absenci Koukalové i dřině na čtyři roky Kolotoč ve velké show se ještě točí, čeští biatlonisté z něj však sami před jeho zastavením seskakují.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas