Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.1991
Přezdívka: Sluníčko
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 168 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Biatlonistka Eva Puskarčíková, která se podílela na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru, se kvalifikovala na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

S holkami ze štafety, tedy s Gabrielou Koukalovou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla Eva Puskarčíková, přezdívaná Sluníčko, svých velkých sportovních úspěchů.

Ač se účastnila ZOH v Soči 2014, MS a závodů Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech dlouho unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst. Pro svou první individuální medali - bronz - si dojela v prosinci 2016.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu obětovala snad celý dosavadní život. Není tedy divu, že se kvalifikovala i na Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu 2018.

Biatlonu, konkrétně silovému tréninku běžkyň, se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

O EVĚ PUSKARČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to prý obvyke nevydrží.

Eva Puskarčíková chodila mj. s Antonínem Hájkem, bývalým skonam na lyžích.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Vítková přišla o medaili na poslední střelbě, Slovensko slaví stříbro Vítková přišla o medaili na poslední střelbě, Slovensko slaví stříbro Biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve stíhacím závodě na olympijských hrách v Pchjongčchangu… číst článek
Vzestup Vítkové. Loni v nemocnici, teď už není druhá za Koukalovou Vzestup Vítkové. Loni v nemocnici, teď už není druhá za Koukalovou PŘÍMO Z KOREJE | Od zahájení olympiády neuběhlo ani 24 hodin – ona však na tuto chvíli čekala celý… číst článek
SKVĚLÝ BRONZ! Vítková ve sprintu jednou minula, na lyžích zářila SKVĚLÝ BRONZ! Vítková ve sprintu jednou minula, na lyžích zářila První biatlonový závod na olympiádě, první medaile pro Česko! Veronika Vítková získala bronz ve sprintu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Soňa Bernardová
Soňa Bernardová
zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek