Eva Puskarčíková

Datum narození: 3.1.2016
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 169 cm
Profese: biatlonistka

Související celebrity

Životopis

Eva Puskarčíková je pohledná česká biatlonistka. Jako členka ženského kvarteta se podílela v sezóně 2015/16 na úspěších ženské štafety ve Světovém poháru.

Právě s holkami ze štafety, s Gabrielou Soukalovou, Veronikou Vítkovou, Jitkou Landovou a Lucií Charvátovou dosáhla svých největších sportovních úspěchů.

Ač se účastnila olympiády v Soči, mistrovství světa ve Finsku a objíždí závody Světového poháru, stupně vítězů Evě Puskarčíkové v individuálních závodech unikaly. Zato s národní štafetou má na kontě hned několik prvních míst.

Eva Puskarčíková jezdí sprint i vytrvalostní závod. Biatlonu rodačka z Jilemnice a členka jabloneckého lyžařského klubu Eva Puskarčíková obětovala snad celý dosavadní život. Možná to tak chce její trenér Zdeněk Vítek.

I přítel Evy Puskarčíkové má často lyže na nohou. Je jím skokan na lyžích Antonín Hájek, s nímž se Eva Puskarčíková seznámila v Jablonci nad Nisou. Ač si Eva Puskarčíková dává předsevzetí, že nebude jíst čokoládu, dlouho jí to obvyke nevydrží.

Biatlonu,  konkrétně silovému tréninku běžkyň se Eva Puskarčíková věnuje i na papíře. Napsala o něm závěrečnou práci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. V jiném projektu zkoumala výkonnost střelce.

 

Články o celebritě

Další paráda Koukalové! O zlato přišla až v závěru, doběhla na třetím místě Další paráda Koukalové! O zlato přišla až v závěru, doběhla na třetím místě Biatlonistka Gabriela Koukalová přišla krátce před cílem o triumf v dnešním závodu Světového poháru… číst článek
Hamza o Koukalové: Někteří lidé se chtěli přiživit na jejím úspěchu Hamza o Koukalové: Někteří lidé se chtěli přiživit na jejím úspěchu Jiří Hamza, první muž českého biatlonu, byl hostem nového pořadu iSport TV Overtime. Se šéfredaktorem… číst článek
Puskarčíková jako kulomet! Palba za 19 sekund, pak zkáza na sedmé hodině Puskarčíková jako kulomet! Palba za 19 sekund, pak zkáza na sedmé hodině Vybílit pět černých placek a mohla si utíkat za vítězstvím. Biatlonistka Eva Puskarčíková ovšem po… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Tůma
Martin Tůma
zobrazit profil Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská