Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Biatlonisté dřou dlouho před sezonou. Anglický slang i pomoc Emmons Biatlonisté dřou dlouho před sezonou. Anglický slang i pomoc Emmons Česko-norské galeje zahájeny. Poprvé využili speciální pohyblivý pás, nechali se testovat v laktátu… číst článek
Noví trenéři biatlonistů. Ženy povede Nor, Emmons pomůže se střelbou Noví trenéři biatlonistů. Ženy povede Nor, Emmons pomůže se střelbou Je hotovo – noví trenéři českých biatlonistů jsou definitivně odtajněni. Do nového olympijského cyklu… číst článek
Koukalovou na galavečer nepozvali. Co si o její knize myslí Krčmář či Vítková? Koukalovou na galavečer nepozvali. Co si o její knize myslí Krčmář či Vítková? Ještě před pár měsíci by si neúčast Gabriely Koukalové na slavnostním galavečeru českého biatlonu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman