Michal Šlesingr

Datum narození: 3.2.1983
Přezdívka: Boušek
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Váha: 75 kg
Výška: 180 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Šlesingr, který v SP debutoval už roku 2001, na MS 2007 získal stříbrnou medaili ze sprintu a bronz z vytrvalostního závodu. Zlato mu vynesla smíšená štafeta na MS 2015.

S biatlonem Michal Šlesingr, přezdívaný Boušek, začínal v Letohradu. Svůj první závod ve světovém poháru si odběhl a odstřílel roku 2001. Zařadil se tak mezi české veterány tohoto sportu. Svou první olympiádu si odbyl roku 2006 v Turíně, kdy přispěl k šestému místu štafety.

MICHAL ŠLESINGR - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Na kontě má Michal Šlesingr úspěchy z individuálních závodů: hned dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, získal na mistrovství světa už roku 2007 v Itálii. Na ZOH ve Vancouveru 2010 skončil s českou štafetou sedmý, v Soči 2014 také nezabodoval. 

Z mistrovství světa ve Finsku 2015 si Michal Šlesingr odvezl zlatou medaili. Nejcennější kov vybojoval ve smíšené štafetě společně s Ondřejem MoravcemGabrielou Soukalovou Koukalovou a Veronikou Vítkovou.

Michal Šlesingr se stal jedním z nejvýraznějších bojovníků proti dopingu mezi biatlonisty. V letní přípravě před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 musel někdy improvizovat kvůli únavě, ale vážnější zdravotní problémy se mu vyhnuly.

O MICHALU ŠLESINGROVI ČTĚTE ZDE>>

Roku 2012 se Michal Šlesingr oženil. S manželkou Petrou má dceru Victorii (narozena 2013).

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Krčmář si vyjel parádní sedmé místo, Moravec dvanáctý. Zlato bere Bö Krčmář si vyjel parádní sedmé místo, Moravec dvanáctý. Zlato bere Bö Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve vytrvalostním závodě na olympijských hrách s jednou trestnou… číst článek
Start jako v Soči. Medaile Vítkové nemusí být v Koreji poslední Start jako v Soči. Medaile Vítkové nemusí být v Koreji poslední První závod, sprint a bronz, jenž poté odšpuntoval biatlonový karneval na olympiádě? Nepřipomíná… číst článek
Jak žijí Češi ve vesnici? Mají panelák s fólií. Korejci jim říkají sorry jako Jak žijí Češi ve vesnici? Mají panelák s fólií. Korejci jim říkají sorry jako PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Připomínají některá pražská paneláková sídliště. Některé vybavení bytu je… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko