Michal Krčmář

Datum narození: 23.1.1991
Místo narození: Vrchlabí
Váha: 69 kg
Výška: 176 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Michal Krčmář se zařadil mezi české naděje tohoto sportu, což potvrdil na ZOH v Jižní Koreji 2018, kde vybojoval stříbrnou medaili ve sprintu.

Že Michal Krčmář míří mezi biatlonovou elitu, se ukázalo v lednu 2016, kdy se v konkurenci světové špičky v závodu na 15 kilometrů s hromadným startem vyšvihl na 5. místo. Málokdo to čekal.

MICHAL KRČMÁŘ - PROČ NAMÍCHL KOUČE

Na medaile Michal Krčmář dosáhl už na mistorvství Evropy 2011, kdy byl dvakrát bronzový. Reprezentoval Česko také na ZOH v Soči 2014. Když se mu nedaří, může se vždy spolehnout na podporu rodiny.

Michal Krčmář se pravidelně účastní indiviuálních závodů světového poháru. Stal se také členem národní mužské štafety. Vytvořil ji společně s biatlonisty Michalem Šlesingrem, Jaroslavem Soukupem, Tomášem Krupčíkem či Ondřejem Moravcem. Ve smíšené štafetě dvojic Michal Krčmář závodil v duu s Lucií Charvátovou nebo s Evou Puskarčíkovou.

V sezoně před Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu 2018 poprvé vystoupil na stupně vítězů ve světovém poháru, když ve stíhačce v Ruhpoldingu získal bronz. Navíc na každém z prvních šesti dílů seriálu SP se vešel do elitní desítky. Na ZOH v Jižní Koreji vybojoval stříbrnou medaili ve sprintu.

O MICHALU KRČMÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako jiní biatlonisté má i Michal Krčmář vztah k horám, a to už od mala. Narodil se totiž v horském městě Vrchlabí.

Michal Krčmář je ženatý. 

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Anketu Sportovec roku ovládla Ledecká! Komu to nejvíc slušelo? Anketu Sportovec roku ovládla Ledecká! Komu to nejvíc slušelo? Ovace a obrovské štěstí si užívala včera v hotelu Hilton během vyhlašování výsledků Ester Ledecká!… číst článek
Kdo bude reprezentovat biatlon na Sportovci roku? To budete koukat! Kdo bude reprezentovat biatlon na Sportovci roku? To budete koukat! Spálila mosty, svojí kontroverzní knihou i hloupými výroky naštvala Gabriela Koukalová (29) ve svém… číst článek
Premiéra Emmons na biatlonu. Na střelnici zkoumala dýchání i vítr Premiéra Emmons na biatlonu. Na střelnici zkoumala dýchání i vítr Postávala na střelnici ve žluté týmové bundě po boku Zdeňka Vítka. Úvodní sprint mužů v Novém Městě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Adamský
Martin Adamský
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Alban Jusufi
Alban Jusufi
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková