Jindřiška Kikinčuková

Profese: Herečka, choreografka, šéfka divadla

Související celebrity

Životopis

Principálka plzeňského divadla Pluto Jindřiška Kikinčuková si zahrála v Troškových Babovřeskách strašlivou huhňavou babku. Na place se sešla jak se svým manželem Pavlem Kikinčukem, tak s dcerou Kamilou.

Kulhavá drbna, legrační babka Božena Němcová, se objevila hned v prvním díle úspěšného filmu Babovřesky. Režisér Zdeněk Troška si herečku Jindřišku Kikinčukovou vyhlédl v plzeňském divadle Pluto, jehož je šéfkou. Dokonce prý byla inspirací k této postavě, a to v představení Hrajeme Tuš! Pro Nituš!, kde jí padaly zuby a trpěla věčnou rýmu. „S mou postavou byla velká legrace,“ řekla v médiích Jiřina Kikinčuková. „Musela jsem slíbit, že budu i v Babovřeskách mluvit stejně huhlavě,“ zavzpomínala energická dáma, kterou velmi pobavilo, že ji na premiéře filmu ani na následné párty nikdo nepoznal. Vzhledem k tomu, že postava jedné z místních drben, kulhavé Boženy Němcové, měla úspěch, dostala v pokračováních filmu Babovřesky ještě více prostoru. Rodina Kikinčukových tak komedii téměř ovládla. Ve všech třech dílech je jednou z důležitých postav starosta, jehož ztvárnil Pavel Kikinčuk. Ve třetí pokračování z roku 2015 se jako místní kráska uplatnila i dcera manželů Kikinčukových, půvabná blondýnka Kamila. Od Zdeňka Trošky dostali všichni tři Kikinčukovi role již v roce 2008, v jeho pohádce Nejkrásnější hádanka. Před kamerou se potkali s herci, jako jsou Jan Dolanský, Ladislav Potměšil, Veronika Kubařová, Miroslav Táborský či Taťjana Medvecká. Jiřina Kikinčuková se objevila také v seriálu Cesty domů (2011).

JIŘINA KIKINČUKOVÁ, TO JE BOŽENA NĚMCOVÁ

Šéfka plzeňského divadla Pluto Jiřina Kikinčuková není jen manažerka a herečka, ale také dramaturgyně a autorka her. K inscenaci Klíč na neděli v režii svého manžela byla jak dramaturgyní, tak tvůrkyní scény a návrhů kostýmů. Hru Pletky Straussovy operetky Jiřina Kikinčuková napsala a též navrhla scénu a kostýmy. Stejně tomu bylo i u inscenace Paparazzi aneb Intimní život bulvárního fotografa. Až tedy na text, který je dílem Ondřeje Dudka. V mnoha představeních Jiřina Kikinčuková též hraje, v některých po boku svého muže a dcery.