Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka zpěváka a herce Waldemara Matušky. Měli spolu syna Waldemara, stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Olga Blechová se narodila v Praze a od mala se učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s Waldemarem Matuškou zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželstvíWaldemara Matušky.

VÍCE O VZTAZÍCH WALDEMARA MATUŠKY K ŽENÁM ZDE.

Olga Blechová hrála menší role ve filmových komediích, například v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku vdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po roce 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. Waldemar Matuška také v Americe v květnu 2009 zemřel. I syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

 

Články o celebritě

Zedníček se po 13 letech rozhoupal: Svatba u Matušků na Floridě! Zedníček se po 13 letech rozhoupal: Svatba u Matušků na Floridě! Pavel Zedníček (67) se kdysi zařekl, že už se nikdy neožení. Zdá se ale, že své rozhodnutí přehodnotil.… číst článek
Olga Matušková: Jak si pojistila proutníka Waldu! Olga Matušková: Jak si pojistila proutníka Waldu! Populární zpěvák byl idolem mnoha žen a logicky nezůstalo jen u platonického zbožňování. Jeho manželka… číst článek
Prezidentské volby v USA - Tříska, Forman, Matušková: Kdo volil Trumpa! Prezidentské volby v USA - Tříska, Forman, Matušková: Kdo volil Trumpa! O volby amerického prezidenta měli velký zájem také Češi žijící přímo v USA nebo ti, kteří mají z… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk