Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka zpěváka a herce Waldemara Matušky. Měli spolu syna Waldemara, stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Olga Blechová se narodila v Praze a od mala se učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s Waldemarem Matuškou zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželstvíWaldemara Matušky.

VÍCE O VZTAZÍCH WALDEMARA MATUŠKY K ŽENÁM ZDE.

Olga Blechová hrála menší role ve filmových komediích, například v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku vdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po roce 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. Waldemar Matuška také v Americe v květnu 2009 zemřel. I syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

 

Články o celebritě

9 let od smrti Matušky. StB o jeho sexuálním životě: Orgie ve čtyřech a poměr s příživnicí 9 let od smrti Matušky. StB o jeho sexuálním životě: Orgie ve čtyřech a poměr s příživnicí O jeho bohémském životě kolují legendy i devět let po jeho smrti, a řada tajemství provází i složku… číst článek
Osudový krok na spadnutí? Nečekané vyznání Olgy Matuškové příteli Osudový krok na spadnutí? Nečekané vyznání Olgy Matuškové příteli Devětašedesátiletá vdova po legendárním zpěvákovi se rozpovídala o svém příteli. Sice se o něm dosud… číst článek
Kristian Kodet: Na ulici nezůstaneme… Kristian Kodet: Na ulici nezůstaneme… Charismatický malíř Kristian Kodet (69), který vlastní několik nemovitostí, se rozhodl prodat dům… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková