Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka zpěváka a herce Waldemara Matušky. Měli spolu syna Waldemara, stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Olga Blechová se narodila v Praze a od mala se učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s Waldemarem Matuškou zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželstvíWaldemara Matušky.

VÍCE O VZTAZÍCH WALDEMARA MATUŠKY K ŽENÁM ZDE.

Olga Blechová hrála menší role ve filmových komediích, například v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku vdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po roce 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. Waldemar Matuška také v Americe v květnu 2009 zemřel. I syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

 

Články o celebritě

Vdova po Matuškovi (+76): Čím se živím po jeho smrti! Vdova po Matuškovi (+76): Čím se živím po jeho smrti! V rodné zemi právě pobývá vdova po Waldemaru Matuškovi (†76) Olga (68). Jak se jí daří? Čím se momentálně… číst článek
Olga Matušková po příletu do Česka: Uklidila Waldův hrob! Olga Matušková po příletu do Česka: Uklidila Waldův hrob! Po strastiplné padesátihodinové cestě z USA do Česka je Olga Matušková (68) po roce opět v rodné… číst článek
Vdova po Matuškovi (†76) je v Česku: Po příletu uklidila Waldovi hrob! Vdova po Matuškovi (†76) je v Česku: Po příletu uklidila Waldovi hrob! Z Ameriky letěla 50 hodin! Manželka Waldemara Matušky (†76) Olga (68) dorazila opět do Česka. Naposledy… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie