Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka zpěváka a herce Waldemara Matušky. Měli spolu syna Waldemara, stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Olga Blechová se narodila v Praze a od mala se učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s Waldemarem Matuškou zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželstvíWaldemara Matušky.

VÍCE O VZTAZÍCH WALDEMARA MATUŠKY K ŽENÁM ZDE.

Olga Blechová hrála menší role ve filmových komediích, například v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku vdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po roce 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. Waldemar Matuška také v Americe v květnu 2009 zemřel. I syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

 

Články o celebritě

Helena Vondráčková a její floridský palác: MÁ PO DOMU! Helena Vondráčková a její floridský palác: MÁ PO DOMU! Olga Matušková (68), Zuzana Belohorcová (41) a řada dalších českých osobností v minulých dnech, kdy… číst článek
Helena Vondráčková a její floridský palác: MÁ PO DOMU! Helena Vondráčková a její floridský palác: MÁ PO DOMU! Olga Matušková (68), Zuzana Belohorcová (41) a řada dalších českých osobností v minulých dnech, kdy… číst článek
Belohorcová s rodinou v Miami: Odmítli utéct před hurikánem! Dům je bytelný, tvrdila Belohorcová s rodinou v Miami: Odmítli utéct před hurikánem! Dům je bytelný, tvrdila Prožila si chvíle plné strachu a nejistoty. Moderátorka Zuzana Belohorcová (41), která s rodinou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová