Olga Blechová Matušková

Datum narození: 2.10.1948
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olga Blechová je známá jako životní partnerka zpěváka a herce Waldemara Matušky. Měli spolu syna Waldemara, stávali spolu na prknech divadla Rokoko i před kamerami Československé televize.

Olga Blechová se narodila v Praze a od mala se učila hře na hudební nástroje. Studovala zpěv, kytaru, hrála na housle. Velice to v 60. letech zúrošila v dívčí skupině Krystalky, z jejíž dílny pochází hit roku 1966 Tenhle kluk.

Na filmovém plátně se Olga Blechová objevila jako adeptka na královnu krásy v Hoří, má panenko! Miloše Formana. Partnerkou o 16 let staršího Waldemara Matušky byla Olga Blechová od roku 1969, vzali se o sedm let později. Spolu s Waldemarem Matuškou zpívala v kapele KTO, Kamarádi táborových ohňů. Šlo o třetí manželstvíWaldemara Matušky.

VÍCE O VZTAZÍCH WALDEMARA MATUŠKY K ŽENÁM ZDE.

Olga Blechová hrála menší role ve filmových komediích, například v Zítra to roztočíme, drahoušku z roku 1976, zpívala v televizi. S Waldemarem Matuškou byli oba obsazeni v roce 1980 do Trháku. To už byla Olga Blechová za Waldemara Matušku vdaná a měli spolu tříletého syna Waldemara.

Olga Blechová se svým mužem Waldemarem Matuškou v roce 1986 emigrovala do USA, vztah byl pevný. Usadili se na Floridě, zpívali českým krajanům v Americe a obchodovali s nemovitostmi. Ač se po roce 1989 poměrně často vraceli do vlasti, Floridu nikdy neopustili. Waldemar Matuška také v Americe v květnu 2009 zemřel. I syn Waldemar Matuška trvale žije za Atlantickým oceánem.

 

Články o celebritě

Helena Vondráčková slavila 70: Zklamání přímo na oslavě! Chyběl klíčový člověk Helena Vondráčková slavila 70: Zklamání přímo na oslavě! Chyběl klíčový člověk Dlouhá noc na oslavě 70. narozenin Heleny Vondráčkové, které oslavila koncertem na hradě Karlštejn,… číst článek
Vondráčková slavila 70: Dostala loutku se svojí podobiznou! Vondráčková slavila 70: Dostala loutku se svojí podobiznou! Byla to dlouhá noc! Na hradě Karlštejně a následně na zahradě své vily na Řitce oslavila Helena Vondráčková… číst článek
Legendární Vondráčková oslavila 70! Růže od sexy svalovců... Legendární Vondráčková oslavila 70! Růže od sexy svalovců... Neuvěřitelné 70. narozeniny oslavila včera Helena Vondráčková! Zpěvačka, která o této číslovce nechce… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Simona Vrbická-Koptová
Simona Vrbická-Koptová
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl