Jiří Sekáč

Datum narození: 10.6.1992
Místo narození: Kladno
Váha: 79 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Sekáč, hokejový útočník, hraje v NHL a také v české reprezentaci. V NHL Jiří Sekáč vyměnil několik klubů, cestoval mezi Montrealem, Anaheimem, Chicagem a Arizonou. Hokejově vyrostl na Kladně, byl oporou HC Lev Praha a HC Lev Poprad.

V HC Kladno začal Jiří Sekáč řádit v sezóně 2000/01, tedy v osmi letech. Po kladenském zimním stadionu se proháněl devět sezón. Pak se vletech 2009 až 2011 objevil v zámoří, v juniorských ligách. Do celku severoamerické NHL však kladenský rodák draftován tehdy nebyl.

Českým reprezentantem se Jiří Sekáč stal na MS 18, hrál také v roce 2012 na MS 20, kde nasbíral 6 bodů za asistence. V roce 2014 se seniorským národním týmem dobyl 4. místo na MS v běloruském Minsku. V 10 zápasech na šampionátu vstřelil 2 branky.

Z juniorských soutěží NHL se Jiří Sekáč vrátil do Evropy, angažoval ho HC Lev Poprad. Stěhoval se do Prahy do týmu HC Lev Praha a v sezóně 2012/13 do HC Sparta Praha. Pak následovala nabídka z NHL.

Jiří Sekáč začal hrát levé křídlo v Montreal Canadiens. Když dal první gól, měla z toho radost i jeho přítelkyně Dominika Koprová.

V sezóně 2014/15 Montreal vyměnil Jiřího Sekáče do Anaheim Ducks. Zde ale jeho kariéru zkomplikovalo zranění kotníku ze zápasu proti Nashville Predators v listopadu 2015. Klub Anaheim Ducks se počátkem roku 2016 rozhodl Jiřího Sekáče vyměnit.

Jiří Sekáč se tak stěhoval do Chicaga, aby zde hrál za Blackhawks po boku českého obránce Michala Rozsívala. Chicago Blakhawks patří v posledních sezónách k největším favoritům NHL, o čemž svědčí několikanásobný zisk Stanley Cupu, jedné z nejcennějších hokejových trofejí.

Jiří Sekáč se však v Chicagu příliš neohřál. Blackhawks umístili Jiřího Sekáče na listinu volných hráčů, načež ho angažovala Arizona Coyotes. V Arizoně Jiří Sekáč narazil na krajany Martina Hanzala a Zbyňka Michálka.

Po sezoně v zámoří se mu kvůli zranění nepodařilo dostat na hokejové MS a brzy podepsal smlouvu s ruskou Kazaní.

 

Články o celebritě

Sekáč o angažmá v Kazani: Krásné město, ale je tam strašná kosa Sekáč o angažmá v Kazani: Krásné město, ale je tam strašná kosa Na reprezentaci měl v sezoně pořádnou smůlu. Když už byl hokejový útočník Jiří Sekáč povolán do národního… číst článek
Jandač povolal do boje o MS Červenku, Birnera, Sekáče i Machovského Jandač povolal do boje o MS Červenku, Birnera, Sekáče i Machovského Sestavu českých hokejistů, kteří se v přípravě poperou o místo na blížícím se mistrovství světa,… číst článek
Češi v play off KHL: Fillipi se dvakrát trefil, Francouz musel střídat Češi v play off KHL: Fillipi se dvakrát trefil, Francouz musel střídat Play off Kontinentální hokejové ligy je v plném proudu a čeští hráči jsou hned od začátku vidět.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Adam Sebastian  Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák