Viktorie Švédská

Profese: princezna

Související celebrity

Životopis

Princezna Viktorie Švédská je následnicí královského trůnu Švédska. Je dcerou krále Karla XVI. Gustava a královny Silvie Švédské, pochází z královského rodu Bernadotte. Viktorie Švédská má dvě děti. Pokud usedne na švédský trůn Švédsku, stane se čtvrtou vládnoucí královnou.

Od roku 1980 nemá ve Švédsku přednost královský mužský potomek. Princezna Viktorie plní státnické povinnosti už od svých 18. narozenin. Když její královský otec není v zemi, zastupuje ho. Vlastním jménem je Victoria Ingrid Alice Désirée. Ve Švédsku se 14. července, na princezniny narozeniny slaví Viktoriin den.

Princezna Viktorie v mládí hodně studovala, v USA i ve Švédsku. Věnovala se jazykům, diplomacii i národní obraně. V dospívání si prošla dívčími potížemi. Musela například překonávat anorexii. Podařilo se jí to a mohla se tím pochlubit. Princezna Viktorie je také vášnivou lyžařkou, i to ji občas ohrožuje.

Rozešla se v roce 2001 také se svým přítelem Danielem Collertem, vztah k němu veřejně přiznala. O rok později měla už princezna Viktorie přítele jiného. Za svého osobního trenéra Daniela Westlinga se princezna Viktorie později vdala.

Nebylo to ale jen tak. Sňatek prince či princezny musí na královskou žádost schvalovat vláda. Poku by souhlas nedala, mizí následnické právo na trůn. Švédský kabinet sňatek princezny Viktorie s Danielem Wrestlingem potvrdil a předurčil tím běh dalších věcí.

Svatba to byla v červnu 2010 velkolepá, počet pečlivě vybraných hostů přesáhl tisícovku. Následnický pár brzy rozmnožil rod Bernadotte. V únoru 2012 se jako první narodila dcera Estelle Silvia Ewa Mary. Počátkem března 2016 se jako druhý narodil syn. Dostal jméno Oskar Karl Olof.

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk