Stanislav Majer

Datum narození: 5.6.1978
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Stanislav Majer se široké divácké obci uvedl jako majitel hostince v seriálu Ulice. Zlomové pro něj byly role, které dostal od režiséra Jana Hřebejka. A posléze se vypracoval na „sexy detektiva“.

Vyučený truhlář Stanislav Majer se představil na prknech několika divadel: Divadlo Komedie, Divadlo Stará vodárna Louny, Multiprostor Louny Divadelního studia Továrna, Multiprostor v Lounech, posléze Činoherního studia Ústí nad Labem. V pražském Divadle Na zábradlí se stal členem stálého souboru roku 2012, kde jej přijali poté, co ukončil studia na DAMU. Jeho první role zde byla hned hlavní, a to v inscenaci Utěšitel v úpravě hry N. Westa Osamělá srdce. Vidět jste ho mohli v Asanaci Václava Havla, v Tartuffe Games, ve Višňovém sadu či v představení Šedá sedmdesátá.

STANISLAV MAJER – DLOUHÝ A VELIKÝ

Objevil se také v TV seriálech Zdivočelá země, Zázraky života, Sanitka, ale do širšího povědomí vešel až díky TV seriálu Ulice (2013) a Hřebejkovým filmům Odpad, město, smrt (2012) a Líbánky (2013).

Do povědomí širšího počtu diváků se dostal až díky seriálu Ulice, kde od roku 2013 ztvárňuje postavu majitele restaurace Michala Millera. Objevil se také v seriálech Zdivočelá země a Zázraky života. „Sexy Majer“ se z něj stal poté, co dostal role zejména detektivů. Třeba v Modrých stínech, kde je tvrdý a nekompromisní, ale přesto pro mnoho žen okouzlující.

První větší filmovou příležitost mu dal režisér Jan Hřebejk ve filmovém zpracování divadelní hry Odpad město smrt (2012) a v dramatu Líbánky (2013) po boku Ani Geislerové. Mnoho kritiků pak Stanislavu Majerovi předpovídalo slibnou hereckou budoucnost. Zahrál si v komedie Wilsonov (2015), a to spolu Vojtěchem Dykem, Jiřím Macháčkem a Janem Krausem. Vedle Kryštofa Hádka byl v titulcích hned na druhém místě napsán v historickém televizním dramatu Hlas pro římského krále (2016). V komediální filmové pohádce režiséra Jiřího Stracha z téhož roku se Stanislav Majer ukázal spolu s celou škálou známých hvězd: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Bartoška, Vica Kerekes, Klára Issová, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Marek Taclík, Bolek Polívka, Aňa Geislerová, Lucie Bílá, Alena Mihulová, Vojtěch Dyk, Petr Čtvrtníček.

STANISLAV MAJER, TO JE ALE SEXY FEŠÁK

 

Články o celebritě

Pikantní natáčení První republiky: Vondráček šňupe kokain, Arichteva skoro nahá! Pikantní natáčení První republiky: Vondráček šňupe kokain, Arichteva skoro nahá! Sotva televizní obrazovky opustila druhá řada seriálu První republika, už jsou v plném proudu přípravy… číst článek
Seriál 1890: Podvod na diváky! Seriál 1890: Podvod na diváky! Najít dobové auto, které by bylo plně funkční a zároveň bezpečné, to byl pro tvůrce seriálu 1890… číst článek
Míša Maurerová se raduje: Návrat do seriálu, ze kterého ji vyškrtli! Míša Maurerová se raduje: Návrat do seriálu, ze kterého ji vyškrtli! Diváci se mohou těšit na nové díly retroseriálu České televize První republika. Třetí řada se totiž… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek