Václav Neužil

Datum narození: 4.10.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si už i v zahraničním velkofilmu - Anthropoid či v české produkci třeba roli sportovce Emila Zátopka.

V koprodukčním filmu režiséra Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jak v médiích podotkl, akční scény v zahraničních filmech vypadají dobře, a to nejen proto, že na ně jsou peníze. Naopak s rolí Emila Zátopka to Václav Neužil neměl nijak jednoduché. Musel trénovat - běhat a cvičit - a zhubnout!

VÁCLAV NEUŽIL - ANTHROPOID

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl Václav Neužil v médiích. Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly například Zoufalci, Protektor, Muži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem,  snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda a Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

SKVĚLÉ VÝKONY V DEJVICKÉM DIVADLE

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová