Václav Neužil

Datum narození: 4.10.1979
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Neužil, držitel Ceny Thálie, si své role užívá jak v divadle, tak před kamerou. Zahrál si v koprodukčním velkofilmu Anthropoid či třeba roli sportovce Emila Zátopka.

Sympatický Václav Neužil studoval pedagogickou fakultu v Plzni, obor biologie-chemie. Co měl dělat, na JAMU i DAMU se nedostal. „Na pedagogické jsem byl ovšem nešťastný. Škola mi připadala těžká a nezáživná, navíc jsem vůbec nezvládal matiku a fyziku,“ řekl herec v médiích.

VÁCLAV NEUŽIL HRÁL S JAMIEM DORNANEM

Po studiu na fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně hrál v divadle Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadle v 7 a půl, v Národním divadle v Brně, v HaDivadle. V roce 2006 se stal členem souboru Dejvického divadla v Praze. V roce 2012 získal Cenu Thálie za mimořádný herecký výkon.

Na filmovém plátně se Václav Neužil poprvé objevil v snímku Duše jako kaviár (2004) Milana Cieslara, kde hlavní roli ztvárnila Tatiana Vilhelmová. Pak následovaly filmy Zoufalci, ProtektorMuži v říji (s Jaroslavem Pleslem, Jaromírem Hanzlíkem, Jaromírem Dulavou a Jiřím Lábusem), Alois Nebel, Ve stínu, Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (s neodolatelným Ondřejem Vetchým a umírajícím Miroslavem Krobotem), Sedmero krkavců (film oceněn třemi Českými lvy), Fotograf Ireny Pavláskové s Karlem Rodenem, snímek Ztraceni v Mnichově, seriáy Vyprávěj, Čtvrtá hvězda nebo Atentát, kde si roli českého prezidenta zahrál Jan Kraus.

O VÁCLAVU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

V koprodukčním filmu Seana Ellise Anthropoid, jehož tématem je atentát na Heydricha, si Václav Neužil mohl pořádně zastřílet, rozhazovat granáty a stát se parašutistou. Jednoduché to němel s rolí Emila Zátopka, musel trénovat - běhat, cvičit - a zhubnout! Hlavní roli Václav Neužil dostal také v mysteriózním krimi seriálu Marka Najbrta Svět pod hlavou, jehož děj se odehrává převážně roku 1982.

Václav Neužil je ženatý. Manželka Lenku mu v září 2017 porodila prvního potomka, syna Vincenta.

 

Články o celebritě

Herec Václav Neužil dorazil do Karlových Varů: Ukázal těhotnou manželku Herec Václav Neužil dorazil do Karlových Varů: Ukázal těhotnou manželku I hvězda seriálu Svět pod hlavou a herec Dejvického divadla Václav Neužil (37) vyrazil na filmový… číst článek
Hvězda Ordinace a majitelka obřích očí Jana Stryková: Nic neviděla! Hvězda Ordinace a majitelka obřích očí Jana Stryková: Nic neviděla! Jana Stryková (38) alias Kateřina z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě si vyšla do společnosti.… číst článek
Pomáhej mu Anděl Páně! Herec Ivan Trojan skončil o berli Pomáhej mu Anděl Páně! Herec Ivan Trojan skončil o berli To muselo bolet. Herec Ivan Trojan (52), který momentálně září v seriálu Svět pod hlavou, se objevil… číst článek

Další Herci

zobrazit profil  Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek