Pavel Šimčík

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Praha
Výška: 205 cm
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Pavel Šimčík je největším českým umělcem. Měří 205 cm. Jeho postava hodná světového basketbalisty jej však zatím nevyzdvihla k tomu, hrát jen velké role. Právě naopak. Ale jeho malí-velcí hrdinové jsou většinou naprosto skvělí.

„Obr“ Pavel Šimčík je se svým vzrůstem spokojen. „Domnívám se, že jsem největší český herec,“ pochválil se v talkshow Karla Šípa Všechnopárty. Na téma své výšky dokáže český velikán vtipkovat snad kdykoli. „Jsem líp vidět v zadních řadách. Když třeba hrajete pro pět set šest set lidí, je to bonus,“ pochválil se v médiích. Jak řekl, žádných kaskadérských scén se nezříká. Nebojí se. A navíc: znáte tak velikého kaskadéra?

PAVLA ŠIMČÍKA TOČILI DRONEM

Rodilý Plzeňák Pavel Šimčík vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla Divadelní fakuly Akademie múzických umění v roce 2000. Hned v té době se stal členem souboru Dejvického divadla. Mimo něj hrál v Divadle Na Zábradlí v monodramatu Arnošta Goldflama Jeden den.

Velikán rád dělá, co ho baví. „Rapuju, skládám, píšu hiphopové písničky,“ řekl médiím Pavel Šimčík, jemuž není proti srsti ani reklama. „Hraju Králíčka. Mám i dokonalý kostým. Václav Neužil hraje Micka Jaggera, hraje a tančí přesně jako Mick, je to bomba. Jsou tam živí muzikanti. Jinak David Novotný hraje medvídka Pú a Hynek Čermák Oslíka. Celé to vymyslel pan Krobot a stojí to fakt za to. No uznejte, který režisér vám dá při téhle postavě roli Králíčka,“ pochválil si volbu svého divadelního šéfa.

Herec Pavel Šimčík se v roce 2002 mihl v komedii Víta Olmera Waterloo po česku. Skvělou příležitost, jak předvést svůj neobyčejný herecký talent, dostal v Románu pro muže natočeném podle knihy Michala Viewegha. Zde si své role užili i další herci: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař a Pavel Řezníček. V Hodinovém manželovi se potkal s Davidem Novotným, Bolkem Polívkou či Davidem Matáskem. Pavel Šimčík je nepřehlédnutelný i na televizní obrazovce, kde se objevil v řadě seriálů: Ulice, Kriminálka Anděl, Okresní přebor či Vinaři a Čtvrtá hvězda, která je zcela v područí ansámblu Dejvického divadla v Praze (Ivan Trojan, Václav Neužil, Lenka Krobotová, Martha Issová, Martin Myšička, Hynek Čermák…). Veliký Pavel Šimčík sice nedostává role hodné jeho velikosti, avšak i tak se málokterému divákovi nevrje do paměti. Oslnil zejména ztvárněním postav pomatenců či vyšinutých alkoholiků nebo abstinentů.

PAVEL ŠIMČÍK A ŽRANICE V DEJVICKÉM DIVADLE