Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Krejčí s Pastrňákem táhli Boston k výhře, Pittsburgh ostudně padl 1:10 Krejčí s Pastrňákem táhli Boston k výhře, Pittsburgh ostudně padl 1:10 SOUHRN | Útočník David Krejčí se podílel ve čtvrtečním utkání NHL třemi přihrávkami… číst článek
Hokejisté, fotbalisté a atleti vítali první letadlo z Dauhá: Všichni za fešáky! Hokejisté, fotbalisté a atleti vítali první letadlo z Dauhá: Všichni za fešáky! A pak že sportovci svlékají tepláky a mění se ve fešáky jen na vyhlášení fotbalistů, hokejistů či… číst článek
Čech v Brně na otočku: Zápas? Těžší než proti Chelsea. Přemluvil mě Havlát Čech v Brně na otočku: Zápas? Těžší než proti Chelsea. Přemluvil mě Havlát Původně chytat nechtěl, ale Martin Havlát ho přemluvil. Petr Čech patří do brány. Na exhibici svého… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Pavel Kelemen
Pavel Kelemen
zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová