Petr Mrázek

Datum narození: 14.2.1992
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 187 cm
Profese: hokejový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Mrázek je český hokejový brankář, který válí v NHL. V roce 2013 ve 20 letech poprvé hájil svatyni Detroit Red Wings, postupně si vynikajícími výkony zasloužil post klubové jedničky. V průběhu ročníku 2015/16 se o něm dokonce mluvilo i jako o adeptovi na cenu pro nejlepšího gólmana sezony.

Detroitský hokejový klub Petra Mrázka draftoval v roce 2010 až z 5. kola. V roce 2009 začal působit v juniorské OHL a hned se držel na předních příčkách individuálních statistik. Za sezónu 2009/2010 získal ocenění Dinty Moore Trophy (brankářský nováček s nejnižším průměrem gólů na zápas).

Petr Mrázek hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Ostravský rodák za HC Vítkovice Steel válel před odchodem do zámoří. Naučil se čarovat lapačkou, kterou nosí na levé ruce.

Petr Mrázek žije sportem i v soukromí. Jeho přítelkyní je totiž volejbalistka Sára Olivová. Česká rodačka studovala v Atlantě. Protože je to z Detroitu kus cesty, nežili spolu. Společnými fotkami ale nešetřili na sociálních sítích.

O SVÉM VZTAHU ŘÍKÁ PETR MRÁZEK VÍCE ZDE.

V roce 2012 Petr Mrázek zazářil na Mistrovství světa juniorů v Kanadě. Dosáhl téměř 93% úspěšnosti zásahů. Nominován byl do české reprezentace a ještě v roce 2012 se objevil na MS ve Švédsku a Finsku v rozhodnutém zápase proti Německu. S reprezentací získal bronz.

Udržet vynikající výkonnost a formu se nedá stále. O tom se Petr Mrázek přesvědčil v NHL v únoru 2016, kdy byl po pěti inkasovaných gólech poprvé vystřídán během zápasu. Do brány Detroitu se vrátil Jimmy Howard, jehož původně Petr Mrázek svými výkony vytlačil na střídačku.

Z Detroitu se Petr Mrázek dobře zná s obráncem Jakubem Kindlem. Jejich hokejové cesty se však musely rozejít.

 

Články o celebritě

Lauko září, dal gól i vítězi Stanley Cupu. Trefili se i Jaškin se Sobotkou Lauko září, dal gól i vítězi Stanley Cupu. Trefili se i Jaškin se Sobotkou Osmnáctiletý hokejový útočník Jakub Lauko i ve druhém vystoupení v přípravě před startem NHL v dresu… číst článek
Víra v Nečase, Mrázka i zářné Finy. Dosáhne Carolina po bídě na play off? Víra v Nečase, Mrázka i zářné Finy. Dosáhne Carolina po bídě na play off? Mají za sebou ročník plný zmaru. Carolině Hurricanes uteklo play off o propastných 14 bodů, měla… číst článek
Nečas letí bojovat o místo v Carolině. Chci v NHL odehrát celou sezonu, hlásí Nečas letí bojovat o místo v Carolině. Chci v NHL odehrát celou sezonu, hlásí Necelých šest týdnů před startem NHL vyrazil do zámoří hokejový útočník Martin Nečas. Devatenáctiletý… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer