Jan Meduna

Datum narození: 12.2.1982
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Meduna, syn skvělého dabéra Jaromíra Meduny, byl nominován na Cenu Thálie 2015 za roli Viktora v inscenaci Jana Mikuláška Viktor aneb Dítka u moci.

Jan Meduna začínal v Dětském studiu Divadla Labyrint. Po gymnáziu byl přijat na katedru činoherního divadla pražské DAMU, kterou absolvoval v roce 2006. Hostoval v mnoha pražských i mimopražských divadlech, například v Divadle ABC, v Činoherním klubu, v Národním divadle, ve Švandově divadle či v Libereckém divadle F. X. Šaldy, v Městských divadlech pražských.

JAN MEDUNA - HVĚZDA PŘÍPADŮ 1. ODDĚLENÍ

V roce 2011 se stal Jan Meduna členem souboru Divadla v Dlouhé, kde hned po svém nástupu dostal roli Václava Dubského v Našich furiantech. Zahrál si v řadě dalších představení: například Tři sestry, Hráči, Tři mušketýři, O líné babičce.

Pokračuje také v práci se spolužáky z DAMU, seskupenými kolem režiséra Štěpána Pácla, kteří vytvořili divadelní společnost Masopust. Vedle činoherního herectví se věnuje pohybovému divadlu - je členem souboru Veselé skoky. Navíc je i hercem hudebně zdatným, jak se potvrdilo třeba v Našich furiantech, kde zpívá a hraje na křídlovku. Na trubku hraje také v kapele Fekete Seretlek, která se věnuje autorsky upravované lidové a etnické hudbě.

Herec Jan Meduna se předvedl i před kamerou. Poprvé to bylo v roce 2008, a to v historickém dramatu Tobruk režiséra Václava Marhoula, kde si zahrál hned hlavni roli. Natočil několik televizních filmů. V roce 2009 dva: Rytmus v patách (po boku Vojtěcha Dyk, Mariky Šoposké a Vojtěcha Kotka) a Herbert v ringu (s Janem Dolanským, Martinem Dejdarem, Naďou Urbánkováou či Naďou Konvalinkovou). Jan Meduna hrál začínajícího detektiva v kriminálním seriálu České televize Případy 1. oddělení, který byl naprosto skvěle obsazen (jmenujme: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Sabina Remundová, Igor Chmela, Zlata Adamovská a Luboš Veselý).

Jan Meduna pochází z herecké rodiny. Jeho otec je uznávaný dabér a herec Vladimír Meduna.