Hana Holišová

Datum narození: 6.8.1980
Místo narození: Brno
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Hana Holišová, držitelka Ceny Thálie 2013 za roli v muzikálu Papežka, se dostala do povědomí diváků rolí v seriálu Ulice TV Nova.

Půvabná brunetka Hana Holišová, dcera dirigenta Evžena Holiše a sólistky Hany Horké, vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích a poté absolvovala studium činoherního herectví na brněnské JAMU. Jejím profesionálním debutem byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti v ND Brno, zde následovaly inscenace Divotvorný hrnec a Kristián, dále na NS v Bratislavě Hair (Jeanie), inscenace v Divadle Bolka Polívky (Variace na chlast a Už troubějí). V Hudebním divadle v Karlíně nastudovala roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně, za níž byla nominována na cenu Thálie 2004. V roce 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno. Hostuje mj. v Divadle pod Palmovkou. V roce 2013 získala Cenu Thálie za ztvárnění hlavní role Jany v muzikálu Papežka. Nominována byla také v roce 2016. Cenu Thálie nezískala.

HANA HOLIŠOVÁ PROZRADILA TAJEMSTVÍ

Na filmovém plátně se Hana Holišová poprvé objevila v roce 1981 v Tankovém praporu Víta Olmera, který svůj film natočený podle nejznámější knihy Josefa Škvoreckého skvěle obsadil (Lukáš Vaculík, Roman Skamene, Vítězslav Jandák, Miroslav Donutil, Martin Zounar, Václav Vydra, Michal Suchánek). Dále Hana Holišová hrála ve snímcích Brak (2002) a Anglické jahody (2008). Role dostala v několika televizních seriálech. Jmenujme například Rodinná pouta, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Velmi křehké vztahy, Policie Modrava, Labyrint či Ulice (zde po boku Tomáše Dastlíka a Aleše Hámy).

Hana Holišová zazářila v show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. V roce 2016 ji vyhrála. Ve finále se střetla s Ivou Pazderkovou, Ivanou Chýlkovou a Davidem Krausem. (Vše o pořadu Tvoje tvář má známý hlas najdete zde).

V osobním životě Hana Holišová zatím nemá rodinu - jako je tomu v seriálu Ulice - ale přítele. Je jím tanečník Tomáš Smička, expartner zpěvačky Kamily Nývltové.

 

 

Články o celebritě

Známý herec z Ulice se raduje! Stane se poprvé otcem Známý herec z Ulice se raduje! Stane se poprvé otcem Představitel Martina Maléře v nekonečném seriálu Ulice, herec Tomáš Dastlík (42) má velký důvod k… číst článek
Hana Holišová: Jsem šokovaná, jak dokážou lidé anonymně soudit! Hana Holišová: Jsem šokovaná, jak dokážou lidé anonymně soudit! Proslavila se výhrou v reality show Tvoje tvář má známý hlas, rolemi v oblíbených seriálech Velmi… číst článek
Herečka Hana Holišová: Za lásku k faráři jsem to schytala! Herečka Hana Holišová: Za lásku k faráři jsem to schytala! Herečka a zpěvačka Hana Holišová (37) uchvátila Česko poté, co zvítězila v první řadě show Tvoje… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Matt Damon
Matt Damon
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková