Hana Holišová

Datum narození: 6.8.1980
Místo narození: Brno
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Hana Holišová, držitelka Ceny Thálie 2013 za roli v muzikálu Papežka, se dostala do povědomí diváků rolí v seriálu Ulice TV Nova.

Půvabná brunetka Hana Holišová, dcera dirigenta Evžena Holiše a sólistky Hany Horké, vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích a poté absolvovala studium činoherního herectví na brněnské JAMU. Jejím profesionálním debutem byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti v ND Brno, zde následovaly inscenace Divotvorný hrnec a Kristián, dále na NS v Bratislavě Hair (Jeanie), inscenace v Divadle Bolka Polívky (Variace na chlast a Už troubějí). V Hudebním divadle v Karlíně nastudovala roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně, za níž byla nominována na cenu Thálie 2004. V roce 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno. Hostuje mj. v Divadle pod Palmovkou. V roce 2013 získala Cenu Thálie za ztvárnění hlavní role Jany v muzikálu Papežka. Nominována byla také v roce 2016. Cenu Thálie nezískala.

HANA HOLIŠOVÁ PROZRADILA TAJEMSTVÍ

Na filmovém plátně se Hana Holišová poprvé objevila v roce 1981 v Tankovém praporu Víta Olmera, který svůj film natočený podle nejznámější knihy Josefa Škvoreckého skvěle obsadil (Lukáš Vaculík, Roman Skamene, Vítězslav Jandák, Miroslav Donutil, Martin Zounar, Václav Vydra, Michal Suchánek). Dále Hana Holišová hrála ve snímcích Brak (2002) a Anglické jahody (2008). Role dostala v několika televizních seriálech. Jmenujme například Rodinná pouta, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Velmi křehké vztahy, Policie Modrava, Labyrint či Ulice (zde po boku Tomáše Dastlíka a Aleše Hámy).

Hana Holišová zazářila v show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. V roce 2016 ji vyhrála. Ve finále se střetla s Ivou Pazderkovou, Ivanou Chýlkovou a Davidem Krausem. (Vše o pořadu Tvoje tvář má známý hlas najdete zde).

V osobním životě Hana Holišová zatím nemá rodinu - jako je tomu v seriálu Ulice - ale přítele. Je jím tanečník Tomáš Smička, expartner zpěvačky Kamily Nývltové.

 

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice Holišová: Na benzince ji napadli šílení fanoušci, „manžel“ dostal holí! Hvězda Ulice Holišová: Na benzince ji napadli šílení fanoušci, „manžel“ dostal holí! Herečka Hana Holišová se stala obětí fanoušků, kteří nemohli rozdýchat její seriálovou nevěru. Když… číst článek
Holišová z Ulice: Drsné útoky kvůli muži! Holišová z Ulice: Drsné útoky kvůli muži! S velmi nepříjemnými zážitky se svěřila hvězda seriálu Ulice Hana Holišová (36). Kvůli své roli v… číst článek
Šokující proměna Heluš z Ordinace vás dostane: Do parády si ji vzala hlavní maskérka Tvojí tváře! Šokující proměna Heluš z Ordinace vás dostane: Do parády si ji vzala hlavní maskérka Tvojí tváře! Z nijak půvabné krátkovlasé brunety s nevkusným líčením se po zásahu šikovných rukou stala přitažlivá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej