Jaroslav Tvrdík

Datum narození: 11.9.1968
Přezdívka: Luftjarda
Místo narození: Praha
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Bývalý politik Jaroslav Tvrdík, kterému se nezadařilo ani v prosperujících ČSA, se roku 2007 vrhnul na soukromé podnikání. Stal se i jedním z šéfů Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce, na jejíž pozvání do Česka zamířil prezident Číny.

Nejvyšší hlava Čínské lidové republiky, prezident Si Ťin-pching s chotí, generálmajorkou Pcheng Li-jüan, a vojenským doprovodem zamířil začátkem roku 2016 do Prahy. Tuto návštěvu – v době zvýšené aktivity teroristů (krátce po atentátech v Bruselu) - Česku zajistil bývalý mistr obrany, podnikatel Jaroslav Tvrdík. Číňany do Česka pozvala společnost, jíž je někdejší člen KSČ a posléze ČSSD předsedou dozorčí rady. Jde o Smíšenou česko čínskou komoru vzájemné spolupráce. A to není vše. S Číňany se dal do holportu již dříve. Poté, co byl poradcem expremiéra Jiřího Rusnoka pro ČLR, dojednal v roce 2015 prodej majoritní části fotbalového klubu SK Slavia Praha čínské společnosti China Energy Company Limited.

JAROSLAV TVRDÍK ZVANÝ LUFTJARDA

Od května 2001 do června 2003 byl Jaroslav Tvrdík ministrem obrany, a to ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly. Tvrdíkovy problémy v politice nastaly poté, co byl odhalen, že si telefonoval s majitelkou bordelu, kam údajně chodil ve společnosti exministra vnitra Stanislava Grosse. Novinářům k tématu napsal esemesku: „Je mi z vás na blití“. Na konci května 2003 podal Jaroslav Tvrdík demisi na protest proti snížení armádního rozpočtu, poté ji kuriózně stáhl, i když rozpočet pro armádu klesl ještě níž, než původně čekal. Vzápětí ji podal podruhé.

Po odchodu z vysoké politiky mu ČSSD hledala uplatnění: byl odvolán šéf Český aerolinií Miroslav Kůla a Jaroslav Tvrdík bez řádného výběrového řízení zasedl na jeho místo. Ve funkci se mu moc nevedlo. Třeba Miroslav Kalousek jej proto překřtil na Luftjardu. Místo restrukturalizace zamířily ČSA za Jaroslava Tvrdíka do ztráty.

Malý Jarda dětství strávil v Havlíčkově Brodě. Vystudoval střední ekonomickou školu v Chotěboři, poté Vojenskou akademii ve Vyškově, kde promoval v roce 1990, obor ekonomika armády. V průběhu studia se stal členem Komunistické strany Československa.

 

Články o celebritě

Mynář a Slovácko? Hradní kancléř promluvil o své roli i dohodě se Slavií Mynář a Slovácko? Hradní kancléř promluvil o své roli i dohodě se Slavií Milion eur ročně (cca 26 milionů korun) po dobu čtyř let. Tedy do konce funkčního období prezidenta… číst článek
Zeman na pivu i večeři v Číně: „Chytil se do vlastních slibů,“ míní politolog Zeman na pivu i večeři v Číně: „Chytil se do vlastních slibů,“ míní politolog Cenzura internetu a milion lidí v internačních táborech na jedné straně, na druhé podnikatelské příležitosti… číst článek
Jak Šilhavý prožíval derby jako hráč i kouč. Kdo ze Sparty mu pil krev? Jak Šilhavý prožíval derby jako hráč i kouč. Kdo ze Sparty mu pil krev? Mimo stadion byli kamarádi, v derby úhlavní nepřátelé, kteří si šli po krku. „Tam jsme se mydlili,“… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák