Kateřina Macháčková

Datum narození: 30.11.1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Kateřina Macháčková pochází z umělecké rodiny. Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové.

Po absolutoriu pražské DAMU v roce 1972 Kateřina Macháčková nastoupila do angažmá v pražském Divadle S. K. Neumanna, což je dnešní libeňské Divadlo pod Palmovkou.

KDO NUTIL MACHÁČKOVOU K ROZVODU A POTRATU?

Půvabná Kateřina Macháčková se poprvé objevila ve filmu režiséra Vladimíra Čecha a scénáristy Jaroslav Dietla Bylo čtvrt a bude půl (1968), kde hlavní roli ztvárnil Michal Pavlata. Stejný režisér si Kateřinu Macháčkovou vybral do svého komediálního muzikálu Svatá hříšnice (1970). V ní si půvabná blondýnka zahrála jednu z hlavních rolí spolu s Martinem Štěpánkem, Ladislavem Peškem, Martinem Růžkem či Václavem Sloupem. Dále to bylo třeba v snímku Hynka Bočana Plavení hříbat (1975), Dívka jako ty (1975), kde dostala hlavní roli stejně jako ve snímku Motýlí čas (1990), a to po boku Jaromíra Hanzlíka.

Kateřina Macháčková hrála v několika desítkách televizních filmů a seriálů. Jmenujme třeba Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka (jím byl komik Josef Dvořák), Cirkus Humbero, O zvířatech a lidech (ve skvělém obsazení: Karel Heřmánek, Jiřina Bohdalová, Ivana Chýlková, Josef Somr, Petr Nárožný, Jan Hartl, Jan Potměšil) či Život na zámku (kde se si zahrála opět jednu z ústředních postav spolu s Tomášem Töpfrem, Kateřinou Hrachovcovou, Jiřinou Jiráskovou a Vlastimilem Brodským).

Kromě své herecké práce se také věnuje literární činnosti. Napsala knihu Zápisky z blázince. "V jedné době jsem byla ve složitější životní situaci a odjela jsem dokonce sama na Tahiti. A napsala jsem knihu Útěk z ráje. Měla jsem s sebou i malou kameru a natočila i amatérské video. Je to takový humoristický cestopis," řekla Blesku herečka.

Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové. Z prvního manželství s hercem Petrem Svojtkou má Kateřina Macháčková syna Petra Svojtku ml.; z druhého s Ivanem Zmatlíkem dceru Helenu, jejíž babičkou byla ilustrátorka Helena Zmatlíková.

KATEŘINA MACHÁČKOVÁ - DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

 

Články o celebritě

Vlastimil Bedrna (†89): Svůdce slavných žen Vlastimil Bedrna (†89): Svůdce slavných žen Nenápadný donchuán! To byl herec a český hlas taťky Homera z animovaného seriálu Simpsonovi Vlastimil… číst článek
Kateřina Macháčková (68) se drží v ústraní: Víme proč! Kateřina Macháčková (68) se drží v ústraní: Víme proč! Věk je jenom číslo! To rozhodně platí u herečky Kateřiny Macháčkové (68), která za dva roky oslaví… číst článek
Herce Reného Přibila (†71) zabila rakovina: Věděla jsem, že je na tom špatně, přiznává kolegyně Herce Reného Přibila (†71) zabila rakovina: Věděla jsem, že je na tom špatně, přiznává kolegyně Proslul hláškou: „Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás!“ René Přibil alias šerif z filmu Jáchyme,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová