Saskia Burešová

Datum narození: 29.7.1946
Místo narození: Tornaĺa
Profese: hlasatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saskia Burešová je známá televizní hlasatelka. Televizní obrazovku neopustila dlouhá desetiletí, desítky let vydrželo její manželství s režisérem Petrem Obdržálkem. Saskia Burešová hrála i v několika filmech.

Jiná než celoživotní branže se Saskii Burešové příliš nedařila. Sice pro nejednu ženu může být Saskia Burešová vzorem, pokud jde o štíhlost postavy a bohatost kadeří. Ale kosmetický salon, který se hlasatelka pokoušela rozjet v 90. letech, zkrachoval. Místo toho, aby se stala podnikatelkou, Saskia Burešová zůstala moderátorkou.

Původně usilovala o filmovou roli. Ucházela se o roli Barunky v televizní Babičce Boženy Němcové. Studovala DAMU. Lidé od televize i díky spolužákovi Jaromíru Hanzlíkovi využili předností Saskie Burešové jinak. Moderátorkou, tehdy hlasatelkou, se stala v roce 1967. Kdo ví, zda svou roli nesehrálo neobvyklé křestní jméno. Rodiče Saskie Burešové inspirovalo jméno manželky holandského mistra mezi malíři, Rembrandta.

VÍCE O SOBĚ ŘÍKÁ SASKIA BUREŠOVÁ ZDE

Nejprve po boku Eduarda Hrubeše uváděla Poštovní schránku, pořad určený vojákům na základní službě. Později Saskii Burešové pomohla spolupráce s Vladimírem Dvořákem

Příjemný hlas i zevnějšek pomohl Saskii Burešové rozšířit záběr. Namlouvala například vědecké a naučné filmy. Spolupracovala s Rádiem Impuls. Česká televize stále vysílá její pořad Kalendárium.

V roce 1986 účinkovala Saskia Burešová v bláznivé komedii Velká filmová loupež, po Sametové revoluci se  objevila ve filmu Poslední. Hrála také v seriálech Pra pra pra a Vyprávěj, na kontě má řadu televizních pořadů, nechyběla například v Neváhej, a toč.

Pevné je manželství Saskie Burešové s režisérem Petrem Obdržálkem. Mají spolu syna Petra, který se vydal jinou cestou než rodiče. Neživí ho televize ani film, ale reality. Má dvě dcery a tudíž je Saskia Burešová dvojnásobnou babičkou.

 

Články o celebritě

Jak tráví neděli Petra Černocká (68)? Jak tráví neděli Petra Černocká (68)? Je to už 46 let, co měla premiéru nesmrtelná pohádková komedie – Dívka na koštěti. Hlavní roli si… číst článek
Trable Saskie Burešové (71): Co skrývá pod úsměvem? Trable Saskie Burešové (71): Co skrývá pod úsměvem? Vždy upravená, usměvavá a nestárnoucí. Tak znají televizní diváci již padesát let moderátorku Saskii… číst článek
Ondřej Sokol s Jitkou Boho ukázali masky z Tváře! Porušili tím pravidla soutěže? Ondřej Sokol s Jitkou Boho ukázali masky z Tváře! Porušili tím pravidla soutěže? Moderátor Ondřej Sokol (45) si hraje s ohněm a nectí pravidla show Tvoje tvář má známý hlas! I když… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová
zobrazit profil Michaela Jílková
Michaela Jílková
zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová