Marek Najbrt

Datum narození: 27.11.1969
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér Marek Najbrt je držitelem tří Českých lvů, dvou za Protektora a jednoho za seriál Svět pod hlavou. Zahrál si v dnes již kultovních filmech Pražská 5 a Knoflíkáři.

Dle scénáře Jana Otčenáška ml. Marek Najbrt natočil třináctidílný historický životopisný seriál Já, Mattoni s Aloisem Švehlíkem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích. Mattoniho ztvárnili tři herci ve třech fázích jeho života. Nejstaršího Mattoniho původně hrál Jiří Bartoška, který ale po začátku natáčení onemocněl rakovinou.

MAREK NAJBRT – TERAPIE

Režijním debutem filmové tvorby Marka Najbrta byl snímek Mistři (2004), kam obsadil Jana Budaře, Kláru Melíškovou, Jiřího Ornesta, Josefa Poláška, Leoše Nohu či Tomáše Matonohu. Dále natočil válečné romantické drama Protektor (2009). V něm ústřední postavu ztvárnila Jana Plodková.

Počinem Marka Najbrta byl také Polski film (2012), kde režíroval podobnou sestavu jako v již zmíněných snímcích. Podílel se také na úspěšném seriálu v produkci HBO Terapie a na jeho pokračování.

Kromě režie se absolvent Fakulty sociálních věd UK a katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU Marek Najbrt uplatnil i jako spoluscénárista (Mistři, Projektor) a také herec (Pražská 5 Tomáše Vorla st., Knoflíkáři Petra Zelenky či Čert ví proč Romana Vávry).

Protektor získal hned sedm Českých lvů; pro Marka Najbrta osobně to byli hnad dva – za režii a spoluatorství na scénáři. Snímek zabodoval i na zahraničních festivalech a dostal se do distribuce USA a dalších zemí. Českého lva  Marek Najbrt dostal také za seriál Svět pod hlavou.

O MARKU NAJBRTOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Řev na Lvech kvůli ČT: 370 umělců proti Zemanovi, co na to Ovčáček? Řev na Lvech kvůli ČT: 370 umělců proti Zemanovi, co na to Ovčáček? Předávání Českých lvů letos přímo navázalo na inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana a jeho… číst článek
Svěrák se na Lvech pustil do Zemana kvůli ČT, další si přisadili. Ovčáček má jasno Svěrák se na Lvech pustil do Zemana kvůli ČT, další si přisadili. Ovčáček má jasno Režisér Jan Svěrák označil kritiku České televize v inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana… číst článek
Vetchý má po čertech smůlu: Kvůli jedné pohádce málem uhořel, teď mu zas hrozila otrava! Vetchý má po čertech smůlu: Kvůli jedné pohádce málem uhořel, teď mu zas hrozila otrava! Jedna z jeho nejslavnějších rolí je čertovská, teď ale Ondřej Vetchý (55) povýšil a zahrál si dokonce… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Jozef Halász
Jozef Halász
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka