Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Mikádo, ofina i pixie cut: Ostříhejte se podle celebrit Mikádo, ofina i pixie cut: Ostříhejte se podle celebrit Na přelomu zimy a jara je ten nejlepší čas na změnu. Také to tak cítíte? Máme chuť změnit jak barvu,… číst článek
Sidovský na hvězdném bále: Bez manžela s Heidi Klum Sidovský na hvězdném bále: Bez manžela s Heidi Klum Tohle se poštěstí jen málokomu! Producent Janis Sidovský zavítal krátce po oslavě svých 50. narozenin… číst článek
Máte široké boky a velký zadek? Inspirujte se outfity Jennifer Lopez! Máte široké boky a velký zadek? Inspirujte se outfity Jennifer Lopez! Každá z nás má jinak tvarovanou postavu. Důležité je umět s ní správně pracovat. Zvýraznit to, co… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová