Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Máte široké boky a velký zadek? Inspirujte se outfity Jennifer Lopez! Máte široké boky a velký zadek? Inspirujte se outfity Jennifer Lopez! Každá z nás má jinak tvarovanou postavu. Důležité je umět s ní správně pracovat. Zvýraznit to, co… číst článek
Nový seriál ČT o dabingu: Prim hrají herci Dejvického divadla! Dabérům ale rozdali jen štěky Nový seriál ČT o dabingu: Prim hrají herci Dejvického divadla! Dabérům ale rozdali jen štěky Česká televize si na letošní jaro připravila hned několik seriálových novinek. Jednou z nich je i… číst článek
Nejdrsnější rozchody roku 2017! Bitvy o peníze, děti, majetek... Nejdrsnější rozchody roku 2017! Bitvy o peníze, děti, majetek... Pro někoho začátek nového vztahu, pro někoho oči pro pláč. Tak vypadaly v tomto roce rozchody známých… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra