Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Druhý rozvod? Herečka Scarlett Johansson už je bez snubního prstenu! Druhý rozvod? Herečka Scarlett Johansson už je bez snubního prstenu! Nedávno se spekulovalo o tom, že se herečka Scarlett Johansson (32) rozešla se svým manželem Romainem… číst článek
Šokující proměny: Celebrity předtím, než si najaly stylistu Šokující proměny: Celebrity předtím, než si najaly stylistu Vypadat dokonale je nepsanou povinností celebrit. Nemyslete si však, že jsou na to samy, pomáhá jim… číst článek
Jak se změnily slavné ženy od 90. let? Podívejte se, komu to stále sluší! Jak se změnily slavné ženy od 90. let? Podívejte se, komu to stále sluší! Znáte ten pocit, kdy se díváte na svou starou fotku a kroutíte hlavou, jak jste zatraceně mohla nosit… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl