Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Nový seriál ČT o dabingu: Prim hrají herci Dejvického divadla! Dabérům ale rozdali jen štěky Nový seriál ČT o dabingu: Prim hrají herci Dejvického divadla! Dabérům ale rozdali jen štěky Česká televize si na letošní jaro připravila hned několik seriálových novinek. Jednou z nich je i… číst článek
Nejdrsnější rozchody roku 2017! Bitvy o peníze, děti, majetek... Nejdrsnější rozchody roku 2017! Bitvy o peníze, děti, majetek... Pro někoho začátek nového vztahu, pro někoho oči pro pláč. Tak vypadaly v tomto roce rozchody známých… číst článek
 Nejsledovanější rozchody roku 2017: Hana Gregorová, Jiří Paroubek a kdo další? Nejsledovanější rozchody roku 2017: Hana Gregorová, Jiří Paroubek a kdo další? Rok 2017 vztahům celebrit nepřál. Statisticky vzato, dokonce to vypadá, že se jich rozešlo víc než… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel