Michal Kadlec

Datum narození: 13.12.1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Stramaccioni po trápení ve Znojmě: Dobře hrál Šural, Vatajelu byl odměněn Stramaccioni po trápení ve Znojmě: Dobře hrál Šural, Vatajelu byl odměněn Věděl, že musí vyhrát. Postup byl jasným úkolem a povinností, o které se nediskutuje. Po vydřeném… číst článek
Sudí Jílek po derby: Proč gól Slavie neplatil? Asistent ukazoval hrajte Sudí Jílek po derby: Proč gól Slavie neplatil? Asistent ukazoval hrajte Mohl být za hlavního záporáka derby, protože neuznal Slavii v prvním poločase regulérní gól. Rozhodčí… číst článek
Trenér Stramaccioni: Noví hráči musí pochopit, co pro Spartu derby znamená Trenér Stramaccioni: Noví hráči musí pochopit, co pro Spartu derby znamená Boj o prestiž, klíč od města i důležité tři body, které mohou klopýtající Spartu nakopnout. Nedělní… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Čech
Petr Čech
zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
zobrazit profil Pavel Vrba
Pavel Vrba
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek