Michal Kadlec

Datum narození: 13.12.1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Proč je Kadlec doma? Nedělá, co chci, říká kouč Sparty. Je rád za Ben Chaima Proč je Kadlec doma? Nedělá, co chci, říká kouč Sparty. Je rád za Ben Chaima PŘÍMO Z BĚLEHRADU | Misi, na jejímž konci je účast v základní skupině Evropské ligy, odstartovala… číst článek
Janko proti Blackburnu řádil. První gól, patička i čestné gesto Janko proti Blackburnu řádil. První gól, patička i čestné gesto Byl hodně vidět. A nejen proto, že měří 196 centimetrů. Útočník Sparty Marc Janko předvedl v přípravě… číst článek
Turecký stoper Kaya vyjde Spartu na 52 milionů. Klub zkusí najít tvůrce hry Turecký stoper Kaya vyjde Spartu na 52 milionů. Klub zkusí najít tvůrce hry Oficiální štempl ještě chybí, všechno je ovšem na dobré cestě. Podle informací deníku Sport by se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Jan Koller
Jan Koller
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek