Michal Kadlec

Datum narození: 13.12.1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Ščasný: Pravý bek? V zahraničí nebyl adekvátní. Přijdou ještě dvě posily Ščasný: Pravý bek? V zahraničí nebyl adekvátní. Přijdou ještě dvě posily Ani Vladimír Coufal, ani posily ze zahraničí. Fotbalová Sparta posílí již několikrát omílaný pravý… číst článek
Sparta nepočítá s Michalem Kadlecem a Mavubou, potvrdil Ščasný Sparta nepočítá s Michalem Kadlecem a Mavubou, potvrdil Ščasný Fotbalová Sparta Praha už nepočítá s obráncem Michalem Kadlecem a záložníkem Riem Mavubou. Naopak… číst článek
Sparta chystá změny, na odchodu je až osm hráčů. Kdo by mohl přijít? Sparta chystá změny, na odchodu je až osm hráčů. Kdo by mohl přijít? Otřesnou sezonu nechala za zády, s nadějí už hledí k té příští. Aby v ní Sparta rozjela návrat mezi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek