Martina Menšíková

Datum narození: 20.2.1965
Místo narození: Praha
Profese: herečka a dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Martina Menšíková je jedním ze čtyř dětí proslulého herce a baviče Vladimíra Menšíka. Svůj hlas propůjčila hollywoodské star Meg Ryan.

Martina Menšíková, herečka, dabérka a příležitostná moderátorka absolvovala studium herectví na Pražské konzervatoři. První angažmá, které dostala, bylo v Kolíně. Poté se vrátila do Prahy na "volnou nohu". Hrála v Semaforu, v Činoherním klubu (Sex noci svatojánské – předlohou hry byla americká filmová komedie, debut scenáristy a režiséra Woodyho Allena z roku 1982, ve kterém hraje Mia Farrow) a v Divadle na Jezerce (Takový žertík).

MARTINA MENŠÍKOVÁ – OTEC KOMANČ, PŘÍTEL DISIDENT

Poprvé se Martina Menšíková před kamerou České televize (tenkrát ještě socialistické) objevila v úspěšných Bakalářích (1971), po boku svého slavného otce Vladimíra Menšíka, jehož talent je pro dnešního diváka poskvrněn tím, že jej uchvátil tehdejší režim, a byl deset let členem totalitní Komunistické strany Československa. Po sametové revoluci mohli diváci Martinu Menšíkovou vidět v hlavní roli sci-fi Ireny Pavláskové Nesmluvená setkání (1995) spolu s Lukášem Vaculíkem a v díle stejné režisérky Fotograf (2015) po boku herců jako Karel Roden nebo Václav Neužil.

Martina Menšíková svůj talent věnovala především dabingu (seriály: Helena a její chlapci, Tři životy Sofie, Divoký Anděl, Kalifornské léto, Zoufalé manželky). Ve filmech dabuje zejména herečku Meg Ryan. V roce 2005 získala za dabing cenu Františka Filipovského,a to za film Já a mé přízraky.

Herečka Martina Menšíková má bratra Jana a dva nevlastní sourozence, které si bavič Vladimír Menšík pořídil v době svého prvního manželství. Jsou to sestra Vladimíra a bratr Petr, který své rodině dělal ostudu jako bezdomovec.