Martina Menšíková

Datum narození: 20.2.1965
Místo narození: Praha
Profese: herečka a dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Martina Menšíková je jedním ze čtyř dětí proslulého herce a baviče Vladimíra Menšíka. Svůj hlas propůjčila hollywoodské star Meg Ryan.

Martina Menšíková, herečka, dabérka a příležitostná moderátorka absolvovala studium herectví na Pražské konzervatoři. První angažmá, které dostala, bylo v Kolíně. Poté se vrátila do Prahy na "volnou nohu". Hrála v Semaforu, v Činoherním klubu (Sex noci svatojánské – předlohou hry byla americká filmová komedie, debut scenáristy a režiséra Woodyho Allena z roku 1982, ve kterém hraje Mia Farrow) a v Divadle na Jezerce (Takový žertík).

MARTINA MENŠÍKOVÁ – OTEC KOMANČ, PŘÍTEL DISIDENT

Poprvé se Martina Menšíková před kamerou České televize (tenkrát ještě socialistické) objevila v úspěšných Bakalářích (1971), po boku svého slavného otce Vladimíra Menšíka, jehož talent je pro dnešního diváka poskvrněn tím, že jej uchvátil tehdejší režim, a byl deset let členem totalitní Komunistické strany Československa. Po sametové revoluci mohli diváci Martinu Menšíkovou vidět v hlavní roli sci-fi Ireny Pavláskové Nesmluvená setkání (1995) spolu s Lukášem Vaculíkem a v díle stejné režisérky Fotograf (2015) po boku herců jako Karel Roden nebo Václav Neužil.

Martina Menšíková svůj talent věnovala především dabingu (seriály: Helena a její chlapci, Tři životy Sofie, Divoký Anděl, Kalifornské léto, Zoufalé manželky). Ve filmech dabuje zejména herečku Meg Ryan. V roce 2005 získala za dabing cenu Františka Filipovského,a to za film Já a mé přízraky.

Herečka Martina Menšíková má bratra Jana a dva nevlastní sourozence, které si bavič Vladimír Menšík pořídil v době svého prvního manželství. Jsou to sestra Vladimíra a bratr Petr, který své rodině dělal ostudu jako bezdomovec.

 

Další Herci

zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler