Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce PŘÍMO Z NORSKA | Vítězství, nebo další výrazný pokles nadějí na průnik na světový šampionát v Rusku.… číst článek
Jarolím na srazu: Dočkal v Číně nehraje kvůli jiným cizincům Jarolím na srazu: Dočkal v Číně nehraje kvůli jiným cizincům Z kádru české fotbalové reprezentace před přípravným zápasem v Belgii a utkáním kvalifikace… číst článek
Sivok byl před San Marinem nervózní. O poločase se s trenérem smál Sivok byl před San Marinem nervózní. O poločase se s trenérem smál Celkem se obával ostudy, moc toho nenaspal. Nakonec odjížděl hodně spokojený. Obránce Tomáš Sivok… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch