Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Jarolím: U Schicka něco přehlédli. Za AS hrát nemohl, i když byl na lavičce Jarolím: U Schicka něco přehlédli. Za AS hrát nemohl, i když byl na lavičce V létě se stal druhým nejdražším hráčem české fotbalové historie, fotbalové umění v AS Řím ale pořád… číst článek
Hráči pro další kvalifikaci: jasná jména, spící štiky či tajné trumfy Hráči pro další kvalifikaci: jasná jména, spící štiky či tajné trumfy Není kde brát. Tenhle postesk padá v souvislosti se skládáním národního týmu v poslední době… číst článek
Jarolímovo účinkování u reprezentace? Vyhazov nic nespraví Jarolímovo účinkování u reprezentace? Vyhazov nic nespraví Vyhoďte ho a nic se nespraví. Uvidíte. Role Karla Jarolíma u fotbalové reprezentace je sice velmi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský
zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan