Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Důvody, proč Česko přišlo o MS: Kde je lídr a góly? A hrůza v Belfastu Důvody, proč Česko přišlo o MS: Kde je lídr a góly? A hrůza v Belfastu V zápase o všechno čeští fotbalisté selhali. Prohra 0:2 v Severním Irsku znamená už dva zápasy před… číst článek
Sivok se zatím necítí, Kliment by byl v týmu i se Schickem, řekl Jarolím Sivok se zatím necítí, Kliment by byl v týmu i se Schickem, řekl Jarolím Už není cesty zpět. České fotbalisty čekají dva klíčové zápasy kvalifikace  MS 2018 v Rusku, když… číst článek
Koller o reprezentaci: Schickovi trochu chybí zápal do hry, ale to vypiluje Koller o reprezentaci: Schickovi trochu chybí zápal do hry, ale to vypiluje OČIMA EXPERTA | Nejlepší střelec, chlap jak hora, který se v národním dresu vždy rval do posledního… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Jaroslav Radoň
Jaroslav Radoň
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková