Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Fiasko z Boleslavi nehrozí. V Ústí je na Česko vyprodáno, hráči se těší Fiasko z Boleslavi nehrozí. V Ústí je na Česko vyprodáno, hráči se těší Česká fotbalová reprezentace se poprvé představí v utkání na stadionu v Ústí nad Labem. Fanoušci… číst článek
Jankto uchvátil Italy a zaujal v Anglii! Adoptovaný syn kouče, vtipkují Jankto uchvátil Italy a zaujal v Anglii! Adoptovaný syn kouče, vtipkují Působili zde obránci Marek Jankulovski, Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný. Klub také vlastnil útočníka… číst článek
Barák si plní sny a pyšný táta žasne: Mazec, co za rok a půl zvládl Barák si plní sny a pyšný táta žasne: Mazec, co za rok a půl zvládl Není jen hrdým tátou, který drží palce synovi v jeho kariéře. Je metodikem, profesionálem,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Michal Birner
Michal Birner
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy