Petr Vondráček

Datum narození: 26.2.1976
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec, moderátor, zpěvák a klavírista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Vondráček se do povědomí široké divácké obce dostal seriálem Rodinná pouta, který se díky změně názvu televize z Premiéry na TV Prima přejmenoval na Velmi křehké vztahy. S klanem slavných Vodráčkvých nemá nic společného.

Talentovaný Petr Vondráček je nejen herec, moderátor, konferenciér a klavírista. V seriálu Rodinná pouta alias Velmi křehké vztahy se předvedl v roli fešného elegána a proutníka, kterou ztvárnil na jedničku. V osobním životě se seriálovému hrdinovi prý nepodobá, avšak byl všudypřítomnými fotoreportéry zachycen i v choulostivých situacích, zřejmě vyvolaných zejména nadmírou alkoholu. Stalo se tak přesto, že dlouhodobě žije s partnerkou, půvabnou blondýnkou Barborou Janotkovou, s níž vychovává dceru Aničku(narodila se 7. 10. 2009). Dříve jste ho mohli v médiích vidět po boku někdejší přítelkyně herečky Kateřiny Hrachovcové.

PETR VONDRÁČEK – NOČNÍ LÍBAČKA

Na televizní obrazovce se Petr Vondráček zabydlel jako moderátor zábavných pořadů. Není divu, jeho projev je nejen profesionální, ale též nenucený, vtipný, a navíc se na - alespoň před kamerou stále dobře naladěného - sympaťáka pěkně kouká. Jmenujme například pořady Hádej, kdo jsem či To byl náš hit. Dříve vystupoval v pořadu Miloslava Šimka a Zuzany Bubílkové Politické harašení aneb S politiky stále netančíme. Zde Petr Vondráček zpíval a hrál na klavír společně se svou kapelou Lokomotiva. Nadaný hudebník si zazpíval i s hvězdou českého popového nebe Helenou Vondráčkovou. S ní a s jejími blízkými nemá žádný příbuzenský vztah.

Po primáckém debutu si Petr Vondráček zahrál ještě v dalších seriálech: Redakce, Náměstíčko, Trapasy, Přešlapy, Aféry či v hvězdně obsazené První republice (Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Radek Holub, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková, Pavel Kříž, Taťjana Medvecká). Fešák Petr Vondráček se objevil i v několika filmech. Zahrál si v romantickém dramatu Bestiář (2011) Ireny Pavláskové po boku Karla Rodena, Marka Vašuta, Tomáše Matonohy, Miroslava Etzlera nebo držitele Českého lva za rok 2015 Kryštofa Hádka. Stejná režisérka si Petra Vondráčka vybrala i do svého komediálního dramatu Fotograf (2015) s Karlem Rodenem v hlavní roli. Další drobnou příležitost sympatický moderátor a klavírista dostal v kontroverzním velkofilmu Lída Baarová (2016) režiséra Filipa Renče. Krásnou oblíbenkyni Adolfa Hitlera Lídu Baarovou ve snímku ztvárnila Táňa Pauhofová.

Milovník rokenrolu Petr Vondráček se angažuje též v divadle (například na Brodway), ale také ve sportu. Jako člen týmu Real TOP Praha se zúčastnil charitativních zápasů a akcí. Jeho týmovými kolegy byli například moderátoři Jaromír Bosák a Robert Záruba nebo herci Leoš Noha a Ivan Trojan. V létě 2015 jim na hřišti Petr Vondráček moc nepomohl, zlomil si kotník.