Tereza Bebarová

Datum narození: 8.7.1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka a zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, je ověnčena cenami za působení na divadelních prknech i za dabing.

Nekonečným seriálem Ulice se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Od roku 2005 v oblíbeném seriálu TV Nova hraje Ukrajinku Světlanu. Tereza Bebarová byla jediná z „cizinců“ v Ulici, která je Češka. Svou roli však zvládá tak bravurně, že ji všichni považují za skutečnou Ukrajinku. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! sympatická herečka, kterou prý její »krajané« oslovují na ulici.

TEREZA BEBAROVÁ – PROČ SE NEVDALA?

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v ostravském Divadle Aréna a poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V roce 1998 se společně přestěhovali do Prahy, kde dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil. Vybavit si ji můžete v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková.

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Třikrát obdržela cenu Františka Filipovského za dabing. Dabuje například Angelinu Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

S dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem má dceru Klaudii (narozena 14. června 2012). Je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

TEREZA BEBAROVÁ - DÍTĚ A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

 

Články o celebritě

Herec Etzler (52) ÚTOK V METRU: POPLIVALI HO a…! Herec Etzler (52) ÚTOK V METRU: POPLIVALI HO a…! Za herecké umění přišel drsný trest. Miroslav Etzler (52) si zahrál v cyklu Soukromé pasti zvrhlého… číst článek
Bebarová z Ulice obětí úchyláka: Někomu to řekneš a... Bebarová z Ulice obětí úchyláka: Někomu to řekneš a... Tereza Bebarová (41), známá především ze seriálu Ulice, prožívala dětství v osmdesátých letech v Bohumíně,… číst článek
Žhavá scéna v Ulici: Robert s Denisou měli sex na stole. Podívejte se na ochutnávku! Žhavá scéna v Ulici: Robert s Denisou měli sex na stole. Podívejte se na ochutnávku! Mezi referentkou Denisou Mastnou a tiskovým mluvčím Robertem Bláhou z nekonečné novácké Ulice došlo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Leoš  Noha
Leoš Noha
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková