Tereza Bebarová

Datum narození: 8.7.1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, získala ceny za působení na divadelních prknech i za dabing.

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v Divadle Aréna. Poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

TEREZA BEBAROVÁ – PROČ SE NEVDALA?

V roce 1998 se pár přestěhoval do Prahy, kde Tereza Bebarová dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala Cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil.

Nepřehlédnutelná byla Tereza Bebarová v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková.

Nekonečnou Ulicí se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Roku 2005 v něm začala hrát Ukrajinku Světlanu. Roli zvládla naprosto bravurně. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! herečka, kterou "krajané" oslovují na ulici.

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Opakovaně obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing. Svůj hlas propůjčila např. Angelině Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

Tereza Bebarová je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

O TEREZE BEBAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S dlouholetým partnerem Ivanem KotmelemTereza Bebarová dceru Klaudii (narozena 14. června 2012). 

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Prožívá nejhezčí období svého života, scenáristům Ulice to svým těhotenstvím ale pěkně zavařila!… číst článek
Špatná zpráva z nemocnice: Bavič Novotný (70) potřebuje operaci, ale tělo zákrok nezvládne! Špatná zpráva z nemocnice: Bavič Novotný (70) potřebuje operaci, ale tělo zákrok nezvládne! Lékaři mají v případě Petra Novotného (70) svázané ruce! A on stále leží v nemocnici. Ulevil by mu… číst článek
Otevřená zpověď hvězdy Ulice Terezy Bebarové: Přiznání nevěry! Otevřená zpověď hvězdy Ulice Terezy Bebarové: Přiznání nevěry! Styl života Terezy Bebarové (42) by se dal nazvat alternativním, i když ona tvrdí, že jsou spíše… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Anna Vejvodová
Anna Vejvodová
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková