Jaromír Bosák

Datum narození: 13.5.1965
Místo narození: Cheb
Profese: sportovní komentátor a novinář
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Novinář a sportovní komentátor Jaromír Bosák je specialistou na fotbal, zvlášť německý. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu. Úspěšný byl v StarDance, kde skončil třetí.

Jaromír Bosák svou kariéru sportovního redaktora a komentátora začal v rádiu Bonton. Psalé články o fotbalu do časopisu Gól, hlavně o německé Bundeslize. Od roku 1994 komentuje fotbalové přenosy pro Českou televizi. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu, který též komentuje. Stal se šéfredaktorem českých edic golfových časopisů Golf Vacations a GolfPunk.

JAROMÍR BOSÁK A REFLEX

Kromě sportovního redaktora, komentátora a šéfredaktora je i moderátorem a autorem několik publikací. Jmenujme například Jak jsem potkal šampiony, Africký deník, Brazilský deník či Finále na dosah.

Věnuje se též charitativní činnosti. Je členem týmu Real TOP Praha (stejně jako třeba herci Ivan Trojan, Martin Dejdar, Michal Dlouhý či Leoš Noha), v jehož dresu se zúčastňuje dobročinných zápasů a akcí.

V roce 2008 se Jaromír Bosák společně s tanečnicí Evou Krejčířovou zúčastnil třetí řady taneční soutěže České televize StarDance. Ačkoliv nikdy předtím netancoval, velká podpora televizního publika mu přinesla pomyslný bronz. Podobně jako v roce 2015 baviči Lukáši Pavláskovi.

Jaromír Bosák je ženatý. Jeho manželka, Slovenka Alena, byla roky zdravotní sestřička; poté dostala práci ve farmaceutické společnosti. Manželé žijí v domě v Šestajovicích u Prahy, děti nemají. Sportovní komentátor Jaromír Bosák je známý svými vtipnými a překvapivými komentáři, z nichž se mnohé staly legendárními a zlidověly.

HLÁŠKY JAROMÍRA BOSÁKA
„Takhle rozzuřeného trenéra jsem ještě neviděl. Potkat ho v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev.“

„Tohle už je příliš dlouhé na Kaladzeho, to by musel mít nastartovanou motorku.“

„A toto mělo s fotbalem asi tolik společného jako čabajka s racionální výživou.“

„Tak to bylo o prsa korejský ženy.“

„Protáhl se mezi dvěma obránci, jako by tam byli namalovaní.“

„Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista…“

„Dnes jsme bohužel sledovali zápas, v němž si podala ruku bída s nouzí.“

„Naštěstí ta rána měla rychlost asi tak šest kilometrů za dva dny.“

 

Články o celebritě

Golfový Press Cup 2017: Komentátor Bosák zdeptal kolegu Pospíšila! Golfový Press Cup 2017: Komentátor Bosák zdeptal kolegu Pospíšila! Souboj komentátorů České televize pro sebe rozhodl fotbalový expert Jaromír Bosák (52), který hokejového… číst článek
Ryder Cup novinářů na Ypsilonce: Zkušenost smetla mládí! Ryder Cup novinářů na Ypsilonce: Zkušenost smetla mládí! Tohle bylo o prsa! Těsným výsledkem 8,5:7,5 bodu zvítězil v golfovém TPConsulting Media Cupu tým… číst článek
Ve Stromovce proběhl sportovní festival. Zahrál si i Bosák, zavoněla sádra Ve Stromovce proběhl sportovní festival. Zahrál si i Bosák, zavoněla sádra Několik tisíc lidí strávilo sobotu v areálu OLYMPU ve Stromovce při prvním ročníku sportovního festivalu… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides