Jaromír Bosák

Datum narození: 13.5.1965
Místo narození: Cheb
Profese: sportovní komentátor a novinář
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Novinář a sportovní komentátor Jaromír Bosák je specialistou na fotbal, zvlášť německý. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu. Úspěšný byl v StarDance, kde skončil třetí.

Jaromír Bosák svou kariéru sportovního redaktora a komentátora začal v rádiu Bonton. Psalé články o fotbalu do časopisu Gól, hlavně o německé Bundeslize. Od roku 1994 komentuje fotbalové přenosy pro Českou televizi. Kromě fotbalu je také milovníkem golfu, který též komentuje. Stal se šéfredaktorem českých edic golfových časopisů Golf Vacations a GolfPunk.

JAROMÍR BOSÁK A REFLEX

Kromě sportovního redaktora, komentátora a šéfredaktora je i moderátorem a autorem několik publikací. Jmenujme například Jak jsem potkal šampiony, Africký deník, Brazilský deník či Finále na dosah.

Věnuje se též charitativní činnosti. Je členem týmu Real TOP Praha (stejně jako třeba herci Ivan Trojan, Martin Dejdar, Michal Dlouhý či Leoš Noha), v jehož dresu se zúčastňuje dobročinných zápasů a akcí.

V roce 2008 se Jaromír Bosák společně s tanečnicí Evou Krejčířovou zúčastnil třetí řady taneční soutěže České televize StarDance. Ačkoliv nikdy předtím netancoval, velká podpora televizního publika mu přinesla pomyslný bronz. Podobně jako v roce 2015 baviči Lukáši Pavláskovi.

Jaromír Bosák je ženatý. Jeho manželka, Slovenka Alena, byla roky zdravotní sestřička; poté dostala práci ve farmaceutické společnosti. Manželé žijí v domě v Šestajovicích u Prahy, děti nemají. Sportovní komentátor Jaromír Bosák je známý svými vtipnými a překvapivými komentáři, z nichž se mnohé staly legendárními a zlidověly.

HLÁŠKY JAROMÍRA BOSÁKA
„Takhle rozzuřeného trenéra jsem ještě neviděl. Potkat ho v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev.“

„Tohle už je příliš dlouhé na Kaladzeho, to by musel mít nastartovanou motorku.“

„A toto mělo s fotbalem asi tolik společného jako čabajka s racionální výživou.“

„Tak to bylo o prsa korejský ženy.“

„Protáhl se mezi dvěma obránci, jako by tam byli namalovaní.“

„Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista…“

„Dnes jsme bohužel sledovali zápas, v němž si podala ruku bída s nouzí.“

„Naštěstí ta rána měla rychlost asi tak šest kilometrů za dva dny.“

 

Články o celebritě

Hodnocení komentátorů a expertů ČT po šampionátu: Kdo se (ne)dal poslouchat? Hodnocení komentátorů a expertů ČT po šampionátu: Kdo se (ne)dal poslouchat? Měsíc jsme slýchali jejich komentáře a postřehy. A opět často od fanoušků zaznívalo: „Vypínám zvuk,… číst článek
Česká televize ztrácí TOP fotbal a může přijít o TOP komentátory: Skončí Bosák? Česká televize ztrácí TOP fotbal a může přijít o TOP komentátory: Skončí Bosák? Tady hrozí průšvih! Česká televize přišla o Ligu mistrů a top »špíly« tuzemské ligy. Od příští sezony… číst článek
Baroš jako nevítaný host. Na Rosického rozlučce slyšel pískot Baroš jako nevítaný host. Na Rosického rozlučce slyšel pískot Vřelé přivítání v Praze. Na rozlučce Tomáše Rosického se jej dočkali téměř všichni slavní hráči.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Alexandra Nosková
Alexandra Nosková
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Jolana Voldánová
Jolana Voldánová