Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Záruba mluvil o střídavé péči s Witovskou, a jestli chce třetí dítě s Fridrichovou Záruba mluvil o střídavé péči s Witovskou, a jestli chce třetí dítě s Fridrichovou Je trojnásobný táta, který nemá kvůli pracovnímu vytížení příliš času na potomky. Sportovní komentátor… číst článek
Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Kritiku prý očekávali. Tak drtivou lavinu tvrdých komentářů ale zástupci Českého hokeje tušit nemohli.… číst článek
Pastrňák chce být jako Plekanec a spol. Jak roste v lídra a proč neříká ne? Pastrňák chce být jako Plekanec a spol. Jak roste v lídra a proč neříká ne? Nic nového v hokejovém světě. Se zlatem se mazlí Švédové, kteří stejně jako loni finále šampionátu… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková