Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Světlana Witowská: Chci být mladá babička! Světlana Witowská: Chci být mladá babička! Pořád se ráda směje, pořád je vtipná, pořád se s ničím nepáře. Co ale s jejím životem udělala velká… číst článek
Záruba mluvil o střídavé péči s Witovskou, a jestli chce třetí dítě s Fridrichovou Záruba mluvil o střídavé péči s Witovskou, a jestli chce třetí dítě s Fridrichovou Je trojnásobný táta, který nemá kvůli pracovnímu vytížení příliš času na potomky. Sportovní komentátor… číst článek
Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Grafický expert o novém dresu: Mnoho chyb! Detaily jsou tam na sílu Kritiku prý očekávali. Tak drtivou lavinu tvrdých komentářů ale zástupci Českého hokeje tušit nemohli.… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Hana Kousalová
Hana Kousalová
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Martina Gavriely
Martina Gavriely
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková