Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Záruba maká na MS, Fridrichová si vyčítá péči o děti: Je ze mě asociální člověk! Záruba maká na MS, Fridrichová si vyčítá péči o děti: Je ze mě asociální člověk! Jak jen to zvládají? Hokejový komentátor Robert Záruba a jeho partnerka moderátorka publicistiky… číst článek
Ředitel ČT sport nepochybuje: Záruba od nás neodejde. Ani Dusík Ředitel ČT sport nepochybuje: Záruba od nás neodejde. Ani Dusík Monopol České televize na extraligové vysílání je pomalu u konce, od nové sezony vstoupí do hry placený… číst článek
Pět otázek k extralize na O2 TV: Jak se podělí s ČT? Osloví také Zárubu? Pět otázek k extralize na O2 TV: Jak se podělí s ČT? Osloví také Zárubu? Změnu hracího formátu, řadu novinek i možné komplikace pro kluby. I to přináší vstup televize O2… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová