Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Jak prezidentská debata ovlivní výsledky voleb 2018? Slavní chválí Witowskou a koho pošlou na Hrad... Jak prezidentská debata ovlivní výsledky voleb 2018? Slavní chválí Witowskou a koho pošlou na Hrad... Poslední debata, poslední rozhodování. Kandidáti na prezidenta pro následujících pět let se ve čtvrtek… číst článek
Hvězda prezidentské volby Světlana Witowská: Na Primě skončila kvůli rodině Hvězda prezidentské volby Světlana Witowská: Na Primě skončila kvůli rodině Moderátorku České televize Světlanu Witowskou (45) po skvěle zvládnuté debatě s kandidáty na prezidenta… číst článek
Světlana je skvělá! Witowskou chválí i partnerka jejího exmanžela Záruby Světlana je skvělá! Witowskou chválí i partnerka jejího exmanžela Záruby Před prezidentskou debatou čelila velkému tlaku, očekávání veřejnosti ale moderátorka Světlana Witowská… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Nikol  Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Zuzana Belohorcová
Zuzana Belohorcová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura