Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Co dnes dělají poslední mistři světa? Pokus o restart i trénování na Floridě Co dnes dělají poslední mistři světa? Pokus o restart i trénování na Floridě Páni, to to letí! V úterý uplynulo přesně sedm let od posledního vítězství českého národního týmu… číst článek
Únava i vysoké tempo, expert Sýkora ale nekončí! Přemluvili ho, aby zůstal Únava i vysoké tempo, expert Sýkora ale nekončí! Přemluvili ho, aby zůstal Mistrovství světa v hokeji už je za námi, čeští fanoušci se na závěr turnaje dočkali dobré zprávy.… číst článek
Komentátor Záruba o svém výpadku: Musím se omluvit! A zdatný elektrikář nejsem Komentátor Záruba o svém výpadku: Musím se omluvit! A zdatný elektrikář nejsem Nečekal, že jeho komentátorská nehoda způsobí takový poprask. „Přitom je to taková pitomost,“ smál… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská