Robert Záruba

Datum narození: 18.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: komentátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Hokejový komentátor Robert Záruba zasvětil největší část své profesní kariéry České televizi. Kromě mužů s pukem dokáže bez problému diváky provést i spoustou jiných sportů.

Úspěšný sportovní reportér Robert Záruba se může divákům, kteří jej neznají, zdát malinko podivný. Občas totiž vypadá, jako by se opaloval v soláriu se slunečními brýlemi. Není to tak. Trpí totiž kožním onemocněním vitiligo, které je nejviditelnější kolem očí; říká se mu „opálené sluneční brýle“.

ROBERT ZÁRUBA A RVAČKA

Fakultu žurnalistiky University Karlovy v Praze dostudoval těsně před pádem totalitního režimu. Už během studia byl spolupracovníkem Redakce sportu České televize. A od roku 1990 se stal jejím stálým zaměstnancem. Poté, co si prošel spoluprací s TV Nova, se vrátil opět do ČT, kde se dostal na místo šéfkomentátora.

Těžiště práce Roberta Záruby je v soutěžích – mistrovství světa a zimní olympijské hry. Je autorem projektů České televize z OH, kde také uváděl tamní program. Za dobu práce v České televizi komentoval různé sporty - hokej, baseball, florbal, pozemní hokej, softbal.

Novinář Robert Záruba je rozvedený se svou někdejší manželkou, právničkou a tehdejší reportérkou ČT Světlanou Zárubovou (přešla poté na TV Prima). Ve střídavé péči vychovávají syna Viktora (2000). Robert Záruba má dvě děti s kolegyní, novinářkou Norou Fridrichovou, bývalou manželkou Milana Fridricha, který v ČT již vystřídal několik šéfovských pozic. Záruba s ní má dceru Dianu narozenou v dubnu 2012 a o tři roky mladší dceru Mariánku.

 

Články o celebritě

Únava i vysoké tempo, expert Sýkora ale nekončí! Přemluvili ho, aby zůstal Únava i vysoké tempo, expert Sýkora ale nekončí! Přemluvili ho, aby zůstal Mistrovství světa v hokeji už je za námi, čeští fanoušci se na závěr turnaje dočkali dobré zprávy.… číst článek
Komentátor Záruba o svém výpadku: Musím se omluvit! A zdatný elektrikář nejsem Komentátor Záruba o svém výpadku: Musím se omluvit! A zdatný elektrikář nejsem Nečekal, že jeho komentátorská nehoda způsobí takový poprask. „Přitom je to taková pitomost,“ smál… číst článek
Komentátor Záruba baví internet: Emoce s Finy ho vyřadily z živého vysílání! Komentátor Záruba baví internet: Emoce s Finy ho vyřadily z živého vysílání! Jako by byl na prvním světovém šampionátu… Komentátora Roberta Zárubu (49) při obratu českého týmu… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová