Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Půta: Do Sněmovny nenastoupím, nechci jezdit mezi Prahou a Libercem. Kdo ho nahradí? Půta: Do Sněmovny nenastoupím, nechci jezdit mezi Prahou a Libercem. Kdo ho nahradí? Liberecký hejtman Martin Půta ve Sněmovně za Starosty a nezávislé nezasedne. Jak to bude možné, mandátu… číst článek
Babiš čelí vzpouře části hejtmanů. Chtějí křeslo na kraji i ve Sněmovně Babiš čelí vzpouře části hejtmanů. Chtějí křeslo na kraji i ve Sněmovně Šéf ANO Andrej Babiš před volbami říkal, že nechce, aby lidé z jeho hnutí hromadili funkce. Ve volbách… číst článek
Sedm lídrů v horkém křesle Blesku: Kdo sázel tvrdé rány a kdo to nejvíc „slízl“? Sedm lídrů v horkém křesle Blesku: Kdo sázel tvrdé rány a kdo to nejvíc „slízl“? Volební souboj Blesku nabídl pohled na sedm stranických lídrů, který nikde jinde neuvidíte. Andrej… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík