Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Nebude to jen souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, ale také někdejší knihovnice a bývalé sekretářky.… číst článek
Zeman jmenuje Babiše premiérem. Prezident možná podpoří šéfa ANO i u poslanců Zeman jmenuje Babiše premiérem. Prezident možná podpoří šéfa ANO i u poslanců Už ve středu se stane Andrej Babiš (63, ANO) dvanáctým premiérem samostatné České republiky. Na Pražském… číst článek
Zeman už by po krajích jezdit neměl, míní hejtman Půta. Odchodné 71 tisíc ho zaskočilo Zeman už by po krajích jezdit neměl, míní hejtman Půta. Odchodné 71 tisíc ho zaskočilo Nechce a prý ani neumí sedět na dvou židlích. Liberecký hejtman Martin Půta (za STAN) skončil ve… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula