Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Babiš vyvezl vládu na Liberecko: Panák po ránu i gratulace ministryni Babiš vyvezl vládu na Liberecko: Panák po ránu i gratulace ministryni Liberecký kraj dnes navštíví premiér Andrej Babiš (ANO) a velká část jeho vlády v demisi. Pokračuje… číst článek
Babiš kádruje na úřadech lidi z ČSSD, udeřilo mládí strany. Šéf ANO: Lež Babiš kádruje na úřadech lidi z ČSSD, udeřilo mládí strany. Šéf ANO: Lež Mladí sociální demokraté podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů ohledně premiéra v demisi… číst článek
Babišovu druhou vládu podpoří komunisté. Dolejš: Trucovat v koutě nemá smysl Babišovu druhou vládu podpoří komunisté. Dolejš: Trucovat v koutě nemá smysl Od roku 1989 by to bylo vůbec poprvé, co by měli komunisté přímo vliv na vládu. Místopředseda KSČM… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas