Martin Půta

Datum narození: 13.9.1971
Profese: liberecký hejtman
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Liberecký hejtman Martin Půta je výrazným představitelem hnutí Starostové a nezávislí. Ve volbách 2016 křeslo obhájil, přestože se potýkal s obviněním z údajného přijetí úplatku.

Život Martina Půty je spojen s Libercem. Narodil se zde, absolvoval Gymnázium F. X. Šaldy, úplatek, z jehož přijetí byl v roce 2014 obviněn, se týkal rekonstrukce libereckého kostela sv. Máří Magdalény.

VÍCE O KAUZÁCH ŠÉFŮ MĚST A KRAJŮ ZDE

Martin Půta kvůli krokům policie a státního zastupitelství pozastavil své předsednictví u Starostů a nezávislých. Nástupcem byl v čele hnutí zvolen jeho předchůdce v čele hnutí poslanec Petr Gazdík. Protože  kolegové dávali za Martinu Půtu ruku do ohně a obvinění považovali za vykonstruované, zůstal Martin Půta lídrem na libereckého hejtmana pro krajské volby v říjnu 2016.

Počátkem toho roku se Libereckému kraji nevyhnula návštěva Miloše Zemana a Martin Půta musel sehrát roli hostitele. Dárek si nachystal velice originální, Miloš Zeman nevěřil svým očím.

Ještě o něco lépe než v Liberci se dařilo Martinu Půtovi v Hrádku nad Nisou. V roce 2002 se za uskupení Hrádek potřebuje změny! stal starostou a post několikrát obhájil. Angažoval se v obnově po povodních.

Martin Půta má manželku Sylwii a dvě dcery, Veroniku a Viktorku. Žena Martina Půty se narodila v Polsku a její muž má Polsko mezi koníčky. Rád se věnuje také své velké zahradě a sportuje.

 

Články o celebritě

Zemana naštval Sobotka: „Je špatný premiér.“ Koalici ČSSD s ANO si přeje i po volbách Zemana naštval Sobotka: „Je špatný premiér.“ Koalici ČSSD s ANO si přeje i po volbách O tom, jak by to mohlo vypadat po říjnových volbách, promluvil Miloš Zeman v pořadu S prezidentem… číst článek
Komentář: Policie chce stíhat Babiše. Po Rathovi a Půtovi mu to u voleb spíš pomůže Komentář: Policie chce stíhat Babiše. Po Rathovi a Půtovi mu to u voleb spíš pomůže Byla to jen otázka času. Šéf ANO a donedávna i vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš dobře věděl,… číst článek
„Sňatek“ blízko krachu: Starostům po problémech s lidovci mizí další spojenec „Sňatek“ blízko krachu: Starostům po problémech s lidovci mizí další spojenec Měla to být třetí síla – volební protiváha hnutí ANO Andreje Babiše a ČSSD s volebním lídrem Lubomírem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola