Filip Antonio

Datum narození: 2.9.2003
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Dětská star Filip Antonio si ve svých dvanácti letech zahrál syna Pavla Kříže v slavných Básnících. Hlavní dětskou roli dostal i v dalších snímcích, mj. ve filmu Ve stínu.

První krůčky před kamerou Filip Antonio absolvoval již jako osmnáctiměsíční v seriálu Bazén (2005) a ve čtyřech letech ve Velmi křehkých vztazích tehdejší TV Premiéra, později TV Prima. Objevil se i v dalších seriálech: Vyprávěj, Přešlapy Vánoční hvězda, Helena či První republika. Herecké a hudební vlohy se u něj začaly projevovat již od útlého věku. Stal se nejmladším účastníkem kurzů mladých klavíristů v Písku; koncertoval s Kühnovým dětským sborem.

Na filmovém plátně se Filip Antonio poprvé předvedl v roce 2009, a to v hvězdně obsazené romantické komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hráli v ní: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nela Boudová, Arnošt Lustig, Milan Šteindler, Naďa Konvalinková, Václav Postránecký, Dana Morávková, Lucie Bílá či Karel Šíp. V tomto snímku účinkovala i jeho maminka, herečka, muzikálová a operetní zpěvačka Dita Hořínková. Filip Antonio si ve snímku zahrál hned hlavní dětskou roli. Režisérka Marie Poledňáková z něj byla nadšená, přirovnala ho k dětské hvězdě 80. let 20. století Tomáši Holému, kterého objevila. Magické je, že obě malé star měly při konkurzu stejné pořadové číslo – 23.

David Ondříček si Filipa Antonia vybral též do hlavní dětské role svého thrilleru Ve stínu (2012) s Ivanem Trojanem jako představitelem stěžejního hrdiny. Ani v dalších filmech si nadaný Filip Antonio nepohoršil. Setrval v hlavní dětské roli. Byly to snímky Přijde Ježíšek letos? (s Josefem Abrhámem, Libuší Šafránkovou či Václavem Postráneckým). I slavnému režisérovi Dušanu Kleinovi se zalíbil nadaný Filip, takže v jeho šestých Básnících, tedy v komedii Jak básníci čekají na zázrak (2016), dostal roli syna hlavního hrdiny Štěpána Šafránka, samozřejmě jako vždy v podání Pavla Kříže. V témže roce se Filip Antonio opět setkal s maminkou, a to v psychologickém dramatu Zemřít šťastný.