Ondřej Trojan

Profese: režisér, producent a herec

Související celebrity

Životopis

Slavný režisér a příležitostný herec Ondřej Trojan, který patří mezi elitní české producenty, pochází z umělecké rodiny. Jeho mladší bratr Ivan i otec Ladislav jsou herci.

Tím však výčet známých osobností v rodině nekončí. Manželkou Ivana Trojana, tedy ženou bratra, je též herečka Klára Pollertová-Trojanová. A za tchána má známý producent Ondřej Trojan slavného lékaře Pavla Pafka, který byl „dvorním“ doktorem prezidenta Václava Havla.

ONDŘEJ TROJAN – JAK HO HERCI VYŠPLOUCHLI

Po absolvování pražské AMU Ondřej Trojan debutoval filmem Pějme píseň dokola scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhým jeho počinem byl celovečerní výpravný velkofilm Želary, který měl úspěch doma i v zahraničí. Snímek, jímž na stříbrném plátně vdechl život postavám novely Zdeňky Legátové Jozova Hanule, dostal jedenáct nominací na Českého lva, jakož i na cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara.

Jako producent spolupracoval především s Janem Hřebejkem, s nímž připravil několik velmi úspěšných filmů: Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek, U mě dobrý a Občanský průkaz. Do svých snímků obsazuje stálice filmového nebe, jako jsou Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Simona Stašová, Miroslav Donutil, Martin Myšička, či Tatiana Vilhelmová.

Sám si Ondřej Trojan zahrál několik menších rolí ve filmech Cesta z města, Skřítek, Správce statku či Gympl. Divadelní režii se věnuje především v legendárním pražském Divadle Sklep. Společně s Tomášem Hanákem a Jiřím Fero Burdou založili vlastní produkční a obchodní společnost HelpArt T.H.A. V roce 1994 režíroval televizní záznam adaptace hry podle novely Václava Havla Život před sebou, kterou Divadlo Sklep uvádělo v adaptované verzi pod názvem Mlýny. Zde hráli: Otakáro Maria Schmidt, Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Luboš Veselý, Jan Slovák, Monika Načeva, Petr Koutecký, a František Váša.

TROJANOVÝCH JE VÍC NEŽ HUJERŮ (...A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI)

 

Články o celebritě

Bacha na ně! Vilhelmová, Taclík a Ruppert kradou ponožky. Podívejte jak Bacha na ně! Vilhelmová, Taclík a Ruppert kradou ponožky. Podívejte jak Tentokrát mají přední čeští herci krádeže ponožek povoleny. Dopouštějí se jich totiž jen na plátně… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Ivan Trojan slaví 52! Ťukněte si s celebritou! Ivan Trojan slaví 52! 52. narozeniny dnes slaví herec Ivan Trojan! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Film Lichožrouti slibuje nevídané drama: Kam se ztrácejí ponožky? Rozuzlení je kruté! Film Lichožrouti slibuje nevídané drama: Kam se ztrácejí ponožky? Rozuzlení je kruté! Nejslavnější zloději ponožek budou hrdiny rodinného animovaného dobrodružného filmu Lichožrouti,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč

Nejnovější profily celebrit