Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Místopředseda ČSSD se v televizi pustil do KSČM: Ministry nám lustrovat nebudou Místopředseda ČSSD se v televizi pustil do KSČM: Ministry nám lustrovat nebudou ČSSD nebude uzavírat žádnou písemnou dohodu s KSČM, zajištění podpory pro menšinovou vládu je na… číst článek
V ČSSD to vře. Část chce znát členy budoucí vlády a upřesnit smlouvu s ANO V ČSSD to vře. Část chce znát členy budoucí vlády a upřesnit smlouvu s ANO Grémium sociální demokracie začalo projednávat návrh koaliční smlouvy s hnutím ANO. Někteří sociální… číst článek
„Nechceme dělat šašky,“ říká Netolický z ČSSD. S Babišem sjednali křesla i prohlášení „Nechceme dělat šašky,“ říká Netolický z ČSSD. S Babišem sjednali křesla i prohlášení Vyjednavači ANO a ČSSD se dohodli na textu programového prohlášení jejich společné vlády, uvedla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna