Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Krampol jde pro metál na Hrad bez ženy: Hanka v tom zase lítá? Krampol jde pro metál na Hrad bez ženy: Hanka v tom zase lítá? Medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury neobdrží v neděli na Pražském hradě od prezidenta Miloše… číst článek
Hamáček: Vláda s ANO není „posvátná kráva“. ČSSD mu i po debaklu ve volbách dál věří Hamáček: Vláda s ANO není „posvátná kráva“. ČSSD mu i po debaklu ve volbách dál věří Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi a vicepremiérovi Janu… číst článek
Hamáček si protáhl slib. ČSSD ho nechává na dvou vládních židlích až do voleb Hamáček si protáhl slib. ČSSD ho nechává na dvou vládních židlích až do voleb Problém s obsazením ministerstva zahraničí bude v Česku trvat další měsíc a půl. Ukázalo to páteční… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková