Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Petříček o „restartu“ ČSSD: Máme lidi jako Maláčová, Zimola není naše budoucnost Petříček o „restartu“ ČSSD: Máme lidi jako Maláčová, Zimola není naše budoucnost Volební sjezd ČSSD se kvapem blíží a do vedení se po boku vicepremiéra a předsedy strany Jana Hamáčka… číst článek
„Neviditelná“ žena zmizí z čela ČSSD. Ani boxer Foldyna zatím kandidovat nechce „Neviditelná“ žena zmizí z čela ČSSD. Ani boxer Foldyna zatím kandidovat nechce Z vedení ČSSD již zmizel Jiří Zimola, který demonstrativně odevzdal klíče od Lidového domu. Na podobný… číst článek
Hamáček nakročil k obhajobě postu šéfa ČSSD. Podpořili ho v Hradci Hamáček nakročil k obhajobě postu šéfa ČSSD. Podpořili ho v Hradci Sociální demokraté Královéhradeckého kraje v sobotu nominovali na předsedu strany Jana Hamáčka, na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa