Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Bitva „prvních dam“: Drahošová vyráží na kampaň bez manžela, co udělá Zemanová? Nebude to jen souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, ale také někdejší knihovnice a bývalé sekretářky.… číst článek
Čeká nás obří stávka autobusáků? Babiš chce zrušit navýšení jejich mezd Čeká nás obří stávka autobusáků? Babiš chce zrušit navýšení jejich mezd Premiér Andrej Babiš (ANO) chce zrušit nařízení, kterým vláda k začátku roku 2017 zvedla minimální… číst článek
Volba nového šéfa ČSSD: Hledá se cesta, jak otevřít dveře Valachové Volba nového šéfa ČSSD: Hledá se cesta, jak otevřít dveře Valachové Volební výprask bývalé nejsilnější vládní strany bude pro ČSSD znamenat i nové vedení. Jenže kormidla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický