Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Pardubicko najalo hvězdu SuperStar. Inkognito chválil kraj i vlastní koncert Pardubicko najalo hvězdu SuperStar. Inkognito chválil kraj i vlastní koncert Juliána Záhorovského si zřejmě většina Čechů spojí hlavně s hudbou, ukázalo se ale, že je z něj i… číst článek
Kdo stavěl halu se spadlou střechou? Firma silně provázaná s Pardubickým krajem Kdo stavěl halu se spadlou střechou? Firma silně provázaná s Pardubickým krajem Logo firmy Profistav Litomyšl viselo v hale České Třebové i ve chvíli, kdy se tu v sobotu večer začala… číst článek
V České Třebové uteklo 80 lidí smrti. Hejtman řešil demolici haly za 58 milionů V České Třebové uteklo 80 lidí smrti. Hejtman řešil demolici haly za 58 milionů Chybělo málo a mohla to být hodně velká tragédie. V České Třebové se před pádem stropu nové haly… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec