Tomáš Filippi

Datum narození: 4.5.1992
Přezdívka: Pipina
Místo narození: Rychnov nad Kněžkou
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Filippi, přezdívaný Pipina, se dostal do širšího výběru na MS v hokeji 2016. Jeho sportovním vzorem je Sidney Crosby.

Tomáše Filippiho k hokeji přivedl tatínek už ve třech letech. S nejrychlejším kolektivním sportem začínal v Trutnově, kde hrál do šesté třídy. Protože tam nebyla ve vyšších ročnících žákovská liga, musel přestoupit do Dvora Králové. V deváté třídě si ho vyhlédli Bílí Tygři, a tak se přesunul pod Ještěd. V sezóně 2007/08 se stal jedním z tahounů dorostu a ve čtyřiceti duelech si připsal jednadvacet bodů. Svou nejlepší sezónu ve stejné kategorii zažil o rok později, kdy ve dvaceti zápasech nasbíral 36 bodů. Spolu s Jaroslavem Vlachem, Adamem Jánošíkem, Janem Dámem a dalšími postupovali sezónou prakticky bez porážky.

T0MÁŠ FILIPPI – GOL A ZLOMENÁ HOKEJKA

V ročníku 2009/10 se stal jasným lídrem liberecké juniorky, takže byl pozván do reprezentace do osmnácti let na šampionát do Běloruska. Tygří talent zkusil štěstí za velkou louží a přestoupil do Quebecu. V prvním roce nastupoval se dvěma staršími hráči a zažil famózní sezónu. V 62 zápasech nasbíral neuvěřitelných 56 bodů. Další rok přestoupil rodák z Rychnova nad Kněžnou v rámci ligy QMJHL do Baie-Comeau Drakkar. Tomáš Filippi byl povolán na šampionát dvacítek do kanadského Edmontonu a Calgary. Český tým skončil na pátém místě.

Jako extraligový nováček se Tomáš Filippi hned stal jedním z lídrů libereckého celku. Posléze 22letý útočník zamířil opět za hranice; z Liberce přestoupil do Metallurgu Magnitogorsk, jednoho z nejlepších klubů KHL, se kterým podepsal tříletou smlouvu. „Jsem za to šťastný. Je to pro mě výzva, abych se v kariéře posunul zase o něco dál,“ řekl Tomáš Filippi v dubnu 2015 v rozhovoru pro iSport, člen širšího kádru národního týmu. Jak prozradil, největším zážitkem jeho kariéry bylo Mistrovství světa U20 a Play-off kanadské QMJHL v týmu Québec Remparts.

Hokejový útočník si rád zahraje fotbal a tenis. Jeho nejvyhledávanějším dopravním prostředkem je motorka, následovaná vozem Audi; poslouchá nejraději taneční hudbu a pop; jeho oblíbenými jídly jsou svíčková, steak a bramborový salát. Dovolenou snů si představuje takto: Hawai, palmy, moře a teplo. Kromě sportu patří mezi jeho koníčky internet.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Filippi zmírnil porážku Magnitogorsku. Finále KHL začal lépe Petrohrad Filippi zmírnil porážku Magnitogorsku. Finále KHL začal lépe Petrohrad Obhájci Gagarinova poháru z Magnitogorsku prohráli v prvním finálovém utkání Kontinentální… číst článek
Češi v play off KHL: Fillipi se dvakrát trefil, Francouz musel střídat Češi v play off KHL: Fillipi se dvakrát trefil, Francouz musel střídat Play off Kontinentální hokejové ligy je v plném proudu a čeští hráči jsou hned od začátku vidět.… číst článek
Kovář v KHL září. Znovu skóroval a v tabulce střelců je třetí Kovář v KHL září. Znovu skóroval a v tabulce střelců je třetí Ve šlágru dnešního programu KHL byli vidět čeští hokejisté: Jan Kovář pomohl trefou k výhře Magnitogorsku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček