Jakub Jeřábek

Datum narození: 12.5.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 83 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kdyby hokejový obránce Jakub Jeřábek nikdy neopustil rodnou Plzeň, asi by mu to vůbec nevadilo. Díku svému hokejovému umu se nacestuje poměrně dost. Byl nominován do širšího reprezentačního kádru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Plzeňský rodák Jakub Jeřábek začal z hokejem v dětství v modrobílém klubovém dresu. Nejprve reprezentoval plzeňskou Keramiku a když se klub přejmenoval na Lasselsberger Plzeň, Jakub Jeřábek to skousl.

Ani další změny názvu na HC Plzeň 1929 a HC Škoda Plzeň neotřásly věrností Jakuba Jeřábka jeho klubu. Mohl s ním a s Martinem Strakou v sezóně 2012/13 slavit také titul. Bil se o titul, co to šlo. Jakub Jeřábek se také za svůj mančaft umí doslova porvat a leckterý hráč má problém s jeho tvrdostí.

Extraligu za Plzeň hrál Jakub Jeřábek poprvé v sezóně 2008/2009. V té době už měl na kontě mnoho startů za reprezentační výběry do 16, 17, 18 a 20 let. Podařilo se mu v nich vsítit několik pěkných branek, ač to je práce hlavně pro útočníky. Jakub Jeřábek hrál také na mistrovství světa juniorů. Přestože je obráncem, dává pěkné góly.

VŠE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Pozvánku do reprezentačního áčka dostal Jakub Jeřábek poprvé už v roce 2011. V sezóně 2014/2015 byl Jakub Jeřábek povolán do reprezentace před pražským hokejovým šampionátem. Pak hrál za Česko v roce 2015 na Karjala Cupu a Channel One Cupu. Výkony Jakuba Jeřábka v těchto turnajích zaujaly kouče Vladimíra Vůjtka natolik, že Jakuba Jeřábka zařadil do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016.

 

Články o celebritě

Češi v KHL zazářili! Kovář i Jeřábek se dostali do All Star týmu Češi v KHL zazářili! Kovář i Jeřábek se dostali do All Star týmu Obránce Jakub Jeřábek z Podolsku a útočník Jan Kovář z Magnitogorsku byli zařazeni do All Star… číst článek
Návrat hokejistů bez fanfár: tichý přílet, zklamání a radost dětí Návrat hokejistů bez fanfár: tichý přílet, zklamání a radost dětí Poražení bojovníci se vrátili domů. S pochmurnou náladou přiletěli v pátek odpoledne čeští hokejisté… číst článek
Bělorusko - Česko 1:6. Gólovou nadílku u první výhry na MS řídil Voráček Bělorusko - Česko 1:6. Gólovou nadílku u první výhry na MS řídil Voráček Porážka s Kanadou je zapomenuta! Čeští hokejisté zvládli druhé utkání mistrovství světa v Paříži,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Adam Kotzmann
Adam Kotzmann
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková