Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Bělorusko - Česko 0:3. Národní tým má první nulu, rozhodla první třetina Bělorusko - Česko 0:3. Národní tým má první nulu, rozhodla první třetina Favorizovaní Češi začali utkání s Běloruskem opatrně, od deváté minuty už ale ukázali, kdo bude vládcem… číst článek
Česko – Rusko 4:3pp. Hvězdy řádily! Krejčí bral čtyři body, Pastrňák tři Česko – Rusko 4:3pp. Hvězdy řádily! Krejčí bral čtyři body, Pastrňák tři Čeští hokejisté zvítězili ve čtvrtém utkání na mistrovství světa nad Ruskem 4:3 po prodloužení, když… číst článek
Sexy hokejisté letošního mistrovství: Vedou naši kluci, nebo slovenští bratia? Sexy hokejisté letošního mistrovství: Vedou naši kluci, nebo slovenští bratia? Včera začalo mistrovství světa v hokeji. Hra je samozřejmě nejdůležitější, ale my jsme pro vás zjistily,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil David Bičík
David Bičík
zobrazit profil Dominik Dvořák
Dominik Dvořák
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová