Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sexy hokejisté letošního mistrovství: Vedou naši kluci, nebo slovenští bratia? Sexy hokejisté letošního mistrovství: Vedou naši kluci, nebo slovenští bratia? Včera začalo mistrovství světa v hokeji. Hra je samozřejmě nejdůležitější, ale my jsme pro vás zjistily,… číst článek
Jandač napsal na soupisku Nečase i Skleničku. Chytil či Krejčík čekají Jandač napsal na soupisku Nečase i Skleničku. Chytil či Krejčík čekají Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač nahlásil na soupisku pro úvod mistrovství světa v… číst článek
Česká nominace na MS: jede Plekanec a Nečas, zaujal také třetí brankář Česká nominace na MS: jede Plekanec a Nečas, zaujal také třetí brankář Trenér Josef Jandač po návratu ze Švédských hokejových her oznámil nominaci na mistrovství světa,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Radek Faksa
Radek Faksa
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko