Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří, než zakotvil v pražské Spartě. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do širší nominace na hokejové mistrovství světa 2016 v Rusku.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák od dětství do 18 let, v poslední sezóně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté Adam Polášek přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

V USA Adam Polášek vystřídal kluby, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezóně 2013/14 se vrátil do vlasti, angažovala ho pražská Sparta. V následující sezóně obdržel Adam Polášek titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. Často zápasy glosoval.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezónu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka pozval Adama Poláška nejprve Vladimír Růžička. Sparťanský bek se mu odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného, často vousatého obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Povolal Adama Poláška do národního výběru pro ruský šampionát 2016.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 ZDE

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

 

Články o celebritě

Česko - Švédsko 4:1. Jandačův tým se rozloučil s Moskvou vítězstvím Česko - Švédsko 4:1. Jandačův tým se rozloučil s Moskvou vítězstvím Čeští hokejisté se rozloučili s Channel One Cupem vítězstvím 4:1 nad Švédskem. Svěřenci Josefa… číst článek
Čechy načal "vlastňák". Polášek kroutil hlavou, Jandač litoval chyb Čechy načal "vlastňák". Polášek kroutil hlavou, Jandač litoval chyb Jen s polovinou zápasu byl spokojený trenér českých hokejistů Josef Jandač po porážce 2:4 s Finskem… číst článek
Finsko - Česko 4:2. Jandačův tým odjíždí z Helsinek bez bodů Finsko - Česko 4:2. Jandačův tým odjíždí z Helsinek bez bodů Čeští hokejisté zahájili ruský Channel One Cup porážkou 2:4 na ledě Finska. Svěřenci Josefa Jandače… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne