Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří, než zakotvil v pražské Spartě. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do širší nominace na hokejové mistrovství světa 2016 v Rusku.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák od dětství do 18 let, v poslední sezóně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté Adam Polášek přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

V USA Adam Polášek vystřídal kluby, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezóně 2013/14 se vrátil do vlasti, angažovala ho pražská Sparta. V následující sezóně obdržel Adam Polášek titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. Často zápasy glosoval.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezónu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka pozval Adama Poláška nejprve Vladimír Růžička. Sparťanský bek se mu odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného, často vousatého obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Povolal Adama Poláška do národního výběru pro ruský šampionát 2016.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 ZDE

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

 

Články o celebritě

Česko - Rusko 0:3. Jandačův tým bojoval, ale na Karjale skončil druhý Česko - Rusko 0:3. Jandačův tým bojoval, ale na Karjale skončil druhý Čeští hokejisté prohráli v posledním utkání turnaje Karjala s Ruskem 0:3 a na turnaji obsadili druhé… číst článek
Ztráta pro reprezentaci. Zámorský se zranil, na Karjale bude chybět Ztráta pro reprezentaci. Zámorský se zranil, na Karjale bude chybět Čeští hokejisté se budou muset ve zbytku turnaje Karjala obejít bez obránce Petra Zámorského. Přestože… číst článek
Karjala? Ano. Ale taky boj o olympiádu. Byl by to splněný sen, říká Polášek Karjala? Ano. Ale taky boj o olympiádu. Byl by to splněný sen, říká Polášek PŘÍMO Z FINSKA | Švédsko, Finsko, Rusko. A tak pořád dokola. Seriál evropské Tour někomu může přijít… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Štěpán Vojtěch
Štěpán Vojtěch
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová