Adam Polášek

Datum narození: 12.7.1991
Místo narození:  Ostrava
Váha: 91 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Adam Polášek získal průpravu ve Vítkovicích a v zámoří. Výkony urostlého beka přivedly do reprezentace i do nominace na MS v Rusku 2016.

Ve Vítkovicích hrál ostravský rodák Adam Polášek od dětství až do 18 let. V poslední sezoně pomohl Vítkovicím k titulu v nejvyšší juniorské lize. Hned poté přestoupil do Chicago Wolves, farmy Saint Louis Blues. S Chicago Wolves hrál prestižní farmářskou severoamerickou hokejovou ligu.

ADAM POLÁŠEK - ROZHOVOR NEJEN O CHYBÁCH

V USA Adam Polášek vystřídal několik klubů, ale v NHL nenastoupil, přestože jeho statistiky byly dobré. V sezoně 2013/2014 se vrátil do vlasti, kde ho angažovala pražská Sparta. V té následující obdržel titul nejlepšího obránce extraligy. Naučil se vyzrát i na velice nebzpečné hráče soupeře, nebojí se je tělem trefit. V sezoně 2016/2017 začal působit v KHL v HK Sibir Novosibirsk a posléze v Soči.

Reprezentační dres Adam Polášek oblékl poprvé v kategorii do 16 let. Celou sezonu hrál za národní výběry do 18 a 20 let. Do seniorského áčka ho pozval nejprve Vladimír Růžička. Tehdejší sparťanský bek se trenétovi odvděčil gólem v jednom ze zápasů.

Urostlého a zdatného obránce neponechal stranou ani trenér Vladimír Vůjtek. Adama Poláška povolal do národního výběru pro šampionát v Rusku 2016, podobně jako na ZOH v Koreji 2018 a trenér Josef Jandač na MS v Dánsku roku 2018.

O ADAMU POLÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Polášek se vždy mohl spolehnout na svou přítelkyni Denisu, ráda mu vařila jeho oblíbená jídla.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Nestrašil gólem podpořil výhru Nižněkamsku, daří se i Poláškovi Nestrašil gólem podpořil výhru Nižněkamsku, daří se i Poláškovi Andrej Nestrašil se v Kontinentální hokejové lize podílel gólem na výhře Nižněkamsku na ledě Čerepovce… číst článek
Jaroslavl bez zraněného Saláka v KHL tápe, Polášek bodoval potřetí v řadě Jaroslavl bez zraněného Saláka v KHL tápe, Polášek bodoval potřetí v řadě Obránce Adam Polášek přispěl asistencí k vítězství Nižněkamsku na ledě Jaroslavle 4:2 a bodoval ve… číst článek
Proč je Česko opět bez medaile z MS? Obrana nestíhala, (ne)střelci selhali Proč je Česko opět bez medaile z MS? Obrana nestíhala, (ne)střelci selhali Už dlouhých šest let čeká česká hokejová reprezentace na cenný kov z mistrovství světa. Tentokrát… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Radek Duda
Radek Duda