Radim Šimek

Datum narození: 20.9.1992
Váha: 84 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Radim Šimek představuje mladou generaci hráčů, která začala dominovat v extralize. Výkony v dresu libereckých Bílých Tygrů vynesly Radima Šimka do reprezentace, byl povolán do týmu pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Radim Šimek hokejově vyrůstal v rodných Benátkách nad Jizerou, které se staly libereckou farmou. Prošel zde mládeží, pak začal hrát za libereckou juniorku. Z ní už byl krok do dospělého áčka Bílých Tygrů.

Z Liberce odskakoval pomáhat Benátkám nad Jizerou v 1. lize. Získal zkušenosti a v sezóně 2015/16 se stal oporou Bílých Tygrů Liberec, kteří se po dlouhých letech stali mistry extraligy. Ve finále Radim Šimek pomohl zdolat Spartu Praha a jeho výkony byly stabilní. Střílel důležité góly, bránil při oslabení. Stal se jedním z libereckých hrdinů.

Reprezentační trenér Vladimír Vůjtek formy Liberce a jeho hráčů včetně Radima Šimka nemohl nevšimnout. Liberecký bek se v sezóně 2015/16 stal součástí libereckého áčka a dostal se do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016. Přitom dříve nehrál za žádný z juniorských reprezentačních výběrů.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 NAJDETE ZDE

Přestože kariéra Radima Šimka stoupala, obránci je blízký liberecký klub, a tak na jaře 2016 Bílým Tygrům podepsal smlouvu až do roku 2019.

 

Články o celebritě

Sudí pod palbou. Nehoníme se tu, abys nám to po**al, nadával Hlinka Sudí pod palbou. Nehoníme se tu, abys nám to po**al, nadával Hlinka V pátečním šlágru 42. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Spartou a Libercem (4:3sn) neměli rozhodčí… číst článek
Kolem Šimka krouží San Jose. Důkaz, že to je prvotřídní bek Kolem Šimka krouží San Jose. Důkaz, že to je prvotřídní bek Známka toho, že jde správným směrem. Kolem libereckého beka Radima Šimka znovu krouží klub NHL. Tentokrát… číst článek
Jandač: Nejsem ve válce s Libercem. S nikým válčit nechci a nebudu Jandač: Nejsem ve válce s Libercem. S nikým válčit nechci a nebudu Zdálo se, že se mezi reprezentačním trenérem Jandačem a Libercem rozpoutala malá hokejová válka.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Zbyněk  Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Aleš  Hemský
Aleš Hemský
zobrazit profil Petr Čech
Petr Čech
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová

Nejnovější profily celebrit