Radim Šimek

Datum narození: 20.9.1992
Váha: 84 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Radim Šimek představuje mladou generaci hráčů, která začala dominovat v extralize. Výkony v dresu libereckých Bílých Tygrů vynesly Radima Šimka do reprezentace, byl povolán do týmu pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Radim Šimek hokejově vyrůstal v rodných Benátkách nad Jizerou, které se staly libereckou farmou. Prošel zde mládeží, pak začal hrát za libereckou juniorku. Z ní už byl krok do dospělého áčka Bílých Tygrů.

Z Liberce odskakoval pomáhat Benátkám nad Jizerou v 1. lize. Získal zkušenosti a v sezóně 2015/16 se stal oporou Bílých Tygrů Liberec, kteří se po dlouhých letech stali mistry extraligy. Ve finále Radim Šimek pomohl zdolat Spartu Praha a jeho výkony byly stabilní. Střílel důležité góly, bránil při oslabení. Stal se jedním z libereckých hrdinů.

Reprezentační trenér Vladimír Vůjtek formy Liberce a jeho hráčů včetně Radima Šimka nemohl nevšimnout. Liberecký bek se v sezóně 2015/16 stal součástí libereckého áčka a dostal se do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016. Přitom dříve nehrál za žádný z juniorských reprezentačních výběrů.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 NAJDETE ZDE

Přestože kariéra Radima Šimka stoupala, obránci je blízký liberecký klub, a tak na jaře 2016 Bílým Tygrům podepsal smlouvu až do roku 2019.

 

Články o celebritě

Češi přestali být pro NHL sexy, Hyka a spol. to můžou změnit Češi přestali být pro NHL sexy, Hyka a spol. to můžou změnit Za moře se valí nová česká vlna. Téměř celá obrana z mistrovství světa má od nové sezony působit… číst článek
Návrat hokejistů bez fanfár: tichý přílet, zklamání a radost dětí Návrat hokejistů bez fanfár: tichý přílet, zklamání a radost dětí Poražení bojovníci se vrátili domů. S pochmurnou náladou přiletěli v pátek odpoledne čeští hokejisté… číst článek
Kapitán Voráček bojoval a pral se za parťáky: Brali jsme jen výhru! Kapitán Voráček bojoval a pral se za parťáky: Brali jsme jen výhru! Když před mistrovstvím světa Tomáš Plekanec přenechával kapitánské céčko Jakubu Voráčkovi, vysvětlil… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha