Radim Šimek

Datum narození: 20.9.1992
Váha: 84 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Radim Šimek představuje mladou generaci hráčů, která začala dominovat v extralize. Výkony v dresu libereckých Bílých Tygrů vynesly Radima Šimka do reprezentace, byl povolán do týmu pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Radim Šimek hokejově vyrůstal v rodných Benátkách nad Jizerou, které se staly libereckou farmou. Prošel zde mládeží, pak začal hrát za libereckou juniorku. Z ní už byl krok do dospělého áčka Bílých Tygrů.

Z Liberce odskakoval pomáhat Benátkám nad Jizerou v 1. lize. Získal zkušenosti a v sezóně 2015/16 se stal oporou Bílých Tygrů Liberec, kteří se po dlouhých letech stali mistry extraligy. Ve finále Radim Šimek pomohl zdolat Spartu Praha a jeho výkony byly stabilní. Střílel důležité góly, bránil při oslabení. Stal se jedním z libereckých hrdinů.

Reprezentační trenér Vladimír Vůjtek formy Liberce a jeho hráčů včetně Radima Šimka nemohl nevšimnout. Liberecký bek se v sezóně 2015/16 stal součástí libereckého áčka a dostal se do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016. Přitom dříve nehrál za žádný z juniorských reprezentačních výběrů.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 NAJDETE ZDE

Přestože kariéra Radima Šimka stoupala, obránci je blízký liberecký klub, a tak na jaře 2016 Bílým Tygrům podepsal smlouvu až do roku 2019.

 

Články o celebritě

Radivojevič při rozbruslení odstrčil Skokana od Lašáka: Jenom štěká Radivojevič při rozbruslení odstrčil Skokana od Lašáka: Jenom štěká Přituhuje a je to cítit. Před zápasem, v jeho průběhu, v každém přerušení. Semifinále mezi Libercem… číst článek
Do boje! Liberecký Šimek pro iSport TV odhalil obří tetování Do boje! Liberecký Šimek pro iSport TV odhalil obří tetování Obránce Radim Šimek patří k tahounům hokejového Liberce, s nímž aktuálně bojuje v semifinále Generali… číst článek
Olympiáda bez hvězd z NHL. Jak by mohla vypadat česká sestava? Olympiáda bez hvězd z NHL. Jak by mohla vypadat česká sestava? I přes veškeré snahy IIHF budou olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu bez hvězd z NHL. Prestižní… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil David Křížek
David Křížek
zobrazit profil Édinson Cavani
Édinson Cavani
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Martin Škoula
Martin Škoula