Radim Šimek

Datum narození: 20.9.1992
Váha: 84 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Radim Šimek představuje mladou generaci hráčů, která začala dominovat v extralize. Výkony v dresu libereckých Bílých Tygrů vynesly Radima Šimka do reprezentace, byl povolán do týmu pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

Radim Šimek hokejově vyrůstal v rodných Benátkách nad Jizerou, které se staly libereckou farmou. Prošel zde mládeží, pak začal hrát za libereckou juniorku. Z ní už byl krok do dospělého áčka Bílých Tygrů.

Z Liberce odskakoval pomáhat Benátkám nad Jizerou v 1. lize. Získal zkušenosti a v sezóně 2015/16 se stal oporou Bílých Tygrů Liberec, kteří se po dlouhých letech stali mistry extraligy. Ve finále Radim Šimek pomohl zdolat Spartu Praha a jeho výkony byly stabilní. Střílel důležité góly, bránil při oslabení. Stal se jedním z libereckých hrdinů.

Reprezentační trenér Vladimír Vůjtek formy Liberce a jeho hráčů včetně Radima Šimka nemohl nevšimnout. Liberecký bek se v sezóně 2015/16 stal součástí libereckého áčka a dostal se do širšího kádru pro šampionát v Rusku 2016. Přitom dříve nehrál za žádný z juniorských reprezentačních výběrů.

VÍCE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU 2016 NAJDETE ZDE

Přestože kariéra Radima Šimka stoupala, obránci je blízký liberecký klub, a tak na jaře 2016 Bílým Tygrům podepsal smlouvu až do roku 2019.

 

Články o celebritě

Hana a Jiří Krampolovi: SVATBA! Hana a Jiří Krampolovi: SVATBA! Kvůli Hančiným zdravotním trablům si manželé v poslední době příliš radosti neužili. Teď ovšem mají… číst článek
Zápisník Tomáše Hertla ze San Jose: Musím stát tam, kde to bolí! Zápisník Tomáše Hertla ze San Jose: Musím stát tam, kde to bolí! Asi vám začnu psát své postřehy častěji, zase jsem před zápisníkem dal gól (v sobotu proti Ottawě,… číst článek
Bílí Tygři nekoušou, trápí je koncovka i zranění. Máme problémy, přiznávají Bílí Tygři nekoušou, trápí je koncovka i zranění. Máme problémy, přiznávají Od omlazeného kádru se nečekaly zázraky, přesto je počinání Bílých Tygrů z Liberce největším zklamáním… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl