Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v Minsku, na šampionátu nebo na ZOH v Koreji.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk. Zahrál na ZOH v Koreji 2018. Na MS v Dánsku téhož roku povolal trenér Josef Jandač.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán má dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž se obránce stal tatínkem.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

  

Články o celebritě

Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Říha už na nikoho nenavazuje. Mladým i extralize naložil Hned, jak se Miloš Říha dočkal jmenování do role hlavního trenéra reprezentace, měl jedno zaklínadlo.… číst článek
Debakl! Slovan vyhořel na výjezdu do Vídně, s CSKA Moskva prohrál 0:9 Debakl! Slovan vyhořel na výjezdu do Vídně, s CSKA Moskva prohrál 0:9 Hokejistům Slovanu Bratislava vůbec nevyšel v netradičním dějišti ve Vídni zápas Kontinentální ligy… číst článek
Jandačův Magnitogorsk v KHL zabral, Červený vystřelil výhru Slovanu Jandačův Magnitogorsk v KHL zabral, Červený vystřelil výhru Slovanu Hokejisté Magnitogorsku v KHL po sérii tří porážek zvítězili, na svém ledě porazili Omsk 4:1. Svěřenci… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba