Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán se stal oporou reprezentace. České barvy hájil na MS v běloruském Minsku, povolán byl do národního týmu i pro hokejový šampionát 2016 v Rusku.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než v roce 2007 odešel do zámoří. Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes. V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

MICHAL JORDÁN - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli se Michal Jordán v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku.

Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli. V sezoně 2017/2018 začal Michal Jordán bránit za Amur Chabarovsk.

O MICHALU JORDÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Jordán se na mistrovství světa vyloženě těšil, vzal s sebou i svou malou dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016 a pro níž musel na rychlo shánět pas. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž je Michal Jordán tatínkem.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Bitvy s USA: zakletá Praha, hattrick Jágra i olympiády. Česko má navrch Bitvy s USA: zakletá Praha, hattrick Jágra i olympiády. Česko má navrch Už ve středu ráno od 4:10 SEČ naskočí čeští hokejisté na olympijském turnaji v Pchjongčchangu do… číst článek
Srdcař bez šťastné hvězdy zadání neřeší. Dejte mu úkol a Jordán ho splní Srdcař bez šťastné hvězdy zadání neřeší. Dejte mu úkol a Jordán ho splní PŘÍMO Z KOREJE | Nepatří k hráčům, kteří dělají chyby z nějaké splašenosti. Veterán, třicátník, vousatý… číst článek
Sestava na Koreu: Vypadl Kundrátek s Kubalíkem, Růžička je připravený Sestava na Koreu: Vypadl Kundrátek s Kubalíkem, Růžička je připravený PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Když přišel mezi novináře, ihned spustil. „Chci říct, že nechrápu! A Pepa… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Martin Nešpor
Martin Nešpor
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra