Michal Jordán

Datum narození: 17.7.1990
Místo narození: Zlín
Váha: 80 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Michal Jordán může být velkou oporou české reprezentace. Michal Jordán hraje v NHL a české barvy hájil na mistrovství světa v běloruském Minsku, povolán byl do národního týmu pro hokejový šampionát 2016 v Rusku.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně a za Zlín od dětství hrál, než odešel v roce 2007 do zámoří.  Následující rok ho draftoval tým Carolina Hurricanes.  V roce 2008 byl Michal Jordán vyhlášen nejlepším obráncem na mistrovství světa do 18 let.

Na start v NHL si ještě musel počkat. Michal Jordán hrál nějaký čas nižší soutěže, než si vydobyl místo v A týmu Caroliny. Dokázal mimo jiné, že umí překonat bolest. A možná mu pomohlo i jméno, mnozí si ho pletli s basketbalovou hvězdou Michaelem Jordanem.

Ačkoli Michal Jordán se v Carolině zabydlel, na český tým nezanevřel. Byl součástí všech reprezentačních juniorských výběrů do 20 let. Za seniorské reprezentační áčko poprvé nastoupil v roce 2014 a hned získal nominaci na mistrovství světa v Minsku. Od té doby z týmu nevypadl a samozřejmě s ním trenér Vladimír Vůjtek počítal pro šampionát v Rusku 2016. Z NHL se čeští obránci do Ruska zrovna nehrnuli.

VŠE O HOKEJOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU  NAJDETE ZDE

Michal Jordán se na mistrovství světa vyloženě těšil, vzal s sebou i svou malou dceru Stellu Annu, která se narodila v lednu 2016 a pro níž musel na rychlo shánět pas. Jeho manželka má z dřívějšího vztahu syna, jemuž je Michal Jordán tatínkem.

 

Články o celebritě

Účast hráčů z NHL na ZOH stále v nejistotě. Jak by Češi hráli bez nich? Účast hráčů z NHL na ZOH stále v nejistotě. Jak by Češi hráli bez nich? O tom, zda se mohou hvězdy z nejslavnější hokejové soutěže objevit na olympiádě v Pchjongčchangu… číst článek
Česko - Švédsko 4:1. Jandačův tým se rozloučil s Moskvou vítězstvím Česko - Švédsko 4:1. Jandačův tým se rozloučil s Moskvou vítězstvím Čeští hokejisté se rozloučili s Channel One Cupem vítězstvím 4:1 nad Švédskem. Svěřenci Josefa… číst článek
Češi stahovali ztrátu marně. Dohnat tři góly je hodně, litoval Zohorna Češi stahovali ztrátu marně. Dohnat tři góly je hodně, litoval Zohorna Čeští hokejisté se snažili po tříbrankové ztrátě z úvodní třetiny zvrátit vývoj utkání s domácím… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič