Tomáš Kundrátek

Datum narození: 28.12.1989
Místo narození: Přerov
Váha: 84 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Tomáš Kundrátek je tak trochu hokejový tulák. Excelentní obránce strávil sedm let v zámoří, měnil týmy. To pokračovalo i po návratu do Evropy. Teď hájí barvy Slovanu Bratislava v KHL.

Hokejová kariéra Tomáše Kundrátka začala v jeho rodném Přerově. Mezi dorostenci zaujal třinecké Oceláře, za něž také začal hrát extraligu. V létě 2008 se dostal na listinu draftu, Tomáše Kundrátka si vybrali New York Rangers.

Jenže začátky v zámoří bývají těžké, Tomáš Kundrátek tak měnil kluby v nižších severoamerických soutěžích. Nakonec v NHL odehrál 30 zápasů za Washington Capitals.Rozhodl se poté pro KHL, odešel do Dinama Riga a poté do Slovanu Bratislava. V Rize také Tomáš Kundrátek předvedl své bitkařské umění.

Za reprezentační juniorské výběry začal Tomáš Kundrátek hrát v 17 letech. V sezóně 2007/2008 odehrál za seniorské reprezentační áčko čtyři zápasy a hrál současně za dvacítku. Nechyběly ani hry virtuální.

Pak ze sestavy vypadl a do národního týmu se vrátil až v roce 2015. Od té doby Česko reprezentoval poměrně stabilně. Důležité bylo, že střílel góly, jak to pocítili na turnaji Channel One Cup Rusové.

Trenér Vladimír Vůjtek je za Tomáše Kundrátka rád a logicky si ho vybral pro hokejový šampionát v Rusku 2016, nejprve do širšího týmu.

VÍCE O MS V RUSKU 2016 JE ZDE

Tomáš Kundrátek je ženatý, svou manželku Alannah Kundrátek z kanadské Alberty si český hokejový bek vzal v červenci 2014. Odvezl si ji přes Rigu domů, do Přerova.

 

Články o celebritě

Případ Kempný. Vyletěl vzhůru, pak našel své dno. Probere ho Chicago? Případ Kempný. Vyletěl vzhůru, pak našel své dno. Probere ho Chicago? Pracoval na sobě. Celé léto dřel. Tahle sezona zase musí být o něco lepší, krok ke snu. Obránce Michal… číst článek
Sobotka proti dravcům nenastoupí, ve čtvrté řadě se ukáže Červenka Sobotka proti dravcům nenastoupí, ve čtvrté řadě se ukáže Červenka PŘÍMO Z PITTSBURGHU | Oblékl dres a zabruslil si v aréně šampionů NHL. Ale jenom zlehka, útočník… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel