Milan Bahúl

Datum narození: 25.9.1960
Místo narození: Bratislava
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Milan Bahúl se českým divákům představil především rolí nekompromisního lékaře novácké Ordinace v růžové zahradě. V Česku si našel i lásku, kvůli níž spálil mosty.

V dědečkovském věku se slovenskému herci Milanu Bahúlovi narodila dcera, kterou počal s o patnáct let mladší dramaturgyní Kateřinou Dbalou. V krásných časech jejich vztahu Milan Bahúl, českému publiku známý jako doktor Pusenský z Ordinačky TV Nova, prodal veškerý svůj majetek na Slovensku, opustil manželku s dětmi a vydal se za hlasem svého srdce. Vzhledem k tomu, že v té době měl dost kšeftů ve své rodné zemi, řešil to pendlováním sem a tam či přespáváním v šatně Slovenského národního divadla. S přítelkyní zrekonstruoval statek nedaleko Litoměřic. Z něj poté, co od dramaturgyně dostal kopačky, odešel s prázdnou, jelikož patří jejímu otci. Milan Bahúl se vrátil na Slovensko a do Čech jezdí za dcerou. Prý to po rozchodu s matkou své malé holčičky neměl jednoduché. „Byla s ní těžká řeč, ale teď už se uklidnila,“ svěřil se časopisu Nový čas herec, který už tehdy měl nový vztah s o desetiletí mladší kolegyní Andreou Martvoňovou.

MILAN BAHÚL: PIJU VLASTNÍ MOČ

Herecká star Milanu Bahúlovi vyšla v Česku s rolí podivínského primáře v úspěšném seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě, kde se zapletl s kolegyní v podání Dany Morávkové. Na obrazovkách českých diváků se představil též rolemi v seriálech Dobrá čtvrť, Poslední sezóna, Kriminálka Anděl, Cesty domů. Epizodní roli ztvárnil též v seriálu Policie Modrava, kde – alespoň podle upoutávek – byli hlavními taháky krásná Soňa Norisová a charizmatický Jaroslav Satoranský.

Milan Bahúl má za sebou i řadu filmů. Z větších rolí jmenujme Gorana v Jakubiskově Nejasné zprávě o konci světa, postavu Daniela Dalíka v adaptaci Páralovy knihy Playgirls a krále v pohádce Jiřího Chlumského O svatební krajce. Zde si s ním zahráli např. Klára Issová, Božidara Turzonovová, Pavel Kříž, Jiří Štěpnička, Radek Holub či Pavel Landovský.

Dvoumetrový Slovák Milan Bahúl i přes původní sen - stát se leteckým mechanikem - absolvoval bratislavskou Vysokou školu múzických umění (1983). Po prvotním angažmá ve Štúdiu S byl členem Divadla Slovenského národního povstání v Martině, bratislavského Divadla Nová scéna a znám je zejména z působení ve Slovenském národním divadle.