Jiří Kalous

Datum narození: 6.12.1964
Místo narození: Chomutov
Profese: hokejový trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Asistent hlavního trenéra české reprezentace na MS v hokeji 2016 Jiří Kalous se tomuto sportu věnuje od šesti. Již ve svých 26 letech získal titul mistra jako trenér EC Ehrwald v 1. rakouské hokejové lize.

Prezident ČSLH Tomáš Král se s novým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem dohodli, že jeho asistenty budou Josef Jandač (narozen 1968), bývalý trenér HC Sparta Praha a Jiří Kalous (1964), někdejší trenér HC Oceláři Třinec. Realizační tým MS v hokeji 2016 se doplnil ještě o trenéra brankářů Petra Jaroše. První reprezentační akcí pod vedením nového realizačního týmu byl prázdninový kemp pro hráče působící v nejvyšší domácí soutěži, který naplánovali na 29. července až 1. srpna 2015 na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě.

JIŘÍ KALOUS A JINÍ NÁPADNÍCI

Mgr. Jiří Kalous je bývalý český hokejista a současný trenér. Od roku 2013 do své rezignace 13. 11. 2015 působil jako hlavní trenér extraligového týmu HC Oceláři Třinec.

S hokejem Jiří Kalous začal v šesti letech. Během studií na gymnáziu hrál první ligu na pozici útočníka za chomutovský hokejový klub. Na Fakultě tělesné výchova a sportu UK v Praze vystudoval obor Metodika a trenérství, což ve svých 26 letech zúročil v 1. rakouské hokejové lize, kde jako trenér EC Ehrwald přivedl tým k titulu mistra.

V roce 1994 se Jiří Kalous vrátil zpět do Česka. Krátce působil jako trenér Berounských Medvědů. V pražské Slavii vydržel celých 14 let. Začínal zde u juniorů. Od roku 2002 působil u extraligového mužstva Slavie Praha spolu s Vladimírem Růžičkou a Ondřejem Weissmannem. Měl na starost především plánování a přípravu tréninkového procesu, individuální práci s hráči, tréninkové plány a kondiční přípravu. Ze Slávie odešel k libereckým Bílým Tygrům, kde byl hlavním trenérem. Dále působil jako hlavní trenér týmů HC Oceláři Třinec či HC Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Pöpperle plivl na Spartu. Odvolat Kalouse by bylo nefér, řekl Bříza Pöpperle plivl na Spartu. Odvolat Kalouse by bylo nefér, řekl Bříza Když hokejisté Sparty skončili v jarním čtvrtfinále play off s Kometou Brno už po čtyřech zápasech,… číst článek
Fischer cepoval sparťany v obraně: Individualitu u beků je třeba hýčkat Fischer cepoval sparťany v obraně: Individualitu u beků je třeba hýčkat Sparťanská defenziva dostala impuls z NHL. Když byl někdejší hokejový obránce a nyní ředitel pro… číst článek
Hokejisté Sparty vyjeli poprvé na led. Trénovali s nimi i Neuvirth a Přibyl Hokejisté Sparty vyjeli poprvé na led. Trénovali s nimi i Neuvirth a Přibyl První trénink na ledě před novou extraligovou sezonou mají už za sebou  hokejisté Sparty. Jejich… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek