Jiří Běhounek

Datum narození: 13.5.1952
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, hejtman kraje Vysočina
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je politik ČSSD, jenž tento post poprvé získal roku 2008. Křeslo uhájil i ve volbách 2012 a 2016.

Jiří Běhounek střední i vysokou školu vystudoval v hlavním městě, směřoval zde k oboru lékařství. Jako postgraduální studium si zvolil atestaci ortopedie. Po ukončení studia nastoupil v roce 1976 na Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov a ještě tentýž rok byl jmenován tamním primářem. Tohoto místa se vzdal až v roce 2008, kdy byl zvolen hejtmanem.

V roce 1985 vstoupil Jiří Běhounek do KSČ, v roce 1989 z ní však zase vystoupil. Od roku 1998 působil jako člen zastupitelstva města Pelhřimov a mezi lety 2002 a 2010 jako člen Rady města. V roce 2004 kandidoval do zastupitelstva Kraje Vysočina a uspěl.

O čtyři roky později na Vysočině zvítězila ČSSD v krajských volbách a Jiří Běhounek byl lídrem kandidátky. Proto ho v listopadu 2008 krajské zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Kraje Vysočina. Post obhájil i v roce 2012, stejně jako ve volbách 2016. V parlamentních volbách 2017 se stal opět lídrem ČSSD v Kraji Vysočina.

O JIŘÍM BĚHOUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 byl zvolen i do Sněmovny. Jelikož ČSSD zakázala svým členům kumulovat funkce, muselo se několik poslanců rozhodnout, který složí mandát. Jiří Běhounek však ještě s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným ohlásili, že si hodlají ponechat obě funkce. Jiří Běhounek argumentoval jednoduchostí vedení Kraje Vysočina a faktem, že v případě odstoupení z postu poslance by ho nahradil kontroverzní politik Petr Zgarba.

Jiří Běhounek je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Velký přehled krajských koalic: Jermanová, Zimola i Čunek ve vedení Velký přehled krajských koalic: Jermanová, Zimola i Čunek ve vedení V čele Středočeského kraje bude stát definitivně Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Rozhodlo… číst článek
Za urážku prezidenta na rok do „basy“, navrhují poslanci ČSSD, ANO i KSČM Za urážku prezidenta na rok do „basy“, navrhují poslanci ČSSD, ANO i KSČM Skupina šesti desítek poslanců navrhla vrátit do trestního zákoníku čin veřejného hanobení prezidenta… číst článek
Sobotka by měl být znovuzvolen stranickým „referendem“, vyzývá pučista Tejc Sobotka by měl být znovuzvolen stranickým „referendem“, vyzývá pučista Tejc Předseda ústavně právního výboru Sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD) se znovu postavil svému stranickému… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová