Gabriela Gunčíková

Datum narození: 27.6.1993
Místo narození: Kroměříž
Profese: zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Gabriela Gunčíková se ve svých 22 letech stala vůbec první Češkou ve finále legendární soutěže Eurovision Song Contest. Talentovaná kráska dostala hlasy od asi 200 milionů diváků z celého světa.

Gabriele Gunčíkové se podařilo fantasticky odzpívat skladbu I Stand, stejně jako se s přehledem probojovala do superfinále soutěže Česko Slovenské SuperStar, kde však prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem. Díky úspěchu v novácké SuperStar se stala vítězkou v kategorii Objev roku 2011 v anketě Český slavík, kde se v celkovém pořadí (samozřejmě v kategorii zpěvačka) umístila na krásné 28. příčce.

GABRIELA GUNČÍKOVÁ - SPOR S IVANKOU GOTTOVOU

Stát se českým reprezentantem v Eurovision Song Contest se v minulosti marně pokoušeli Kabáti, Tereza Kerndlová či Radek Banga. Podařilo se to až v roce 2016 půvabné blondýnce z Kroměříže Gabriele Gunčíkové.

Záhy poté, co si získala příznivce v SuperStar, vydala své debutové album Dvojí tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem v ČR. Začátkem roku 2012 vystupovala v muzikálu Kleopatra. Koncem května 2013 vyšla její druhá deska Celkem jiná. Gabriela Gunčíková byla autorkou některých písní.

O GABRIELE GUNČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

V druhé polovině roku 2013 Gabriela Gunčíková prostřednictvím Skype navázala kontakt s vokalistickým trenérem Kenem Tamplinem. Měla tehdy zdravotní problémy s hlasivkami, neboť neuměla hlas správně používat, s čímž jí měl Tamplin pomoci. Později ji pozval do Kalifornie. Tam společně nahráli několik videí, na kterých představovali různé žánry hudby a jakou technikou zpívat, aby si člověk zachoval zdravý silný hlas. Gabriela se stala tváří Ken Tamplin Vocal Academy. Videa na YouTube zhlédly statisíce diváků.

Gabriela Gunčíková v roce 2014 úspěšně prošla konkurzem, který jí vynesl šňůru asi 60 koncertů po celém západním pobřeží USA s kapelou Trans-Siberian Orchestra. S touto skupinou zářila i na jejím vánočním turné v roce 2015 po západní Americe.

Česká televize 10. března 2016 uvedla, že má Gabriela Gunčíková reprezentovat Českou republiku na Eurovision Song Contest 2016 ve Stockholmu s písní I Stand. První semifinálový večer se konal 10. května 2016; Gabriele Gunčíkové se v něm podařilo postoupit do finále soutěže, kde však neuspěla.

 

Články o celebritě

Ewa Farna: Nečekané rozhodnutí! Po 10 letech dala kopačky manažerovi Ewa Farna: Nečekané rozhodnutí! Po 10 letech dala kopačky manažerovi Po deseti letech odchází Ewa Farna (22) od svého objevitele Leška Wronky (55). Otočila se zády k… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Gabriela Gunčíková dnes slaví 23! Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Gabriela Gunčíková dnes slaví 23! 23. narozeniny dnes slaví zpěvačka Gabriela Gunčíková! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Gabriela Gunčíková (22) o svém odchodu z Česka: Rodiče jsem na to chystala od dvanácti let! Gabriela Gunčíková (22) o svém odchodu z Česka: Rodiče jsem na to chystala od dvanácti let! Povedl se jí kousek, na který nikdo z našich zpěváků nestačil. Gabriela Gunčíková (22) postoupila… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek