Václav Svoboda

Datum narození: 16.1.1964
Místo narození: Děčín
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Svoboda se oblíbencem televizních diváků stal díky seriálu Ulice TV Nova. Zahrál si zde velmi rozporuplnou postavu. Od podrazáka až po milujícího manžela a otce.

Jako Lumír Nykl se herec Václav Svoboda handrkoval téměř se všemi - s kolegy na radnici (třeba s Miroslavem Hanušem v roli jeho stranického rivala), ale též se svou seriálovou matkou, známou drbnou nekonečného nováckého seriálu Ulice v podání Jaroslavy Obermaierové. Svou proměnu z podivínského tlusťocha, přes nafoukaného místního starosty až po pomocníka v pekárně, Václav Svoboda zvládl skvěle. Stejně tak to asi viděla i seriálová ukrajinská krasavice Světlana (herečka Tereza Bebarová) a též tvůrci veleúspěšné Ulice.

VÁCLAV SVOBODA – PROBLÉMY S DCEROU

Na stříbrném plátně Václav Svoboda debutoval již v 90. letech 20. století, a to v báječných komediích Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život. Zde byl společně s Pavlem Křížem, Davidem Matáskem a Karlem Rodenem jednou z hlavních postav. Jeho nezapomenutelný Venoš z Moravy se musel zapsat do paměti každého milovníka této filmové série. A evidentně se v roli bodrého milovníka vína osvědčil. Jinak by se neukázal znovu – v pokrčování z roku 2016 s názvem Jak básníci čekají na zázrak.

Václav Svoboda vždy tíhnul k herectví. Už v deseti letech působil v Divadle Na provázku, kde hrál v dětském studiu, a chodil do dramatického kroužku. Po střední škole bylo tedy jasné, kam zamíří. Po úspěšném ukončení herectví na brněnské konzervatoři získal stálé angažmá v brněnském divadle Husa na provázku, kde hrál v mnoha představeních. V Praze jsou jeho výkony známy scény jako Divadlo na Fidlovačce a Vinohradské divadlo. Zde se potkal s hereckými partnery, jako jsou Václav Vydra, Tereza Bebarová či Ondřej Brousek.

Jak Václav Svoboda napsal do svého „životopisu“ pro Vinohrady, byl by rád v případě inkarnace neodchycenou velrybou. Jeho nejmilejší dramatik je „nejspíš Václav Havel“, oblíbenou květinou „voňavá“ a nápoji „pivo a víno“.

 

Další Herci

zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Karel Heřmánek
Karel Heřmánek
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák