Kabir Bedi

Datum narození: 16.1.1946
Místo narození: Mumbaí (Bombaj), Britská Indie
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Indický herec Kabir Bedi proslul rolí malajského tygra Sandokana. Diváky zaujal i o pár let dřív v dobrodružném snímku Černý korzár.

Kabir Bedi začínal v indické „továrně na sny“ - Bollywoodu. Režisér Sergio Sollimo si jej vybral do dobrodružného filmu Černý korzár (1976). Mihl se ve čtyřech epizodách seriálu Dynastie a ve třinácté bondovce s titutlem Chobotnička (1983) s Rogerem Moorem v roli agenta 007. Zde se Ind s uhrančivým pohledem předvedl jako největší padouch snímku.

KABIR BEDI – KRUTÝ ŽIVOT SANDOKANA

Jako malajského tygra Sandokana, bojovníka za nezávislost v časech britské koloniální nadvlády, si Kabira Bediho zvolil opět Sergio Sollimo. Italsko-německo-francouzský seriál Sandokan (1979) se natáčel v Jihovýchodní Asii. Do stejné role byl Kabir Bedi obsazen i v “návratovém” seriálu z 90. let 20. století. Vidět jej můžete i jako prince princ Omar Rašíd se objevoval v nekonečné televizní soap-opeře Báječní a bohatí. Roli dostal ve víc než 120 filmech, seriálech či dokumentech.

Charizmatický Kabir Bedi byl třikrát ženatý. Z těchto vztahu se mu narodily tři děti. Dcera Pooja Bedi (nar. 1970) byla v letech 1991 až 1995 herečkou, pak se vrhla do na kariéru redaktorky. Syn Adam (1981) je bollywoodským hercem. Syn Siddarth odešel studovat do USA, trpěl schizofrenií a 26 letech spáchal sebevraždu (v roce 1997).

Kabir Bedi pobývá střídavě v Londýně, Římě a Bombaji. Hovoří hindsky, anglicky a italsky. V roce 1978 na základě internetového průzkumu deníku The Times of India obsadil čtvrté místo v žebříčku století pro nejhezčí Indy. Proslavil se i svým vztahem se Sonu Waliaovou, Miss Indie z roku 1985.

Herec Kabir Bedi se narodil v Bombaji do sikhské rodiny. Matka Freda konvertovala k buddhismu; otec Baba Phyare Lal Bedi byl spisovatelem a filozofem.