Michal Hašek

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Brno
Profese: jihomoravský hejtman za ČSSD
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Lánské schůzky po volbách na podzim 2013 byl politik Michal Hašek jedním z nejvlivnějších sociálních demokratů. Poté, co povolební puč proti šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi nevyšel, se Michal Hašek stáhl ze sněmovny, rezignoval na poslanecký mandát, ale zůstal jihomoravským hejtmanem.

S politikou začínal Michal Hašek na komunální úrovni v jihomoravské obci Drásov. Bylo to brzy po maturitě na gymnáziu v Tišnově. V roce 1998 vstoupil do ČSSD. Vysokoškolské vzdělání si dodělával při zaměstnání.

Poslancem byl Michal Hašek od roku 2002, v roce 20078 s ČSSD vyhrál krajské volby a nahradil Stanislava Juránka v čele Jihomoravského kraje. Sociální demokraté Michalu Haškovi dovolili tento post obhajovat i na podzim 2016. Objevily se pochybnosti, zda šlo o nejlepší tah poté, co se Michal Hašek bratřil s ruskými motorkáři, kteří si říkají Noční vlci.

Michal Hašek, který jeden čas vedl poslanecký klub a byl prvním zástupcem šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, původně mířil mnohem výš. Když ČSSD vyhrála na podzim 2013 mimořádné parlamentní volby se ziskem 20,45%, Michal Hašek vycítil šanci. Výsledek označil za historicky nejhorší , přičemž Bohuslava Sobotku na jihu Moravy přeskočil na preferenční hlasy.

Michal Hašek nebyl sám, kdo vymýšlel změnu kurzu v ČSSD. Několik vlivných sociálních demokratů v čele s Michalem Haškem si do Lán pozval prezident Miloš Zeman. Jejich vztah nebyl chladný. Michal Hašek předtím vyzval Bohuslava Sobotku, ať se vzdá postu šéfa ČSSD.

Lánskou schůzku s Milošem Zemanem ovšem Michal Hašek veřejně popíral. Milan Chovanec ji naopak přiznal a Michal Hašek se tak sám dostal do nelichotivé pozice zrádce a pučisty. Následovala Haškova rezignace na mandát poslance. Kritizován byl i za kumulaci funkcí. Bohuslav Sobotka tak vyšel ze střetu jako naprostý vítěz.

V roce 2012 se objevily zprávy, že Michal Hašek opustil svou ženu Veroniku a dceru Justýnu, a to kvůli milence Šárce Rouzkové. O čtyři roky později však Michal Hašek na oficiálním stranickém webu uváděl, že je stále ženatý.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Hašek prý plánoval po volbách limuzínu s majáčkem i kamion. Exhejtman: Sra*ka Hašek prý plánoval po volbách limuzínu s majáčkem i kamion. Exhejtman: Sra*ka Limuzínu s majáčky nebo speciální kamion za sedmnáct milionů. Tak to si podle MF Dnes nejspíš plánoval… číst článek
Hejtmanům místo Haška šéfuje žena. Kdo je Jana Vildumetzová z ANO? Hejtmanům místo Haška šéfuje žena. Kdo je Jana Vildumetzová z ANO? Byla karlovarskou jedničkou na kandidátce hnutí ANO, kraj začala řídit jako hejtmanka a ve čtvrtek… číst článek
Jančura porazil České dráhy. RegioJet začne jezdit z Prahy do Brna a Bratislavy Jančura porazil České dráhy. RegioJet začne jezdit z Prahy do Brna a Bratislavy Podnikatel Radim Jančura si připsal bod v souboji se státními Českými drahami. Správa železniční… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro