Michal Hašek | Celebwiki.cz

Michal Hašek

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Brno
Profese: Bývalý hejtman a exposlanec ČSSD
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Lánské schůzky po volbách na podzim 2013 byl politik Michal Hašek jedním z nejvlivnějších sociálních demokratů. Poté, co povolební puč proti šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi nevyšel, se Michal Hašek stáhl ze sněmovny, rezignoval na poslanecký mandát, ale zůstal jihomoravským hejtmanem.

S politikou začínal Michal Hašek na komunální úrovni v jihomoravské obci Drásov. Bylo to brzy po maturitě na gymnáziu v Tišnově. V roce 1998 vstoupil do ČSSD. Vysokoškolské vzdělání si dodělával při zaměstnání.

Poslancem byl Michal Hašek od roku 2002, v roce 20078 s ČSSD vyhrál krajské volby a nahradil Stanislava Juránka v čele Jihomoravského kraje. Sociální demokraté Michalu Haškovi dovolili tento post obhajovat i na podzim 2016. Objevily se pochybnosti, zda šlo o nejlepší tah poté, co se Michal Hašek bratřil s ruskými motorkáři, kteří si říkají Noční vlci.

Michal Hašek, který jeden čas vedl poslanecký klub a byl prvním zástupcem šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, původně mířil mnohem výš. Když ČSSD vyhrála na podzim 2013 mimořádné parlamentní volby se ziskem 20,45%, Michal Hašek vycítil šanci. Výsledek označil za historicky nejhorší , přičemž Bohuslava Sobotku na jihu Moravy přeskočil na preferenční hlasy.

Michal Hašek nebyl sám, kdo vymýšlel změnu kurzu v ČSSD. Několik vlivných sociálních demokratů v čele s Michalem Haškem si do Lán pozval prezident Miloš Zeman. Jejich vztah nebyl chladný. Michal Hašek předtím vyzval Bohuslava Sobotku, ať se vzdá postu šéfa ČSSD.

Lánskou schůzku s Milošem Zemanem ovšem Michal Hašek veřejně popíral. Milan Chovanec ji naopak přiznal a Michal Hašek se tak sám dostal do nelichotivé pozice zrádce a pučisty. Následovala Haškova rezignace na mandát poslance. Kritizován byl i za kumulaci funkcí. Bohuslav Sobotka tak vyšel ze střetu jako naprostý vítěz.

V roce 2012 se objevily zprávy, že Michal Hašek opustil svou ženu Veroniku a dceru Justýnu, a to kvůli milence Šárce Rouzkové. O čtyři roky později však Michal Hašek na oficiálním stranickém webu uváděl, že je stále ženatý.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Hašek hlásí návrat, chce do legislativní rady. S titulem ze Sládkovičova? diví se Piráti Hašek hlásí návrat, chce do legislativní rady. S titulem ze Sládkovičova? diví se Piráti Kdysi vrcholný člen ČSSD, později také jihomoravský hejtman, Michal Hašek, se vlivu v politice jen… číst článek
Hamáček zvažoval konec: „Babišovy problémy vládu zatěžují.“ Proč při šéfovi ANO zůstal? Hamáček zvažoval konec: „Babišovy problémy vládu zatěžují.“ Proč při šéfovi ANO zůstal? Je přesvědčený, že v případě, když by se ČSSD odvrátila od Andreje Babiše (ANO), nastal by v Česku… číst článek
Primátor Hřib skončil, za listopad ve Sněmovně už výplatu nedostane Primátor Hřib skončil, za listopad ve Sněmovně už výplatu nedostane Primátor Prahy a Pirát Zdeněk Hřib se pustil jedné ze svých židlí. Podle webu Sněmovny je sice stále… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Jaroslav Zámečník
Jaroslav Zámečník
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota