Michal Hašek

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Brno
Profese: jihomoravský hejtman za ČSSD
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Lánské schůzky po volbách na podzim 2013 byl politik Michal Hašek jedním z nejvlivnějších sociálních demokratů. Poté, co povolební puč proti šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi nevyšel, se Michal Hašek stáhl ze sněmovny, rezignoval na poslanecký mandát, ale zůstal jihomoravským hejtmanem.

S politikou začínal Michal Hašek na komunální úrovni v jihomoravské obci Drásov. Bylo to brzy po maturitě na gymnáziu v Tišnově. V roce 1998 vstoupil do ČSSD. Vysokoškolské vzdělání si dodělával při zaměstnání.

Poslancem byl Michal Hašek od roku 2002, v roce 20078 s ČSSD vyhrál krajské volby a nahradil Stanislava Juránka v čele Jihomoravského kraje. Sociální demokraté Michalu Haškovi dovolili tento post obhajovat i na podzim 2016. Objevily se pochybnosti, zda šlo o nejlepší tah poté, co se Michal Hašek bratřil s ruskými motorkáři, kteří si říkají Noční vlci.

Michal Hašek, který jeden čas vedl poslanecký klub a byl prvním zástupcem šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, původně mířil mnohem výš. Když ČSSD vyhrála na podzim 2013 mimořádné parlamentní volby se ziskem 20,45%, Michal Hašek vycítil šanci. Výsledek označil za historicky nejhorší , přičemž Bohuslava Sobotku na jihu Moravy přeskočil na preferenční hlasy.

Michal Hašek nebyl sám, kdo vymýšlel změnu kurzu v ČSSD. Několik vlivných sociálních demokratů v čele s Michalem Haškem si do Lán pozval prezident Miloš Zeman. Jejich vztah nebyl chladný. Michal Hašek předtím vyzval Bohuslava Sobotku, ať se vzdá postu šéfa ČSSD.

Lánskou schůzku s Milošem Zemanem ovšem Michal Hašek veřejně popíral. Milan Chovanec ji naopak přiznal a Michal Hašek se tak sám dostal do nelichotivé pozice zrádce a pučisty. Následovala Haškova rezignace na mandát poslance. Kritizován byl i za kumulaci funkcí. Bohuslav Sobotka tak vyšel ze střetu jako naprostý vítěz.

V roce 2012 se objevily zprávy, že Michal Hašek opustil svou ženu Veroniku a dceru Justýnu, a to kvůli milence Šárce Rouzkové. O čtyři roky později však Michal Hašek na oficiálním stranickém webu uváděl, že je stále ženatý.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

„Možná budu říkat nepříjemné věci,“ vzkazuje Hašek před sjezdem ČSSD „Možná budu říkat nepříjemné věci,“ vzkazuje Hašek před sjezdem ČSSD Po 15 letech opustil funkce ve vysoké politice. A teď se vrátil k advokacii. Bývalý nejpopulárnější… číst článek
Lidovec Čunek si z politiků vydělá nejvíc. Kumulací funkcí si dopřává 290 tisíc Lidovec Čunek si z politiků vydělá nejvíc. Kumulací funkcí si dopřává 290 tisíc Má tři politické funkce a k tomu také tři platy. Lidovec Jiří Čunek zvládá šéfovat Zlínskému kraji,… číst článek
Hašek lituje lží o Lánech. Exhejtman vzpomíná, že jel od Zemana s Chovancem Hašek lituje lží o Lánech. Exhejtman vzpomíná, že jel od Zemana s Chovancem Bylo to jen hodiny po volbách, v sobotu 26. října 2013. Část sociálních demokratů v čele s Milanem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Dan Ťok
Dan Ťok