Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Středočeský lídr ODS Martin Kupka pro krajské volby 2016 byl dlouho mluvčím. Za vlády Petra Nečase se sám dal na politiku. Nejprve šlo o komunální politiku v Líbeznicích u Prahy, kde se stal starostou. A stoupal i v partaji.

Roli mluvčího si Martin Kupka po předchozím působení v rádiích vyzkoušel za primátora Jana Kasla v roce 2000 na pražském magistrátu. Mluvčím hlavního města byl i za povodně 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

V roce 2003 začal Martin Kupka mluvit za Středočeský kraj, vedený tehdy Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel Martin Kupka pět let do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala, Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 10 vyvolila ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, stal se mluvčím vlády Petra Nečase, pravicový kabinet využíval výhod kultivovaného vystupování Martina Kupky.

Ten se v roce 2010 stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil v roce 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry a Martin Kupka měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo v roce 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. V roce 2016 byl také Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba. Je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka