Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Středočeský lídr ODS Martin Kupka pro krajské volby 2016 byl dlouho mluvčím. Za vlády Petra Nečase se sám dal na politiku. Nejprve šlo o komunální politiku v Líbeznicích u Prahy, kde se stal starostou. A stoupal i v partaji.

Roli mluvčího si Martin Kupka po předchozím působení v rádiích vyzkoušel za primátora Jana Kasla v roce 2000 na pražském magistrátu. Mluvčím hlavního města byl i za povodně 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

V roce 2003 začal Martin Kupka mluvit za Středočeský kraj, vedený tehdy Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel Martin Kupka pět let do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala, Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 10 vyvolila ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, stal se mluvčím vlády Petra Nečase, pravicový kabinet využíval výhod kultivovaného vystupování Martina Kupky.

Ten se v roce 2010 stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil v roce 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry a Martin Kupka měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo v roce 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. V roce 2016 byl také Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba. Je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný