Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Středočeský lídr ODS Martin Kupka pro krajské volby 2016 byl dlouho mluvčím. Za vlády Petra Nečase se sám dal na politiku. Nejprve šlo o komunální politiku v Líbeznicích u Prahy, kde se stal starostou. A stoupal i v partaji.

Roli mluvčího si Martin Kupka po předchozím působení v rádiích vyzkoušel za primátora Jana Kasla v roce 2000 na pražském magistrátu. Mluvčím hlavního města byl i za povodně 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

V roce 2003 začal Martin Kupka mluvit za Středočeský kraj, vedený tehdy Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel Martin Kupka pět let do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala, Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 10 vyvolila ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, stal se mluvčím vlády Petra Nečase, pravicový kabinet využíval výhod kultivovaného vystupování Martina Kupky.

Ten se v roce 2010 stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil v roce 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry a Martin Kupka měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo v roce 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. V roce 2016 byl také Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba. Je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč