Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Svíčková za 86, kuře za 59. Poslanci hodují za lidové ceny, přesto si jídlo ještě zlevnili Svíčková za 86, kuře za 59. Poslanci hodují za lidové ceny, přesto si jídlo ještě zlevnili Česko obletěla v posledních dnech zpráva, že poslanci si odhlasovali zlevnění jídla ve sněmovních… číst článek
U Moravce to vřelo: KSČM jde jen o křesla, útočila ODS. Padlo i ultimátum Babišovi U Moravce to vřelo: KSČM jde jen o křesla, útočila ODS. Padlo i ultimátum Babišovi Komunisté směřují k podpoře vlády ANO a ČSSD, pokud si tyto dvě strany po vnitrostranickém referendu… číst článek
Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí snížit hranici pro vstup volební strany do Sněmovny z pěti na čtyři procenta. Navrhli… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra