Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Středočeský lídr ODS Martin Kupka pro krajské volby 2016 byl dlouho mluvčím. Za vlády Petra Nečase se sám dal na politiku. Nejprve šlo o komunální politiku v Líbeznicích u Prahy, kde se stal starostou. A stoupal i v partaji.

Roli mluvčího si Martin Kupka po předchozím působení v rádiích vyzkoušel za primátora Jana Kasla v roce 2000 na pražském magistrátu. Mluvčím hlavního města byl i za povodně 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

V roce 2003 začal Martin Kupka mluvit za Středočeský kraj, vedený tehdy Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel Martin Kupka pět let do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala, Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 10 vyvolila ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, stal se mluvčím vlády Petra Nečase, pravicový kabinet využíval výhod kultivovaného vystupování Martina Kupky.

Ten se v roce 2010 stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil v roce 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry a Martin Kupka měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo v roce 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. V roce 2016 byl také Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba. Je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

„S byty v Praze se šmelí,“ tvrdí Piráti. Dolínek: Bývávalo. Ceny tlačí Airbnb „S byty v Praze se šmelí,“ tvrdí Piráti. Dolínek: Bývávalo. Ceny tlačí Airbnb V Praze jsou drahé a nedostupné byty i proto, že se s nimi šmelí, prohlásil odvážně v debatě Blesku… číst článek
Šlechtová se rozčílila v debatě Blesku o lithiu. Byla to záchranná brzda, tvrdil Dolínek Šlechtová se rozčílila v debatě Blesku o lithiu. Byla to záchranná brzda, tvrdil Dolínek Ryze aktuální téma vyvolalo hádku při debatě Blesk.cz „Život v Česku“. Politici řešili „český poklad“,… číst článek
Veselka v ODS: Ženil se ekonomický expert Skopeček, přišel i Klaus ml. Veselka v ODS: Ženil se ekonomický expert Skopeček, přišel i Klaus ml. Pauzu od volební kampaně si dal o víkendu ekonomický expert ODS Jan Skopeček. V sobotu si v pražském… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera