Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí snížit hranici pro vstup volební strany do Sněmovny z pěti na čtyři procenta. Navrhli… číst článek
„Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví „Agent Kremlu, co testuje vodku.“ Zeman to schytává za novičok, Babiš se diví Kritika ze všech možných stran se na Miloše Zemana valí po jeho oznámení o novičoku, který se dle… číst článek
ČSSD chce po Babišovi protiústavní pojistku, míní experti. Jak se může vymstít? ČSSD chce po Babišovi protiústavní pojistku, míní experti. Jak se může vymstít? Politologové i ústavní právník se podivují podmínce ČSSD, že pokud by z vlády Andreje Babiše (ANO)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová