Martin Kupka

Datum narození: 28.10.1975
Místo narození: Jilemnice
Profese: politik
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Martin Kupka ve volbách 2017 díky preferenčním hlasům získal poslanecký mandát. Zjistilo se to ale až poté, co na základě soudního verdiktu došlo k jejich přepočítání.

Po působení v rádiích Martin Kupka začal roku 2000 pracovat jako mluvčí pražského magistrátu. Bylo to za primátora Jana Kasla. Na stejném postu setrval i za povodní 2002, kdy Prahu řídil Igor Němec.

MARTIN KUPKA: JÁ JSEM NELHAL 

V roce 2003 začal Martin Kupka svým někdejším kolegům novinářům odpovídat za Středočeský kraj, tenkrát vedený Petrem Bendlem, který čellil ostrým výpadům Davida Ratha. Když se později stal Petr Bendl ministrem dopravy, byl z Martina Kupky v tu ránu mluvčí ministerstva dopravy. V této pozici vydržel pět let, tedy do roku 2008.

I poté jeho kariéra stoupala. Martina Kupku si za svého mluvčího v letech 2009 a 2010 vybrala ODS. Z ní přešel do Strakovy akademie, kde byl mluvčím vlády Petra Nečase.

Roku 2010 se Martin Kupka stal také starostou středočeských Líbeznic, post obhájil ve volbách 2014. Pomýšlel na post krajského zastupitele, ale středočeskou ODS zmítaly nesváry, a tak měl potíže se vůbec dostat na kandidátku. To se mu podařilo ve volbách 2016, kdy se stal kandidátem na hejtmana. Téhož roku byl Martin Kupka podruhé potvrzen místopředsedou celé ODS. Kritizoval vládu, vztahy ČSSD a hnutí ANO, bojoval proti letišti ve Vodochodech.

Po volbách 2017 do křesla poslance usedl až poté, co Nejvyšší správní soud nařídil přepočítání hlasů ve Středočeském kraji. 

Velkým koníčkem Martina Kupky je klasická hudba.

O MARTINU KUPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Kupka je ženatý, má dvě děti.

 

Články o celebritě

Levná kantýna pro poslance: Jak se chlastá ve Sněmovně Levná kantýna pro poslance: Jak se chlastá ve Sněmovně Naši drazí poslanci. Odhlasovali si snížení přirážky na jídla a nápoje ve sněmovních restauracích.… číst článek
Zlevnění poslaneckého »žvance«? Jak k tomu přijdou lidi? Zlevnění poslaneckého »žvance«? Jak k tomu přijdou lidi? Kromě velké nespravedlnosti a výsměchu běžným občanům je zlevnění již tak levného poslaneckého jídla… číst článek
Svíčková za 86, kuře za 59. Poslanci hodují za lidové ceny, přesto si jídlo ještě zlevnili Svíčková za 86, kuře za 59. Poslanci hodují za lidové ceny, přesto si jídlo ještě zlevnili Česko obletěla v posledních dnech zpráva, že poslanci si odhlasovali zlevnění jídla ve sněmovních… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek